Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Ak sa rozhodnete pokračovať v prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Zatvoriť

Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.

Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

HU

Ženy v ČSOB

Kariéra

  • možnosti kariérneho rastu v rámci celej finančnej skupiny,
  • odborný rozvoj v rámci pracovného procesu,
  • špeciálne programy pre zamestnancov s vysokým potenciálom rastu predovšetkým v retailovej sieti.

V detstve som chcela byť riaditeľkou v banke a môj sen sa mi splnil

Do ČSOB nastúpila na pozíciu pokladníčky v pobočke a v priebehu pár rokov už stála na jej čele. Andrea Rigóová je jednou zo žien, ktoré si vďaka usilovnosti a vytrvalosti splnili svoj detský sen. Prečítajte si inšpiratívny rozhovor s riaditeľkou pobočky ČSOB v Dunajskej Strede, Andreou Rigóovou, v ktorom hovorí aj o tom, ako prepadla behu a v čom jej pomáha.

Ako sa začala a rozvíjala vaša kariéra v ČSOB? Čo vás v nej motivovalo k zmenám/osobnostnému rozvoju?

Moje pôsobenie v ČSOB začalo v júni 2004 a práve odvtedy si plním svoj sen. Po podpise pracovnej zmluvy som začala pracovať ako pokladníčka v dunajskostredskej pobočke ČSOB. Postupom času som prešla na pozíciu poradcu a následne som sa z poradcu vypracovala na riaditeľku pobočky ČSOB v Dunajskej Strede, ktorá sídli v miestnom obchodnom centre. Počas celého tohto obdobia som sa učila na vlastných chybách ale aj úspechoch. Zistila som, že naši klienti mi veria a že ich dokážem presvedčiť o tom, že naše produkty sú tie najlepšie. Mnohokrát som sa dostala do zvláštnych a náročných situácií, ale mala som šťastie na ľudí okolo seba, ktorí ma podržali, poradili a usmernili. Všetky svoje nadobudnuté skúsenosti teraz odovzdávam ja svojim kolegom a kolegyniam a tiež svojim priateľom.

Na čo ste vo svojej kariére v ČSOB najviac hrdá?

Pracovne som najviac hrdá na „MAXA“. Tak totiž volám našu pobočku, ktorá poskytuje služby už 13 rokov a ja som na jej čele rovnú dekádu. Začínali sme ako menšia pobočka, ktorá mala 3 pracovníkov, v súčasnosti je nás už 7. Som hrdá na to, že sa mi podarilo vybudovať takýto veľký tím a rovnako ma teší, že ako pobočka dosahujeme skvelé predajné výsledky. Nehovoriac o odbornosti mojich kolegov z pobočky, ktorí patria medzi špičku v rámci celého retailu ČSOB.

Spomínate si na nejaký zaujímavý zážitok alebo vtipnú situáciu, ktorá sa vám spája s prácou v ČSOB?

Takýchto situácií som už zažila samozrejme niekoľko, ale najviac sa mi páči asi tá, keď si telefónny kontakt na mňa klienti uložia do svojho telefónu pod menom „Andy ČSOB“. Často mi to pripomenie práve naše firemné motto, že sme tu „Pre vás osobne“.

O akom povolaní ste snívali ako dieťa? Splnil sa váš sen alebo máte ambíciu si ho ešte niekedy v živote splniť?

Toto je v podstate tiež vtipná situácia. Ako dieťa som s mamou každé ráno cestou do škôlky prechádzala okolo konkurenčnej banky, tiež modrej. Mala som vtedy 5 rokov a každé ráno som svojej mame nezabudla pripomenúť, že raz budem pracovať v tejto banke a budem riaditeľka. Priznám sa, že tento zámer mi vydržal dosť dlho. Verila som tomu, išla som si za tým, až sa to stalo realitou. Som riaditeľkou pobočky banky a jej farba z detského sna sa tak nepriamo splnila tiež.

Ako sa snažíte dodržiavať worklife balance? Máte vzťah k športovaniu po pracovnej dobe?

Približne pred 4 rokmi som sa rozhodla, že začnem behať. Začínala som s behmi na krátke vzdialenosti, 1 alebo 3 km. Postupne som si však dĺžku trate zvyšovala, až som sa po odbehnutí 10 km cítila ako majsterka sveta. Vtedy som si dala výzvu aj na zabehnutie polmaratónu v dĺžke 21 km, ktorú som úspešne zdolala. Beh sa stal súčasťou môjho každodenného života. Pomáha mi usporiadať si myšlienky, naučil ma trpezlivosti a vytrvalosti. Každý svoj výkon som zvykla zverejňovať na sociálnej sieti a neskôr som sa dozvedela, že som týmto dokázala motivovať k športovaniu ďalších mojich priateľov. V behaní samozrejme pokračujem, stanovujem si nové ciele a výzvy, posúvajú ma stále ďalej.