Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.
Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

#csrfToken()
EN

Kde všade ju smieš použiť?

1. Ty lietať New York – Honk Kong a cítiť sa ako King Kong alebo ty využívať letecké šaolinky a lietať jak ping-pong?

Kreditná karta ti pomôže pri rezerváciách ubytovania, leteniek, prenájme auta či iných služieb spojených s cestovaním. Je poistkou pre nepredvídateľné situácie.

2. Ty nechcieť prosiť ako žobravý mních?

K študentskej kreditnej karte nie je potrebný ručiteľ ani spoludlžník, nie je potrebný ani pravidelný príjem, stačí sa len preukázať, že si študent.

U-čchenie o kreditnej karate

Študentská kreditná karta je neembosovaná kreditná karta typu MasterCard Credit Basic. Je určená pre študentov riadneho denného štúdia na vysokej škole alebo vyššej odbornej škole a pre interných doktorandov.

Kto ju môže ovládať

  • občan SR, ktorý študuje na území SR alebo v zahraničí,
  • občan ČR, ktorý študuje na území SR.

Od akého woku

  • minimálny vek 18 rokov,
  • maximálny vek menej ako 28 rokov.

Základná karateristka

Typ karty: MasterCard Credit Basic.

Úverový limit: 300 €.

Úroková sadzba: 19,5 %.

Poplatky: mesačný poplatok za služby spojené s kreditnou platobnou kartou a s vedením úverového účtu: 0 €/mesačne – až do veku 28 rokov. Výška ostatných poplatkov za služby spojené s kartou je v súlade so Sadzobníkom poplatkov ČSOB.

Bezúročné obdobie: až 55 dní.

Splácanie: povinná minimálna splátka 5 % z dlžnej sumy, min. 15 €.

Hlavné chmaty pri kreditnej karate

Splácanie neskôr – nakupuj teraz alebo vždy, keď potrebuješ, a splácaš až nasledujúci mesiac alebo keď sa ti to najviac hodí.

Bezúročné obdobie – ak zaplatíš v deň splátky celú dlžnú sumu, nezaplatíš žiadne úroky.

Minimálna splátka – ak kartu použiješ, v deň splátky nemusíš vrátiť banke celú čerpanú sumu, ale len 5 % z dlžnej sumy, min. 15 €.

Revolvingový úver – po každej splátke sa úverový limit na karte automaticky obnoví. Takže v ďalšom období môžeš používať limit vo výške nečerpanej čiastky v minulom období a splatenej sumy v aktuálnom období.

Papamätaj!

V podobe kreditnej karty máš stále so sebou neoceniteľnú finančnú rezervu – limit kreditky nemusí byť čerpaný okamžite. Ak študentská karta nie je použitá, neúčtujú sa žiadne poplatky ani úroky, ani nevyprší limit. Ak sa však kartu rozhodneš použiť, je vždy pripravená. Zaručí ti istotu finančnej rezervy aj vo chvíli, keď na účte nemáš dostatok finančných prostriedkov.