ČSOB Finančná skupina 

 • jedna z najväčších a najsilnejších finančných skupín na Slovensku

 • široké portfólio bankových a poistných produktov pre retailovú aj korporátnu klientelu

 • poskytovanie finančných služieb prémiovej kvality

Sme jednou z najväčších a najsilnejších finančných skupín na Slovensku. Vďaka svojím členom vynikáme širokým portfóliom služieb a produktov, medzi ktorými nechýbajú hypotéky, spotrebné úvery, sporiace a investičné produkty, bežné účty, ale i poistenie, stavebné sporenie, lízing či faktoring. Do ČSOB Finančnej skupiny patrí ČSOB Banka, ČSOB Poisťovňa, ČSOB Stavebná sporiteľňa, ČSOB Leasing, KBC Asset Management a ČSOB nadácia.

 

Pod značkou ČSOB. Pre Vás osobne.

ČSOB. Pre vás osobne.

Našim cieľom je sprostredkovať vám komfort finančných služieb na úrovni bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Prostredníctvom moderných komunikačných technológií ponúkame, či už z pohodlia vášho domova alebo prostredia našich pobočiek, profesionálny servis založený na pochopení vašich individuálnych potrieb.

Zakladáme si na osobnom prístupe ku klientovi, a preto sme tu vždy PRE VÁS OSOBNE.

Vo vzťahu ku klientovi vyznávame hodnoty:

Efektivita

Hľadáme a ponúkame riešenia, ktoré sú pre vás optimálne z hľadiska podmienok aj ceny. Uvedomujeme si, že váš čas je vzácny, a preto sa snažíme naše procesy neustále zefektívňovať, aby ste mali priestor venovať sa veciam, ktoré sú pre vás skutočne dôležité.

Inšpirácia

Váš názor, požiadavky a potreby sú pre nás motiváciou pre ďalšie zlepšovanie.

Rešpekt

Vážime si, že si klienti zvolili práve naše služby, a preto k nim a ich požiadavkám pristupujeme s náležitým rešpektom a dôležitosťou.

2011

Cestou inovácií

ČSOB Finančná skupina nastúpila na trend inovácií. Vývojom inovatívnych produktov a služieb chce primárne spohodlniť a zjednodušiť svojim klientom každodenný kontakt s financiami.


2011

predaj ČSOB d.s.s.

Akcie spoločnosti ČSOB d.s.s. boli 17. mája 2011 na základe súhlasu NBS predané Poštovej banke.


2009

Kúpa Istrobanky

S cieľom zvýšenia trhového podielu na Slovensku pristúpil akcionár KBC 1. júla 2009 k odkúpeniu Istrobanky – dovtedy patriacej do rakúskej skupiny Bawag PSK. ČSOB sa týmto posilnením stala na slovenskom bankovom trhu štvorkou nielen vo vkladoch, ale aj v objeme úverov.


2008

Vznik slovenskej ČSOB

K 1. januáru 2008 sa ČSOB na Slovensku osamostatnila od ČSOB Praha a stala novou akciovou spoločnosťou. 100 % vlastníkom slovenskej ČSOB zostala aj naďalej KBC Bank.


2006

Vznik ČSOB Finančnej skupiny

Snaha sústrediť všetky svoje dcérske spoločnosti pod jednu „strechu" vyústila do vytvorenia ČSOB Finančnej skupiny. Jej súčasťou sú: ČSOB Banka, ČSOB Poisťovňa, ČSOB stavebná sporiteľňa, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB d.s.s. a ČSOB Factoring.


2004

Založenie ČSOB d.s.s

ČSOB d.s.s. vznikla v zmysle zákona o dôchodkovom sporení.


2002

Začiatok bankopoisťovacieho modelu

Základným krokom k preneseniu bankopoisťovacieho konceptu na Slovensko bola kúpa ERGO poisťovne, ktorá sa následne premenovala na ČSOB Poisťovňu. O rok na to sa poistné produkty začali predávať cez bankovú sieť.


1999

Vstup akcionára KBC Bank

Výsledkom privatizácie bankových domov vo vtedajšom Československu bol predaj akcií ČSOB belgickej banke KBC Bank, ktorá patrí do finančnej skupiny KBC Group N.V. – jednej z najväčších a najsilnejších finančných skupín v Európe.


