Chceš začať investovať?

Máš veľké plány, avšak málo financií? Začni s tým niečo robiť! Čo zarobíš na brigáde alebo dostaneš ako vreckové, investuj do seba. S ČSOB môžeš začať investovať už aj so sumou 15 EUR.

Pravidelné investovanie v menších sumách je dobrou formou pre začínajúcich investorov.

Je to jednoduché

Investuj z domu cez mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking.

Nemusíte byť bohatý

Nemusíš byť boháč

Teraz začni v malom, stačí investovať 15 EUR mesačne.

Nemusíte byť expertom

Nemusíš byť expert

Neboj sa pýtať! Navštív našich expertov v pobočke.

flexibilné investovanie

Investovanie je flexibilné

Svoje prostriedky máš k dispozícii do 5 pracovných dní po zadaní pokynu na predaj v našej pobočke.

 

Začni investovať do zodpovedných fondov

Ak ti budúcnosť našej planéty nie je ľahostajná, začni už dnes investovať do zodpovedných fondov ČSOB. Zodpovedné fondy v zásade investujú do spoločností, ktoré nasledujú viaceré princípy ako napríklad:

Klíma

Prispievanie ku klimatickej zmene a znižovanie emisií

Nemusíte byť bohatý

Šetrná výroba

Obnoviteľné zdroje energie

Nemusíte byť expertom

Voda a odpady

Dôraz na kvalitu vody a recykláciu odpadov

flexibilné investovanie

Uhlíková stopa

Dôraz na zníženie uhlíkovej stopy v doprave

Pracovné podmienky

Ľudia pracujú v tímoch s rovnoprávnosťou a odmieta sa detská práca

Nemusíte byť bohatý

Udržateľnosť poľnohospodástva

Príroda ako hlavný zdroj prirodzenosti

Nemusíte byť expertom

Ochrana zvierat a biodiverzity

Šetrné získavanie surovín s ohľadom na životné prostredie

Pozri si ponuku našich zodpovedných fondov.

Chcem vedieť viac


 

Plánuješ nové auto, cestovanie, alebo štúdium v zahraničí?

Založ si FUN účet, prihlás sa do ČSOB SmartBankingu a potom si vyber fond, do ktorého si budeš trvalým príkazom raz mesačne odkladať sumu minimálne 15 EUR. Suma je iba na tebe. Ak už FUN účet máš, stačí si vybrať fond a vytvoriť trvalý príkaz.

Appka ČSOB SmartBanking ťa na pár klikov nasmeruje k riešeniu, aké potrebuješ.

Nenechávaj tvoju budúcnosť na náhodu a vyber si zo širokej ponuky našich fondov

Kvôli vyššiemu výnosu je ochotný viac riskovať, preferuje širšie zameranie

Kvôli vyššiemu výnosu je ochotný viac riskovať, preferuje užšie zameranie

Uprednostňuje nižšie riziko, aj za cenu nižšieho výnosu

Upozornenie: S investíciou do Fondov je spojené aj riziko. Viac o riziku

S appkou ČSOB SmartBanking je to ozaj jednoduché

Ak si mladý, aktívny a chceš byť finančne nezávislý, začni investovať a prispej k lepšej budúcnosti tohto sveta. Od 18 rokov tak môžeš urobiť v appke ČSOB SmartBanking na počkanie. Tak čo, skúsiš to?

 

Ak nie ste klient

Vyber si jeden z účtov ČSOB alebo si zriaď FUN účet online na pár klikov.

Chceš si zriadiť pravidelné investovanie bez účtu?
Nechaj nám kontakt a my ti zavoláme

 
Prihlás sa do mobilnej aplikácie SmartBanking.
 
V aplikácii si po kliknutí na tlačidlo Viac vyber ponuku Fondy.
 
Zvoľ si Fond a začni investovať.
 
Gratulujeme! Stal sa z teba mladý investor.
 

Ak ste klient

Prihlás sa do mobilnej appky SmartBanking.
 
V aplikácii si po kliknutí na tlačidlo Viac vyber ponuku Fondy.
 
Zvoľ si Fond a začni investovať.
 
Gratulujeme! Stal sa z teba mladý investor.
 

Všetky podrobnosti o fonde sú uvedené na stránke Vývoj podielových a investičných fondov

Údaje sú založené na hrubej výkonnosti, zohľadené sú všetky provízie, poplatky a náklady s výnimkou vstupných poplatkov a dane z príjmu.
Údaje sa týkajú minulosti a výkonnosť v minulosti nie je spoľahlivým ukazovateľom budúcich výsledkov. Zábery z aplikácie ČSOB SmartBanking boli vyhotovené 13.5.2022.

