Sporenie

Zodpovedný finančný rozpočet by mal byť myslieť aj na dostatočnú rezervu. Vďaka sporeniu vás nečakané situácie nezaskočia a zároveň budete pripravený aj na plánované výdavky v budúcnosti.

Prečo sporiť v banke a nie doma?

 • Vaše úspory sú v bezpečí. Peniaze uložené v banke sú chránené Fondom ochrany vkladov až do výšky 100 000 EUR. Naopak o úspory, ktoré máte doma, môžete nenávratne prísť pri nešťastných udalostiach v domácnosti, ako je krádež alebo požiar.
 • Nestrácajú na hodnote, práve naopak. Vaše peniaze sa môžu zhodnocovať a vďaka úrokom rásť aj na sporiacich produktoch.
  Tip: Čo je inflácia a čo robiť, aby sa vám peniaze nerozkotúľali preč
 • Máte svoje ciele pod kontrolou. Sledujte priebežne svoj pokrok pri dosahovaní stanovených plánov. Jednoducho si nastavte pravidelné mesačné sporenie s názvom svojho cieľa cez ČSOB SmartBanking.
  Tip: SmartBanking - ČSOB
 • Spolu s financiami sporíte aj svoj čas. Svoje úspory môžete spravovať aj bez návštevy pobočky vďaka internet bankingu Moja ČSOB alebo mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking. Pravidelnosť sporenia si nastavíte priamo platbou z bežného účtu na sporiaci, alebo na termínovaný vklad. Rovnako jednoducho si úspory aj vyberiete.

Vyberte si produkt, ktorý potrebujete

Sporiaci účet
 • Vhodná voľba, keď plánujete sporiť a zároveň chcete mať k financiám voľný prístup. Za vedenie sporiaceho účtu neplatíte a vaše úspory sú zhodnocované úrokom. Aký úrok získate záleží od dĺžky sporenia a množstva vložených financií.
Termínovaný vklad
 • Úrokové sadzby na termínovanom vklade sú spravidla vyššie ako na sporiacom účte. Financie, ktoré máte navyše a plánujete ich využiť až v budúcnosti, môžete nechať zhodnocovať na termínovanom účte za vopred stanovených časových a úrokových podmienok. Počas trvania termínovaného vkladu peniaze nemáte voľne k dispozícií. V prípade neočakávanej udalosti viete realizovať predčasný výber.
Kombi ponuka
 • Kombi ponuka spája výhody termínovaného vkladu a investovania. Svoje peniaze sporíte a investujete zároveň. Kým termínovaný vklad predstavuje istotu s garantovanou mierou zhodnotenia, investícia do podielových fondov ponúka potenciál vyššieho zhodnotenia.