1989

Rozšírenie poskytovaných služieb

Po nežnej revolúcii rozšírila ČSOB svoje služby z vtedajších podnikov zahraničného obchodu aj o služby pre novovznikajúce podnikateľské subjekty a fyzické osoby. S produktovou expanziou súviselo aj zvýšenie počtu obchodných miest/pobočiek.


1964

Vznik Československej obchodnej banky

Na založení ČSOB sa podieľal štát prostredníctvom majoritného akcionára Štátnej banky Československej. Vo vtedajšom Československu bola ČSOB jedinou bankou, ktorá zabezpečovala financovanie zahraničného obchodu a dohľad nad pôžičkami v zahraničných menách z medzinárodných trhov.

Global Finance
Global Finance

Global Finance

 • Najlepšia banka v obchodovaní na devízovom trhu na Slovensku
  (Best Foreign Exchange Provider)
  - za rok 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010 a 2009
 • Najlepšia banka v správe a úschove cenných papierov na Slovensku
  (Best Sub-custodian Bank)
  - za rok 2022, 2021, 2020, 2018, 2016, 2015, 2014 a 2011
 • Najlepšia banka v obchodnom financovaní na Slovensku
  (Best Trade Finance Bank)
  - za rok 2022, 2021, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014 a 2009
European Customer Centricity Awards 2021

European Customer Centricity Awards

 • 2022 - 1. miesto v kategórii Najlepšie používanie mobilnej aplikácie (Best use of mobile) a umiestnenie v TOP3 v kategórii Najlepší CX tím (Best CX team)
 • 2021 - 2. miesto v kategórii Najlepšia stratégia zákazníckej skúsenosti (Best customer experience strategy) a 2. miesto v kategórii Orientácia na zákazníka (Customer-centric culture)
Office roka

Office roka

 • ČSOB v rámci súťaže Office roka 2018 získala cenu za najzdravšie pracovné prostredie.
Via Bona 2019

Via Bona Slovakia

 • 2020 ČSOB vyhrala kategóriu Dobre spravovaná firma
 • 2019 Projekt Digitálna inteligencia od ČSOB sa umiestnil medzi 3 najlepšími projektami v rámci kategórie Sociálne inovácie
Global Custodian

Zlatý klinec

 • 2022 ČSOB získala 6 klincov - 3 klince (Nemíňaj litre na fast fashion), 2 klince (Neživá panoráma), 1 klinec (Budúcnosť môže mať lepšiu príchuť)
 • 2021 ČSOB získala 9 klincov - 4 klince (Maratónske psy), 2 klince (Deň všetkých sviatočných), 2 klince (Vypočujte si skutočného lekára), 1 klinec (ČSOB Audiotrek)
 • 2020 ČSOB získala 1 bronzový klinec (Spoilerová linka)
 • 2019 ČSOB získala 5 klincov - 3 zlaté klince (ČSOB SmartFolder), 1 bronzový klinec (Investičný servis), 1 bronzový klinec (rozhlasový spot ku kampani pre podnikateľov)
Europe Structure Products Awards

Europe Structured Products & Derivatives Awards

 • Najlepší distribútor a Najlepšia výkonnosť štruktúrovaných produktov na Slovensku za rok 2015
 • Najlepšia distribúcia, Najlepšie predaje a Najlepšia výkonnosť štruktúrovaných produktov za rok 2014
 • Najlepšia výkonnosť štruktúrovaných fondov na Slovensku za rok 2020
 Euromoney

Euromoney

 • ČSOB Privátne bankovníctvo je držiteľom viacerých prvenstiev v rôznych kategóriách v rámci Euromoney Private Banking & Wealth Management Survey za roky 2021, 2019, 2018, 2014 a 2013
Bankár roka

Bankár roka

 • Daniel Kollár, CEO ČSOB sa stal v roku 2019 Bankárom roka a obhájil tak titul z roku 2018. Rovnaký titul získal aj v roku 2015.
TREND Top

TREND Top

 • ČSOB Poisťovňa najúspešnejšou poisťovňou roka na Slovensku – za rok 2020, 2016, 2015, 2014, 2013 (1. miesto), za rok 2019, 2017 (2. miesto) a za rok 2012 (3. miesto)
 • ČSOB Banka získala 2. miesto v kategórii Banka roka 2020 na Slovensku
HERMES Komunikátor roka 2018

HERMES Komunikátor roka 2018

 • 1. miesto v kategórii Interná komunikácia za projekt Team Blue prekonal Guinessov rekord
Smart Poisťovňa

Môj Android

Smart Banka

 • Aplikácia ČSOB SmartBanking získala 2. miesto v kategórii Aplikácie Huawei AppGallery za rok 2020.

