Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší a bezpečnejsí prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Spotrebný úver - Kalkulačka | ČSOB

Spotrebný úver

Vezmite si výhodný ČSOB Spotrebný úver na čokoľvek s úrokovou sadzbou už od 5,50 % p.a. Môžete ho vybaviť online na pár klikov v súkromí vášho domova, priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking.

 

So spotrebným úverom od ČSOB získate výhody

- 1 % zľava z úrokovej sadzby za aktívne využívanie bežného účtu

- 2 % zľava z úrokovej sadzby pri refinancovaní úverov a pôžičiek

Možnosť mimoriadnych splátok aj u nás bez poplatku

Je len na vás, ako úver využijete

ČSOB spotrebný úver môžete využiť na čokoľvek bez dokladovania účelu.

Auto

Rekonštrukcia

Dofinancovanie hypotéky

Refinancovanie spotrebného úveru

Máte nevýhodné úvery alebo pôžičky v inej banke? Refinancujte si ich do ČSOB a získajte až -3 % z vášho úroku na novom úvere. Vďaka nižšiemu úroku si môžete znížiť mesačnú splátku alebo zobrať peniaze navyše. Úver vybavíte jedinou návštevou na pobočke a bez dokladovania zmlúv o prenesených úveroch.

Chcem vedieť viac

Požiadajte o bankový úver

Ak nie ste klientom ČSOB.

Kalkulácia Urobte si informatívny výpočet v našej úverovej kalkulačke.
 
Odoslanie kalkulácie Odošlite nezáväznú online kalkuláciu, na základe ktorej sa vám ozveme.
 
Kontaktujeme vás Všetky potrebné informácie a otázky s vami preberieme a po schválení môže byť úver váš.
 

Ak ste klientom a získajte peniaze už od 3 minút.

Prihláste sa Prihláste sa do Moja ČSOB alebo do aplikácie SmartBanking.
 
Vyberte si V obľúbených online produktoch vyberte Spotrebný úver.
 
Prispôsobte si Prispôsobte si úver podľa vašich predstáv a podpíšte zmluvy.
 
Užite si Peniaze na účte máte ihneď k dispozícii.

Postup ako požiadať o úver nájdete vo videu. Prejsť na video

 

 

Kalkulačka spotrebného úveru

Vypočítajte a prispôsobte si výšku úveru a mesačnej splátky, ako aj dĺžku splatnosti, presne podľa vašich predstáv.

Chcem si prepočítať úver

 

Požiadať o spotrebný úver online je mimoriadne jednoduché a rýchle

Presvedčte sa o tom v našom inštruktážnom videu, ktoré zobrazuje, ako ľahko môžu klienti ČSOB požiadať o spotrebný úver po prihlásení v aplikácii ČSOB SmartBanking.

Ďalšie spôsoby zriadenia

 

Výsledná úroková sadzba závisí od komplexného posúdenia vašej žiadosti.

Čo získate s naším spotrebným úverom?

 • Rýchle a jednoduché zriadenie, bez dokladovania účelu, ručenia alebo potreby zakladať nehnuteľnosť.
 • Finančné prostriedky od 600 € do 25 000 € na čokoľvek, čo práve potrebujete.
 • Možnosť mimoriadnych splátok aj u nás bez poplatku.
 • Zvýhodnený úrok pre klientov s hypotékou v ČSOB.
 • Splatnosť úveru od 1 do 8 rokov.
 • Jednorazový poplatok za poskytnutie úveru vo výške 35 € bez ohľadu na výšku úveru.
 • Úrok od 5,5 % - výsledná úroková sadzba, závisí od komplexného posúdenia vašej žiadosti po zohľadnení poskytnutých zliav.
 

Pri spracovaní úveru Vám poskytneme zľavu -1 % z úrokovej sadzby za aktívne využívanie bežného účtu v ČSOB.
Stačí, ak mesačne zabezpečíte zároveň:

 • príjem na účet 400 €,
 • 3 zrealizované pravidelné platby formou trvalého príkazu, alebo inkasa,
 • uskutočníte 5 platieb debetnou alebo kreditnou kartou.

 

Poistenie úveru pre prípad nečakaných udalostí

Poistite si svoj úver a my za vás:

 • Splatíme zostatok úveru v prípade invalidity alebo úmrtia.
 • Uhradíme úverové splátky až počas 12 mesiacov v prípade práceneschopnosti alebo straty zamestnania.
 • V prípade smrti úrazom vyplatíme dvojnásobné plnenie, respektíve uhradíme zostatok úveru a zároveň vyplatíme rovnakú sumu aj oprávnenej osobe.
 • Poistnú ochranu máte zabezpečenú počas celej doby splácania úveru.
 • Viac informácií o poistení sa dozviete v priloženom dokumente (link na informačný dokument na webe).
 

