Povolené prečerpanie účtu

Povolené prečerpanie umožňuje ísť na bežnom účte do „mínusu“. Peniaze tak máte vždy po ruke aj v prípade neočakávaných situácií.

Ide o úver, ktorý poskytujeme fyzickým osobám bez dokladovania účelu na súkromné potreby. Výšku povoleného debetu označujeme ako úverový limit.

Bez poplatku za zriadenie a vedenie.

Získať povolené prečerpanie

Výhody povoleného prečerpania

Povolené prečerpanie môže pomôcť v prípade neočakávaných výdavkov. Prekonáva dočasný nesúlad medzi príjmami a výdavkami.

Napríklad

Mešká vám výplata, ale vy musíte uhradiť splátku úveru

Platíte inkaso, ale do potrebnej sumy vám chýba pár eur

Ste na PN a na výdavky máte k dispozícii menší príjem ako obyčajne

Ako funguje povolené prečerpanie?

Minimálna výška úverového limitu je 150 EUR.

Maximálna výška úverového limitu je 6 000 EUR.

Povolené prečerpanie splácate automaticky, keď vám prídu peniaze na bežný účet. Následne ho môžete opakovane čerpať až do výšky schváleného limitu. Úroky z čerpaného limitu splácate mesačne v posledný deň kalendárneho mesiaca.

Podmienky na zriadenie povoleného prečerpania

Vek od 18-64 rokov

V ČSOB môžete mať iba jedno povolené prečerpanie účtu

Spĺňate kritériá výšky príjmu, platobnej kapacity a rizika

Získať povolené prečerpanie

Online zriadenie

Čerpajte peniaze navyše z pohodlia obývačky

Povolené prečerpanie si môžete zriadiť pohodlne online prostredníctvom aplikácie ČSOB SmartBanking alebo v internetbankingu Moja ČSOB. V prípade potreby môžete navštíviť aj našu pobočku.

Kalkulačka pre výpočet výšky úrokov

Vypočítajte si, koľko zaplatíte na úrokoch.

Výška prečerpania

2000

EUR
0 Eur 6000 Eur

Počet dní v povolenom prečerpaní

7

Dní
1 Deň 31 Dní

Úroky, ktoré zaplatíte

7,58 EUR

Ročná úroková sadzba: 19,5 % p.a.

Získať povolené prečerpanie

Reprezentatívny príklad: Pre povolené prečerpanie účtu vo výške 1000 EUR s úrokovou sadzbou 19,5 % p.a. a mesačným poplatkom za bežný účet vo výške 6 EUR je ročná percentuálna miera nákladov 30,22 %. Celková čiastka, ktorú musí klient zaplatiť je 1066,75 EUR. Výška mesačnej splátky úrokov je 16,25 EUR. Výpočet RPMN vychádza z predpokladu, že čerpanie limitu povoleného prečerpania bude v plnej výške odo dňa poskytnutia po dobu 3 mesiacov a spláca sa 3 splátkami. Prvá splátka úroku nastane presne mesiac po predpokladanom dátume čerpania a každá ďalšia v mesačných intervaloch (bez ohľadu na to, na ktorý deň v mesiaci pripadne predpokladaný dátum čerpania). Úroky sú počítané modelom úročenia 30/360 a poplatok za účet sa spláca pravidelne mesačne so splátkou úrokov. Celková výška limitu povoleného prečerpania je splatná až v treťom mesiaci. Poskytnutie úveru podlieha schváleniu zo strany banky a závisí od posúdenia schopnosti žiadateľa splácať úver.

Často kladené otázky

Povolené prečerpanie môžete zriadiť k účtu Pohoda, Extra Pohoda, Smart účtu alebo študentskému FUN účtu.

Úročíme len prostriedky z čerpanej sumy a za obdobie ich skutočného čerpania. Aktuálna výška úrokovej sadzby je 19,5 % p.a. Všetky informácie nájdete v platných úrokových sadzbách.

Povolené prečerpanie môžete zrušiť výpoveďou alebo dohodou v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. V deň zrušenia musíte mať uhradenú čerpanú čiastku.

Povolené prečerpanie neodporúčame na kúpu spotrebného tovaru, ako napríklad elektronika alebo nábytok. Viac sa dozviete na stránke Porovnanie úverov.

Najnovšie články

Viac článkov