Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší a bezpečnejsí prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Úver so založením nehnuteľnosti - ČSOB

Úver so založením nehnuteľnosti

 • na kúpu nehnuteľnosti, modernizáciu, výstavbu a ďalšie stavebné účely

 • pre klientov, ktorí chcú poznať výšku svojej splátky aj v budúcnosti

 • vďaka atraktívnej úrokovej sadzbe budú splátky úveru nízke

S úverom so založením nehnuteľnosti od ČSOB Stavebnej sporiteľne vás zmena úrokovej sadzby v budúcnosti nezaskočí. V čase stavebného úveru vám ju garantujeme na celé obdobie splácania už dnes.

Medziúver

od 0,99 % p. a.

s fixáciou na 3 alebo 5 rokov

Stavebný úver

2,89
% p. a.

stabilná úroková sadzba až
do konca splatnosti úveru

Výhody úveru so založením nehnuteľnosti

 • je vhodnou alternatívou k hypotéke pre klientov, ktorí chcú poznať výšku svojej splátky stavebného úveru aj v budúcnosti
 • úroková sadzba medziúveru od 0,99 % p. a. s možnosťou výberu fixácie na 3 roky alebo 5 rokov
 • počas medziúveru od ČSOB Stavebnej sporiteľne môžete pri rovnakej úrokovej sadzbe získať nižšiu splátku ako pri hypotéke od inej banky
 • v stavebnom úvere máte istotu úrokovej sadzby 2,89 % p. a. aj pri náraste úrokových sadzieb na finančných trhoch
 • je určený najmä pre klientov, ktorí preferujú istotu a stabilitu, keďže výšku úrokovej sadzby stavebného úveru garantujeme už pri žiadosti o úver
 • pre nových klientov, ktorí nemajú zmluvu stavebného sporenia, ale aj pre tých, ktorí si v ČSOB Stavebnej sporiteľni už sporia
 • splatnosť až na 30 rokov
 • vybavíte cez špecialistov stavebného sporenia v pobočke ČSOB Stavebnej sporiteľne

Zistite, či naša ponuka je ideálna aj pre vás

V prípade, ak máte záujem o nezáväzný výpočet ideálnej ponuky financovania, nechajte nám na seba kontakt a my vás budeme čo najskôr kontaktovať.

* Polia označené hviezdičkou sú povinné.

Osobné údaje poskytnuté na základe tohto kontaktného formuláru spracúva prevádzkovateľ, ktorým je spoločnosť ČSOB stavebná sporiteľňa, a.s., IČO: 35 799 200, so sídlom: Žižkova 11, 811 02 Bratislava v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári len pre účely spätného kontaktovania. Informácie o spracúvaní osobných údajov a o právach dotknutých osôb sú bližšie uvedené v Memorande ochrany osobných údajov na www.csob.sk.

Reprezentatívny príklad úveru so založením nehnuteľnosti

Úver so založením nehnuteľnosti bude vo výške 80 000 €, bez predchádzajúceho sporenia, bez poistenia úveru a bez nároku na štátnu prémiu. Celková doba splatnosti úveru je 356 mesiacov s 356 splátkami. Počas prvých 186 mesiacov (fáza medziúveru) je mesačná splátka 243,13 € (suma zahŕňa vklad na účet stavebného sporenia 176 € a splátku úrokov z medziúveru 67,13 €), čo zodpovedá úrokovej sadzbe 0,99 % p. a. fixovanej na 5 rokov. Nasledujúcich 170 mesiacov (fáza stavebného úveru) je mesačná splátka vo výške 344,49 €, čo zodpovedá úrokovej sadzbe 2,89 % p. a., ktorá je fixná počas celej fázy stavebného úveru. Sporiteľ zaplatí celkovo 103 119,28 €. RPMN vo fáze medziúveru je 1,12 % a RPMN vo fáze stavebného úveru je 2,93 %. Do celkovej sumy, ktorú klient zaplatí, je započítaná výška úveru, celkové úrokové náklady a poplatky, ktoré zahŕňajú poplatok za spracovanie a schválenie úveru 880 €, poplatok za správu účtu zmluvy stavebného sporenia 256 €, zasielanie výpisu z účtu stavebného sporenia poštou 56 €, poplatky za výpis z účtu medziúveru vo výške 37,50 €, poplatky za výpis z účtu stavebného úveru 40 € a poplatok za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení 40 €, čo predstavuje spolu 1309,50 €.

Klient má možnosť požiadať o zasielanie výpisu z účtu stavebného sporenia aj elektronicky, v takom prípade sa poplatok za zasielanie výpisu neúčtuje. Výpočet je len informatívny.