Často kladené otázky

Pravidelné investovanie, tzv. Investičný program, si zriadite jednoducho z pohodlia vášho domova cez mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking, a to aj v prípade vašej prvej investície v ČSOB. Ak dávate prednosť osobnému stretnutiu, pre zriadenie pravidelného investovania môžete navštíviť aj ktorúkoľvek pobočku ČSOB.

Pri pravidelnom investovaní prostredníctvom Investičného programu si svoju investíciu vyberáš sám/sama. Pri rozhodovaní v ČSOB SmartBankingu Ti pri orientácii pomôže zodpovedanie niekoľkých otázok, ako aj informácie o jednotlivých Fondoch.

Pri riešení jednorazových investícií môžeš využiť naše investičné poradenstvo. Túto službu máš k dispozícii na ktorejkoľvek z pobočiek ČSOB. Táto služba je poskytovaná bezplatne bez ohľadu na to, či následne investuješ alebo nie.

Investovať môžeš už od sumy 15 € pri pravidelnom investovaní a 150 € pri jednorazovej investícii.

Áno, je to možné. Doinvestovať sa dá v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Ak chceš realizovať mimoriadne investície počas dlhšieho obdobia, riešením môže byť úprava sumy trvalého príkazu alebo nastavenie nového pravidelného investovania do Fondov. Celkom jednoduché, však?

Výhodou pravidelného investovania je jeho flexibilita - parametre nastaveného trvalého príkazu si môžeš meniť kedykoľvek a bez sankcií (upraviť výšku, nastaviť alebo upraviť dobu platnosti) priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking, príp. v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Možné je aj trvalý príkaz zrušiť a zadať si nový trvalý príkaz, napríklad s inou frekvenciou investovania. Pokyn na predaj časti alebo všetkých podielov môžeš zadať kedykoľvek a v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Peniaze budú pripísané na tvoj určený účet zvyčajne do 5 pracovných dní. Trvalý príkaz si pritom môžeš ponechať naďalej a pokračovať tak v pravidelnom investovaní.

Nie, v ČSOB môžete investovať kedykoľvek a bez potreby iného produktu (napr. účtu v ČSOB) - peniaze môžete do vami vybraného Fondu odosielať z akéhokoľvek bežného účtu v SR.

V prípade, ak sa rozhodnete využívať aj účet v ČSOB, ako investor určite oceníte priamo v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking:

  • jednoduché zriadenie pravidelného investovania vrátane Rámcovej zmluvy o investovaní,
  • komplexné zobrazenie vášho portfólia Fondov,
  • rýchly prístup k uskutočneným pohybom,
  • informácie o zhodnotení,
  • možnosť bezplatne meniť trvalý príkaz či duplikovať platbu.

Áno, výber investičnej stratégie je na Vás - v ČSOB SmartBanking si môžete svoju pravidelnú investíciu nasmerovať do jedného Fondu alebo rozložiť aj do viacerých Fondov (na výber máte z 10 Fondov).

Zriadenie Rámcovej zmluvy o investovaní, na základe ktorej môžeš začať investovať, či už pravidelne alebo jednorazovo, je bez poplatku.

Na základe tejto zmluvy ti bude otvorené Investičné konto, ktorého zriadenie aj vedenie je taktiež bez poplatku. Investičné konto je účet, na ktorom bude evidované, koľko podielov a v ktorom Fonde vlastníš. Zriadiť, zmeniť aj ukončiť pravidelné investovanie môžeš tiež bez poplatku.

S jednorazovým aj pravidelným investovaním do Fondov je spojený vstupný poplatok. Jeho výška závisí od celkového objemu tvojich investícií vo Fondoch skupiny ČSOB/KBC a od typu Fondu. Čím väčší objem investícií už u nás máš, tým nižší vstupný poplatok platíš. Výška vstupného poplatku sa pohybuje od 0 % do 3 %.

Bližšie informácie nájdeš v Sadzobníku pre Investičné poradenstvo a Cenné papiere.

S fungovaním Fondov sa spájajú taktiež určité náklady (napríklad poplatok za správu Fondu či náklady spojené s auditom účtovníctva Fondu). Tieto však už neuhrádzaš osobitne, ale vždy sú už odzrkadlené vo výške hodnoty 1 podielu a sú tiež zohľadnené v zobrazovanej výkonnosti Fondu v ČSOB SmartBankingu alebo na Vývoj podielových a investičných fondov. Ak ťa celková výška týchto nákladov zaujíma, nájdeš ju v dokumente Kľúčové informácie pre investorov príslušného Fondu v kolonke Priebežný poplatok, ako aj v dokumente Predbežné informácie o nákladoch a poplatkoch.

