Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší a bezpečnejsí prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Investujte s ČSOB do fondov a svojej budúcnosti | ČSOB

Jednorazové a pravidelné investovanie do fondov

Investovanie Vám môže pomôcť splniť si svoje životné ciele, poraziť infláciu a pracovať na budovaní svojho bohatstva.

Investičná kalkulačka

Začať s investovaním môžete aj dnes rýchlo a pohodlne cez mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking. Navyše teraz môžete k vášmu novému účtu získať investičný bonus 15 € od ČSOB. Všetky podmienky nájdete na stránke Štatúty súťaží

Je to jednoduché

Investujte z domu cez mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking.

Nemusíte byť bohatý

Nemusíte byť bohatý

Naši klienti investujú v priemere 50 € pravidelne mesačne a 3 500 € jednorazovo.

Nemusíte byť expertom

Nemusíte byť expertom

Potrebujete informácie? Navštívte našich odborníkov v pobočke.

flexibilné investovanie

Investovanie je flexibilné

Vaše prostriedky máte k dispozícii do 5 pracovných dní.

INVESTUJEME ZA VÁS – Správne riešenie pre začínajúceho investora

Od myšlienky k skutočnej investícii vedie iba pár krokov, naviac vás celým procesom prevedieme a vysvetlíme v ktorejkoľvek pobočke ČSOB.

Prečo investovať?

"Investovanie vám môže pomôcť k vyššiemu výnosu oproti klasickým sporiacim účtom"

Odkladanie peňazí do budúcnosti patrí k základom finančnej gramotnosti. Či už sa chcete pripraviť na ťažšie časy, sporiť svojim deťom na vstup do dospelého života alebo šetriť peniaze na dôchodkový vek, investovanie vám môže pomôcť k vyššiemu výnosu oproti klasickým sporiacim účtom.

V našej ponuke nájdete fondy určené pre rôzne ciele a pre všetky typy investorov. Atraktívnou a najmä jednoduchšou formou pre začínajúcich investorov je pravidelné investovanie v oveľa menších sumách, ako napríklad pri investovaní do umenia alebo nákupe investičného zlata.

Začnite investovať

 

Odkladajte si peniaze, nie rozhodnutie.

 
 

Ak nie ste klient

Vyberte si jeden z účtov ČSOB alebo si zriaďte ČSOB Smart účet bez poplatku a podmienok online na pár klikov.

Chcete si zriadiť pravidelné investovanie aj bez zriadenia účtu v ČSOB?
Zanechajte nám Vaše kontaktné údaje a my Vám zavoláme

 
Prihláste sa do mobilnej aplikácie SmartBanking.
 
V aplikácii si vyberte ponuku Fondy.
 
Zvoľte si fond a začnite investovať.
 

Ak ste klient

Prihláste sa do mobilnej aplikácie SmartBanking.
 
V aplikácii si vyberte ponuku Fondy.
 
Zvoľte si fond a začnite investovať.

Vyberte si fond pre pravidelné investovanie na Vaše investičné ciele

Škola pre deti v zahraničí, nové auto, rekonštrukcia bývania, či dôstojný dôchodok s Investičným programom a relatívne malou sumou mesačne – zaťaží váš rodinný rozpočet menej ako večera v reštaurácii.

Pravidelné investovanie Vám môže pomôcť pri splnení Vašich snov, skrášlení domácnosti a bývania, umožní Vám finančnú pohodu, bezstarostnú budúcnosť, zabezpečí Vás na dôchodok.

S pravidelným investovaním si môžete zabezpečiť finančné zdroje na štúdium a kurzy alebo skoršie splatenie úverov, ako aj ochrániť Vaše peniaze pred infláciou.

Nenechávajte vašu budúcnosť na náhodu a zistite, aký typ investora ste

Kvôli vyššiemu výnosu je ochotný viac riskovať, preferuje širšie zameranie

Kvôli vyššiemu výnosu je ochotný viac riskovať, preferuje užšie zameranie

Uprednostňuje nižšie riziko, aj za cenu nižšieho výnosu

Upozornenie: S investíciou do Fondov je spojené aj riziko. Viac o riziku

 Viac článkov

Z nášho Blogu

 

Často kladené otázky

Pravidelné investovanie, tzv. Investičný program, si zriadite jednoducho z pohodlia vášho domova cez mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking, a to aj v prípade vašej prvej investície v ČSOB. Ak dávate prednosť osobnému stretnutiu, pre zriadenie pravidelného investovania môžete navštíviť aj ktorúkoľvek pobočku ČSOB.