Smart Poisťovňa

 • Aplikácia ČSOB Poisťovne sa v hlasovaní verejnosti stala 3. najlepšou aplikáciou v kategórii Mobilné aplikácie za rok 2019.
Mastercard Awards

Mastercard Awards

 • Najväčší nárast transaktovaných objemov v oblasti prémiových kariet (2018)
 • Inovatívny prístup v oblasti platieb kartou (2018)
 • Najlepšia marketingová kampaň (2019)
 • Vydavateľ kreditných kariet (2021, 2020, 2019)
 • Najvyšší nárast mobilných transakcií v počte a hodnote platieb (2021)
TOP FOND SLOVAKIA

TOP FOND SLOVAKIA

 • 1. miesto pre KBC Multi INTEREST Cash USD fond ako najpredávanejší fond v kategórii Peňažné fondy a fondy krátkodobých investícií
 • 2. miesto pre fond Horizon CSOB Byuback Spoločnosti 1 v kategórii Konzervatívne zmiešané a štruktúrované fondy
 • 3. miesto pre fond KBC Equity Fund Strategic Telecom&Technology v kategórii Akciové fondy
PRokop

PRokop

 • V súťaži PR projektov PRokop za rok 2020 získala kampaň ČSOB Maratónske psy 1. miesto v kategórii Community relations a kampaň ČSOB Poisťovne Scestná kolekcia získala 2. miesto v kategórii Business to consumer PR.
TOP FOND SLOVAKIA

SASP - Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve

 • ČSOB Poisťovňa získala v oceneniach SASP 2020 dve 3. miesta - prvé v kategórii Poistenie majetku a zodpovednosti podnikateľov a podnikov a druhé v kategórii Neživotné poistenie
ZLATA MINCA

Zlatá minca

 • 2022 SmartSlužby+ v aplikácii ČSOB SmartBanking - Objav roka, Úver pre zdravšiu Zem - Eko produkt roka, Hypotéka od ČSOB - 3. miesto v kategórii Úvery na bývanie, Investičný úver od ČSOB - 2. miesto v kategórii Podnikateľské úvery, KBC ECO FUND WATER od KBC AM Slovensko - 2. miesto v kategórii ESG fondy
 • 2020 Spotrebný úver od ČSOB - 2. miesto v kategórii Spotrebné úvery, Hypotéka od ČSOB - 3. miesto v kategórii Úvery na bývanie, Profit Maxi od ČSOB stavebnej sporiteľne - 2. miesto v kategórii Stavebné sporenie, Investičný úver od ČSOB - 2. miesto v kategórii Podnikateľské úvery

Sídlo KBC v Belgicku Skupina KBC patrí medzi popredné finančné skupiny v Európe. Je vyprofilovanou bankopoisťovacou skupinou, ktorá poskytuje bankové a tiež poistné produkty a služby prostredníctvom spoločných obchodných zastúpení a pobočiek. Bankopoisťovací koncept, založený na základe potrieb klientov, umožňuje Skupine KBC kedykoľvek pružne zareagovať na meniace sa trhové podmienky a flexibilne ponúkať depozitné produkty, produkty životného poistenia či investičné produkty.

Cieľové segmenty

Primárnymi cieľovými segmentmi Skupiny KBC sú retailoví klienti, malí a strední podnikatelia, korporátna klientela, ako aj klienti privátneho bankovníctva.

Zastúpenie

Okrem výrazného podielu na domácom trhu v Belgicku pôsobí aj v krajinách strednej a východnej Európy. Významné pozície zastáva predovšetkým na bankopoistných trhoch v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a Bulharsku. Práve týchto päť krajín predstavuje hlavné trhy Skupiny KBC, na ktoré sa sústreďuje. Svoje zastúpenie má však i v ostatných krajinách vo svete. Sídlo Skupiny KBC je v Bruseli.

Výročné správy

Názov Za rok Veľkosť
Výročná správa 2021 2,5 MB
Výročná správa 2020 1,38 MB
Výročná správa 2019 2 MB
Výročná správa 2018 1,73 MB
Výročná správa 2017 1,2 MB