S investovaním je dobré začať čo najskôr, aby si svojim investíciám mohol dopriať dostatok času na zhodnotenie. Zároveň platí, že čím dlhší čas máš k dispozícii na splnenie svojho cieľa, tým menšiu sumu je potrebné pravidelne investovať. Súvisí to aj so skutočnosťou, že po čase zhodnotenie tvojej investície pozitívne ovplyvňujú už aj výnosy z výnosov. Predstavu o účinku tohto efektu si môžeš urobiť aj vďaka našej investičnej kalkulačke.

Pri investovaní je dobré držať sa dlhodobej stratégie. Vyhni sa prípadným panickým odpredajom svojej investície v čase poklesov a teda realizovaním straty, naopak využi nižšie ceny na doinvestovanie. Poklesy na finančných trhoch sú bežné, je potrebné sa na ne pozerať aj ako na príležitosti k nákupu. Je to podobné ako výpredaje v obchodoch, príležitosť kúpiť aj kvalitnú vec len za nižšiu cenu. Najlepšou stratégiou na rozkolísané finančné trhy ostáva pravidelná investícia, prípadne rozloženie jednorazovej investície na viac častí. Pravidelné investovanie:

  • je vďaka nižšej minimálnej investícii dostupné pre každého,
  • zníži pravdepodobnosť, že celú sumu klient investuje v momente, keď sú ceny nadhodnotené,
  • na druhej strane ponúka príležitosť na dokúpenie za nižšie ceny - a to aj formou mimoriadnej investície na pobočke alebo zvýšením sumy trvalého príkazu,
  • jednoduché cez aplikáciu ČSOB SmartBanking na pár klikov.

Predtým, ako začneš investovať, polož si niekoľko otázok - aký výnos chceš dosiahnuť, čoho sa obávaš, čo plánuješ a aké máš ciele. Investovaním možno napĺňať strednodobé ciele (napr. o pár rokov chcem nové auto, rekonštrukciu bytu) alebo aj dlhodobé ciele. Čas, ktorý máš k dispozícii do momentu, kedy budeš potrebovať peniaze, je dôležitý aj pri výbere konkrétnej investície. Čím dlhší čas máš k dispozícii, tým si môžeš dovoliť vo svojej investícii vyšší podiel akciovej zložky. Pri strednodobých cieľoch by v tvojom portfóliu mala prevažovať konzervatívnejšia zložka v podobe dlhopisov a hotovosti a akciová zložka by mala tvoriť menšiu časť. Pri dlhodobých cieľoch môže už naopak prevyšovať akciová zložka. Platí všeobecné pravidlo, čím skôr začneš investovať, tým dlhšie budú tvoje peniaze pracovať pre teba. Ideálne je začať hneď aj s menšou sumou a keď ti možnosti dovolia, sumu si postupne zvyšovať.

V mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking máš svoje investície dostupné kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí sa prihlásiť a získaš prehľad o svojom aktuálnom portfóliu alebo uskutočnených transakciách.

Okrem toho budeš pravidelne dostávať výpisy - o jednotlivých nákupoch a predajoch a štvrťročne aj prehľad o stave tvojho portfólia. Výpisy budeš mať k dispozícii v elektronickej podobe v Moja ČSOB. V prípade potreby môžete požiadať aj o ich posielanie poštou.

V prípade potreby môžeš požiadať aj o ich posielanie poštou. Informácie o svojej investícii môžeš získať aj v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Aktuálne informácie o Fondoch ČSOB/KBC nájdeš na www.csobinvesticie.sk.

Pred zriadením Pravidelného investovania do Fondov, aplikácia ČSOB SmartBanking automaticky skontroluje, či sú splnené všetky potrebné náležitosti – či máte podpísaný Akceptačný dotazník, Zmluvu na diaľku a Rámcovú zmluvu o investovaní. Ak je odpoveďou áno, príslušný krok bude v procese v SmartBankingu vynechaný. Ak nie, SmartBanking vás rýchlo a jednoducho prevedie potrebnými krokmi.

Akceptačný dotazník nesúvisí priamo s investovaním. Zobrazí sa vám len, ak ste ho ešte nikdy v ČSOB nevypĺňali. Ak už ho raz vyplníte, platí pre všetky produkty a služby. Prostredníctvom Akceptačného dotazníku zisťuje banka informácie v rámci svojich zákonných povinností a s cieľom čo najlepšie klientov poznať.

Aký je Váš súčasný pracovný stav?

Aká je/bola oblasť Vašej práce?

Aký je pôvod Vášho majetku a finančných prostriedkov?

Na aké účely budete využívať bankové produkty?