Pri pravidelnom investovaní prostredníctvom Investičného programu si svoju investíciu vyberáte sami. Pri rozhodovaní v ČSOB SmartBankingu vám pri orientácii pomôže zodpovedanie niekoľkých otázok, ako aj informácie o jednotlivých Fondoch.

Pri riešení jednorazových investícií môžete využiť naše investičné poradenstvo. Túto službu máte k dispozícii na ktorejkoľvek z pobočiek ČSOB. Náš poradca sa s vami porozpráva o vašich cieľoch, očakávanom výnose, vašom postoji k riziku a spolu s vami vyplní Investičný dotazník. Na základe neho určíme váš investičný profil, teda či je konzervatívny, vyvážený, rastový alebo dynamický. Na základe toho vám budeme vedieť odporučiť riešenie, ktoré zodpovedá vašim potrebám a preferenciám. Táto služba je poskytovaná bezplatne bez ohľadu na to, či následne investujete alebo nie.

Investovať môžete už od sumy 15 € pri pravidelnom investovaní a 150 € pri jednorazovej investícii.

Áno, je to možné. Doinvestovať sa dá v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Ak chcete realizovať mimoriadne investície počas dlhšieho obdobia, riešením môže byť úprava sumy trvalého príkazu alebo nastavenie nového pravidelného investovania do Fondov.

Výhodou pravidelného investovania je jeho flexibilita – parametre nastaveného trvalého príkazu si môžete meniť kedykoľvek a bez sankcií (upraviť výšku, nastaviť alebo upraviť dobu platnosti) priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking, príp. v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Možné je aj trvalý príkaz zrušiť a zadať si nový trvalý príkaz, napríklad s inou frekvenciou investovania. Pokyn na predaj časti alebo všetkých podielov môžete zadať kedykoľvek a v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Peniaze budú pripísané na vami určený účet zvyčajne do 5 pracovných dní. Trvalý príkaz si pritom môžete ponechať naďalej a pokračovať tak v pravidelnom investovaní.

Nie, v ČSOB môžete investovať kedykoľvek a bez potreby iného produktu (napr. účtu v ČSOB) – peniaze môžete do vami vybraného Fondu odosielať z akéhokoľvek bežného účtu v SR.

V prípade, ak sa rozhodnete využívať aj účet v ČSOB, ako investor určite oceníte priamo v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking:

  • jednoduché zriadenie pravidelného investovania vrátane Rámcovej zmluvy o investovaní,
  • komplexné zobrazenie vášho portfólia Fondov,
  • rýchly prístup k uskutočneným pohybom,
  • informácie o zhodnotení,
  • možnosť bezplatne meniť trvalý príkaz či duplikovať platbu.

Áno, výber investičnej stratégie je na Vás – v ČSOB SmartBanking si môžete svoju pravidelnú investíciu nasmerovať do jedného Fondu alebo rozložiť aj do viacerých Fondov (na výber máte z 10 Fondov).

Zriadenie Rámcovej zmluvy o investovaní, na základe ktorej môžete začať investovať, či už pravidelne alebo jednorazovo, je bez poplatku.

Na základe tejto zmluvy vám bude otvorené Investičné konto, ktorého zriadenie aj vedenie je taktiež bez poplatku. Investičné konto je účet, na ktorom bude evidované, koľko podielov a v ktorom Fonde vlastníte.

Zriadiť, zmeniť aj ukončiť pravidelné investovanie môžete tiež bez poplatku.

S jednorazovým aj pravidelným investovaním do Fondov je spojený vstupný poplatok. Jeho výška závisí od celkového objemu vašich investícií vo Fondoch skupiny ČSOB/KBC a od typu Fondu. Čím väčší objem investícií už u nás máte, tým nižší vstupný poplatok platíte. Výška vstupného poplatku sa pohybuje od 0 % do 3 %.

Bližšie informácie nájdete v Sadzobníku pre Investičné poradenstvo a Cenné papiere.

