Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší a bezpečnejsí prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Investičné pohľady - video komentár k dianiu na finančných trhoch - august 2022

 

Investičné pohľady - video komentár k dianiu na finančných trhoch - august 2022

V júli sa akciové trhy po výraznom výpredaji v prvej polovici roka stabilizovali. Vývoj na trhu do veľkej miery ovplyvňovali centrálne banky. Americká centrálna banka pokračovala v zvyšovaní úrokových sadzieb najprudším tempom od začiatku 80. rokov. A ani ECB už nesedí so založenými rukami, keď koncom júla prvýkrát po 11 rokoch zvýšila úrokové sadzby, čím ukončila obdobie záporných úrokových sadzieb. Ďalšie tempo zvyšovania úrokových sadzieb bude závisieť najmä od vývoja inflácie a ekonomického rastu či poklesu. Je pravdepodobnejšie mäkké pristátie alebo recesia? Môžeme očakávať na finančných trhoch pokojnejšie časy? Ktorým sektorom či regiónom aktuálne viac veríme? To sú len niektoré otázky, na ktoré hľadáme odpovede v augustovom vydaní Investičných pohľadov, ktoré pre vás pripravila Silvia Čechovičová.