Realizujete alebo budete realizovať na Vašom bežnom alebo sporiacom účte vklady a výbery v hodnote viac ako 15 000 € na transakciu?

Posielate/prijímate alebo plánujete posielať/prijímať na Vašom bežnom alebo sporiacom účte bezhotovostné transakcie mimo krajín EÚ, Islandu, Lichtenštajnska a Nórska?

Pred zriadením Pravidelného investovania do Fondov, aplikácia ČSOB SmartBanking automaticky skontroluje, či sú splnené všetky potrebné náležitosti – či máte podpísaný Akceptačný dotazník, Zmluvu na diaľku a Rámcovú zmluvu o investovaní. Ak je odpoveďou áno, príslušný krok bude v procese v SmartBankingu vynechaný. Ak nie, SmartBanking vás rýchlo a jednoducho prevedie potrebnými krokmi.

Zmluvu na diaľku je potrebné mať uzatvorenú pre nákupom prvého online produktu. Ide o zmluvu, ktorá vám umožňuje uzatvárať zmluvy na nové produkty a služby aj bez návštevy pobočky.

Pred zriadením Pravidelného investovania do Fondov, aplikácia ČSOB SmartBanking automaticky skontroluje, či sú splnené všetky potrebné náležitosti – či máte podpísaný Akceptačný dotazník, Zmluvu na diaľku a Rámcovú zmluvu o investovaní. Ak je odpoveďou áno, príslušný krok bude v procese v SmartBankingu vynechaný. Ak nie, SmartBanking vás rýchlo a jednoducho prevedie potrebnými krokmi.

Rámcová zmluva o investovaní vám umožní investovanie do podielových listov Fondov a prípadne aj iných Cenných papierov. Súčasťou Rámcovej zmluvy sú jej prílohy: Obchodné podmienky pre Investičné poradenstvo a Cenné papiere, Všeobecné obchodné podmienky a Sadzobník pre Investičné poradenstvo a Cenné papiere, ako aj Iné zmluvné dokumenty vyžadované právnymi predpismi.

Na základe tejto zmluvy vám bude ČSOB poskytovať investičné a prípadne vedľajšie služby a tiež vám zriadi Investičné konto, na ktorom budú evidované Vaše podielové listy Fondov, príp. iné Cenné papiere.

Rámcová zmluva o investovaní vás nezaväzuje k investíciám, ani s jej uzatvorením či trvaním nie sú spojené žiadne poplatky či náklady, tie môžu vzniknúť až v súvislosti s realizáciou konkrétnych nákupov cenných papierov a ich následnou držbou prípadne predajom. Rámcová zmluva o investovaní sa uzatvára na dobu neurčitú, ale je možné ju kedykoľvek vypovedať.

Upozornenie: S investíciou do fondu je spojené aj riziko. Úlohou tohto reklamného materiálu nie je nahradiť kľúčové informácie pre investorov, predajný prospekt, štatút/stanovy fondu, ktoré sú k dispozícii v slovenskom jazyku, príp. v anglickom jazyku, a je možné sa s nimi oboznámiť na predajných miestach banky Československá obchodná banka, a. s. (ČSOB), u subdistribútorov a na www.csobinvesticie.sk alebo www.csob.skv časti Individuálni klienti → Sporenie a investovanie → Fondy. Klient sa môže oboznámiť so zhrnutím svojich práv prostredníctvom dokumentu Zásady kategorizácie, ktorý je k dispozícii v slovenskom jazyku na predajných miestach ČSOB a na www.csob.sk v časti Právne informácie/MiFID. Údaje o minulej výkonnosti nie sú spoľahlivým ukazovateľom budúcej výkonnosti. Zhodnotenia uvedené v inej mene ako v mene EUR (napr. USD, CZK) sa môžu zvýšiť alebo znížiť v dôsledku menových výkyvov. V prípade fondu obsahujúceho v portfóliu akciovú zložku je možné očakávať výrazné kolísanie čistej hodnoty majetku fondu. Daňový režim závisí od individuálnej situácie klienta a v budúcnosti sa môže zmeniť. V súlade so štatútom/stanovami alebo predajným prospektom fondu môže podiel prevoditeľných cenných papierov alebo nástrojov peňažného trhu vydaných alebo zaručených štátmi alebo orgánmi uvedenými v štatúte/stanovách alebo predajnom prospekte prekročiť 35 % hodnoty majetku vo fonde, pričom tento podiel môže dosiahnuť až 100 %. Správca zahraničného fondu je oprávnený ukončiť distribúciu fondu v Slovenskej republike postupom podľa zákona č. 203/2011 Z.z. o kolektívnom investovaní v platnom znení.