S fungovaním Fondov sa spájajú taktiež určité náklady (napríklad poplatok za správu Fondu či náklady spojené s auditom účtovníctva Fondu). Tieto však už neuhrádzate osobitne, ale vždy sú už odzrkadlené vo výške hodnoty 1 podielu a sú tiež zohľadnené v zobrazovanej výkonnosti Fondu v ČSOB SmartBankingu alebo na Vývoj podielových a investičných fondov | ČSOB (csob.sk). Ak vás celková výška týchto nákladov zaujíma, nájdete ju v dokumente Kľúčové informácie pre investorov príslušného Fondu v kolonke Priebežný poplatok.

S investovaním je dobré začať čo najskôr, aby ste svojim investíciám mohli dopriať dostatok času na zhodnotenie. Zároveň platí, že čím dlhší čas máte k dispozícii na splnenie svojho cieľa, tým menšiu sumu je potrebné pravidelne odkladať. Súvisí to aj so skutočnosťou, že po čase zhodnotenie vašej investície pozitívne ovplyvňujú už aj výnosy z výnosov. Predstavu o účinku tohto efektu si môžete urobiť aj vďaka našej investičnej kalkulačke.

Pri investovaní je dobré držať sa dlhodobej stratégie. Vyhnite sa prípadným panickým odpredajom svojej investície v čase poklesov a teda realizovaním straty, naopak využite nižšie ceny na doinvestovanie. Poklesy na finančných trhoch sú bežné, je potrebné sa na ne pozerať aj ako na príležitosti k nákupu. Je to podobné ako výpredaje v obchodoch, príležitosť kúpiť aj kvalitnú vec len za nižšiu cenu. Najlepšou stratégiou na rozkolísané finančné trhy ostáva pravidelná investícia, prípadne rozloženie jednorazovej investície na viac častí. Pravidelné investovanie:

  • je vďaka nižšej minimálnej investícii dostupné pre každého,
  • zníži pravdepodobnosť, že celú sumu klient investuje v momente, keď sú ceny nadhodnotené,
  • na druhej strane ponúka príležitosť na dokúpenie za nižšie ceny – a to aj formou mimoriadnej investície,
  • jednoduché cez aplikáciu ČSOB SmartBanking na pár klikov.

Predtým, ako začnete investovať, položte si niekoľko otázok - aký výnos chcete dosiahnuť, čoho sa obávate, čo plánujete a aké máte ciele. Investovaním možno napĺňať strednodobé ciele (napr. o pár rokov chcem nové auto, rekonštrukciu bytu) alebo aj dlhodobé ciele (napr. chcem zabezpečiť mojim deťom finančné prostriedky na kvalitné vzdelanie alebo si chcem začať odkladať peniaze na dôchodok). Čas, ktorý máte k dispozícii do momentu, kedy budete potrebovať peniaze, je dôležitý aj pri výbere konkrétnej investície. Čím dlhší čas máte k dispozícii, tým si môžete dovoliť vo svojej investícii vyšší podiel akciovej zložky. Pri strednodobých cieľoch by vo vašom portfóliu mala prevažovať konzervatívnejšia zložka v podobe dlhopisov a hotovosti a akciová zložka by mala tvoriť menšiu časť. Pri dlhodobých cieľoch môže už naopak prevyšovať akciová zložka. Platí všeobecné pravidlo, čím skôr začnete investovať, tým dlhšie budú vaše peniaze pracovať pre vás. Ideálne je začať hneď aj s menšou sumou a keď vám možnosti dovolia, sumu si postupne zvyšovať.

V mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking máte svoje investície dostupné kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí sa prihlásiť a získate prehľad o svojom aktuálnom portfóliu alebo uskutočnených transakciách.

Okrem toho budete pravidelne dostávať výpisy – o jednotlivých nákupoch a predajoch a štvrťročne aj prehľad o stave vášho portfólia. Výpisy budete mať k dispozícii v elektronickej podobe v Moja ČSOB. V prípade potreby môžete požiadať aj o ich posielanie poštou.

Informácie o svojej investícii môžete získať aj v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Aktuálne informácie o Fondoch ČSOB/KBC nájdete na www.csobinvesticie.sk.


Telefonická konzultácia

Nechajte nám na seba kontakt a my vám zavoláme alebo kontaktujte Infolinku ČSOB Banky.

Zavolajte nám