Buďme obozretní: Nový phishing na klientov ČSOB

Zaznamenali sme nový prípad phishingu voči klientom ČSOB – s cieľom vylákať ich prihlasovacie údaje do internetbankingu MojaČSOB.

E-mail bol odoslaný z adresy: info(@)adicverion(.)com:

Phishingový e-mail

Ako je vidieť na obrázku vyššie, e-mail sa snaží presvedčiť potenciálnu phishingovú obeť na kliknutie na odkaz, ktorý sa síce navonok tvári ako link na stránku MojaČSOB, no presmeruje na podvodný link:

hxxps://coverconscience[.]com/Moja ČSOB - prihlásenie.htm

Aj vyššie uvedené je dôkazom toho, že treba dôsledne kontrolovať názov (URL adresu) stránky, na ktorej sa prihlasujete do internetbankingu MojaČSOB. Je tiež dôležité pamätať si, že banka od Vás nikdy mailom nebude vyžadovať overovanie prihlasovacích údajov alebo údajov o platobnej karte.

Ako sa voči takému útoku chrániť?

  • Takýto e-mail označte ako SPAM a na odkazy neklikajte – kontaktujte Vašu banku a oznámte prijatie takéhoto mailu – pomôžete tým k minimalizácii rizika, keďže banka sa týmto začne hneď zaoberať.
  • Za žiadnych okolností neklikajte na podobné podozrivé odkazy (prijať môžete mail aj z inej adresy a odkaz sa môže líšiť). Nezabúdajte, že banka od Vás mailom nikdy nebude žiadať o vyplnenie osobných a prihlasovacích údajov.
  • Ak ste na takýto podvodný odkaz omylom klikli, bezodkladne kontaktujte Vašu banku, aby ste v spolupráci s ňou vykonali nevyhnutné opatrenia na obmedzenie škody.

Buďme obozretní!