Príklady poistného plnenia

 
 

Disclaimer

Banka poskytne Dlžníkovi benefit vo forme zľavy zo splátky, a to vo výške jednej vrátenej anuitnej splátky úveru, maximálne do výšky 250 EUR. Podmienkou na získanie benefitu (vrátenie anuitnej splátky max. 250 EUR) je uzavretie Zmluvy a načerpanie Úveru do 20. 7. 2022, v minimálnej výške 5 000 EUR a s dobou splatnosti minimálne 36 mesiacov a zároveň zriadenie poistného produktu s ČSOB Poisťovňou, a.s., Žižkova 11, 811 02 Bratislava, IČO 31325416, zapísaná v Obchodnom registri OS Bratislava I., odd. Sa, vl. č. 444/B (ďalej len „Poisťovňa“), a to vo forme poistenia Úveru aspoň jedným z Dlžníkov alebo poistenia pravidelných výdavkov zriadeného na účte určeného pre splácanie Úveru, alebo životného poistenia VITAL do 20.7.2022 v ktorom poistníkom aj poisteným je jeden z Dlžníkov a zároveň prihlásenie ktoréhokoľvek z Dlžníkov do Internetbankingu Moja ČSOB alebo do aplikácie ČSOB SmartBanking od 3. 5. 2022 do 20. 7. 2022 a zároveň existencia Zmluvy o spotrebiteľskom úvere a zmluvy k poisteniu Úveru, alebo poisteniu pravidelných výdavkov alebo poisteniu VITAL so zaplateným minimálne prvým poistným do 31.08.2022. Uvedené podmienky benefitu platia pre zmluvy o spotrebiteľskom úvere podpísané od 3. 5. 2022 (vrátane) a načerpané do 20. 7. 2022 (vrátane). Na poskytnutie úveru nevzniká právny nárok. 

Reprezentatívny príklad

V prípade spotrebného úveru vo výške 5 000 €, ktorý vám poskytneme s fixnou úrokovou sadzbou 5,5% p.a. počas celej doby splatnosti, zaplatíte v deň poskytnutia úveru jednorazový spracovateľský poplatok 35 € a od nasledujúceho mesiaca po čerpaní ho budete počas zvolenej doby splatnosti 8 rokov splácať mesačnou splátkou vo výške 64,50 €. Celková čiastka, ktorú tak uhradíte bude 6 211,59 €, čo v prepočte predstavuje ročnú percentuálnu mieru nákladov 5,76% pri počte splátok 96. Úroky platíte len za obdobie od poskytnutia úveru po jeho splatenie.


 

Často kladené otázky

Pre ktorýkoľvek z uvedených spôsobov získania spotrebného úveru platia rovnaké podmienky. Úroková sadzba, bankou schválená výška úveru, ani poplatky sa nemenia v závislosti od spôsobu nadobudnutia úveru.

Pri štandardnej žiadosti vám vieme poskytnúť rýchly úver približne do 15 minút. V prípade, ak bude potrebné individuálne posúdenie žiadosti, čas schvaľovania sa môže predĺžiť. Väčšinu žiadostí o úver však schválime už do 24 hodín.

Po schválení vašej žiadosti o úver a podpise zmluvnej dokumentácie cez aplikáciu ČSOB SmartBanking, budú finančné prostriedky z úveru ihneď odoslané na váš účet.

Poplatok účtuje banka v deň čerpania úveru automaticky z účtu, uvedeného v Zmluve ako účet pre splácanie.

Splátky Spotrebného úveru odchádzajú z účtu pre splácanie automaticky. Prvú splátku zaplatíte v nasledujúcom mesiaci po čerpaní, v deň, ktorý ste si zvolili v zmluve. Z vašej strany stačí, aby ste zabezpečili dostatočnú výšku zostatku na účte pre splácanie.

Áno, úver môžete kedykoľvek predčasne splatiť. Predčasné splatenie je bez poplatku v prípade, ak suma mimoriadnych splátok za posledných po sebe idúcich 12 mesiacov vrátane naposledy vykonanej mimoriadnej splátky nepresahuje 10 000 € . O predčasné splatenie môžete požiadať v ktorejkoľvek pobočke ČSOB banky.

Pri sume zostatkovej istiny nad 10 000 EUR nesmú podľa zákona o spotrebiteľských úveroch náklady na predčasné splatenie presiahnuť 1 % z predčasne splácanej sumy úveru.

Úroky platíte len za obdobie od poskytnutia úveru po jeho splatenie.

O predčasné splatenie môžete požiadať v ktorejkoľvek pobočke ČSOB banky.

V prípade potreby sa môžete obrátiť na ČSOB Infolinku 0850 111 777 alebo navštíviť ktorúkoľvek pobočku ČSOB, kde vám s jej vyplnením ochotne pomôžeme.

Ak nastanú ťažkosti so splácaním úveru je potrebné čím skôr navštíviť pobočku ČSOB, kde túto skutočnosť s vami dôkladne preberieme.

Hypotekárny úver je typ bankového úveru, ktorý je určený na kúpu nehnuteľnosti. Spotrebný úver je bezúčelovým úverom, ktorý môžete využiť na čokoľvek bez dokladovania.

Ak máte pred zadaním žiadosti úveru aktívny bežný účet v ČSOB a spĺňate podmienky aktívneho využívania, získate zľavu -1 %. Navyše, ak si prenesiete svoje úvery a pôžičky do ČSOB, získate zľavu – 2 %. Výsledná úroková sadzba závisí od komplexného posúdenia vašej žiadosti po zohľadnení poskytnutých zliav.