Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.

Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

Vážený návštevník,

používate starý internetový prehliadač, ktorý z dôvodu Vašej bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri pokračovaní na webové stránky ČSOB s Vašim starým prehliadačom stránky nemusia fungovať správne. Pre plnohodnotný zážitok si svoj prehliadač aktualizujte.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky 0850 111 777 (z územia SR) a +421 2 5966 8844 (zo zahraničia), alebo e-mailom na helpdeskeb@csob.sk.

Zatvoriť
#csrfToken()
EN

Tlačové správy

Tlačové správy

  • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

  • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

  • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
  1.4.2020
Neplánovaný výpadok aplikácie ČSOB SmartBanking
ČSOB skracuje otváracie hodiny pobočiek na 4 hodiny denne   17.3.2020

ČSOB v súvislosti s aktuálnou situáciou od 17. marca 2020 až do odvolania upravuje otváracie hodiny pobočiek, s cieľom zabezpečiť potrebnú prevenciu a zároveň aj dostupnosť služieb pre klientov.

ČSOB ako prvá využíva v aplikácii hlasového asistenta Siri. Správa financií v mobile je tak ešte jednoduchšia.   11.3.2020

Siri si rozumie so SmartBankingom. Nadiktujte Siri, čo chcete zaplatiť a Siri za vás otvorí aplikáciu ČSOB SmartBanking a pripraví platbu na autorizáciu. Alebo sa spýtajte Siri na aktuálnu hodnotu amerického dolára či českej koruny a Siri vám v aplikácii nájde aktuálny kurzový lístok. ČSOB ako prvá banka na Slovensku využila hlasového asistenta Siri pre iOS priamo vo svojej mobilnej aplikácii.

ČSOB mení úroky pri úveroch na bývanie, zvýhodňuje dlhšie fixácie   26.2.2020

ČSOB zmenila úroky pri úveroch na bývanie. Klienti s novou hypotékou alebo končiacou fixáciou, ako aj klienti, ktorí si do ČSOB prenesú svoj úver na bývanie z inej banky, si tak môžu zafixovať svoj úrok na 5 rokov na 0,99% p.a. alebo na celú dekádu za 1,09% p.a.

Objem a počet platieb kartou sa vlani zvýšil o desatinu. Obchodníci si teraz môžu vyskúšať výhody POS terminálu na pol roka bez poplatku   26.2.2020

Spotrebitelia v čoraz väčšej miere preferujú predajné miesta, na ktorých môžu platiť kartou. Potvrdzujú to aj najnovšie štatistiky ČSOB, podľa ktorých sa počet platieb kartou v obchodoch vlani zvýšil o ďalších 10%. Rovnakým tempom rástol aj celkový objem týchto platieb. Počet obchodníkov využívajúcich terminály sa v ČSOB zvýšil od roku 2015 o 70%.

Podiel pravidelných investorov sa viac ako strojnásobil   21.2.2020

Počet klientov, ktorí investujú do fondov, sa od roku 2016 zvýšil o 38%. Najvýraznejšie rástol záujem o pravidelné mesačné investície, až o 266%. Vyplýva to z údajov ČSOB. Dôvodom je oveľa lepšia dostupnosť investovania v kombinácii s rekordne nízkymi úrokmi na bežných vkladových produktoch. ČSOB teraz pre klientov prináša novinku – pravidelné investovanie do fondov si môžu zriadiť veľmi jednoducho, bez návštevy pobočky, priamo v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking.

Prvenstvo pre KBC fondy za najlepšiu výkonnosť štruktúrovaných produktov   21.2.2020
ČSOB opäť zabodovala v prestížnej súťaži Structured Retail Products Awards 2020 , v rámci ktorej odborníci už po 17. krát hodnotili a vyberali najlepšie štruktúrované produkty. Prvenstvo a ocenenie si z Londýna ČSOB priniesla v kategórii „Najlepšia výkonnosť štruktúrovaných produktov v Slovenskej republike“.
Akcionár ČSOB Banky, belgická skupina KBC, získava 99,44% podiel v OTP Banke Slovensko   18.2.2020

Belgická KBC Group, ktorá je materskou skupinou Československej obchodnej banky, a.s. (ďalej ČSOB Banky) a maďarská skupina OTP Bank dnes uzatvorili dohodu, na základe ktorej KBC získa 99,44-% podiel v OTP Banke Slovensko, a.s. Zostávajúci, 0,56-% podiel je vo vlastníctve drobných akcionárov.

Inovácie a opatrenia pre zlepšenie životného prostredia už zaviedla tretina firiem na Slovensku. Opačné plány má 18 % podnikov.   8.1.2020

Takmer tretina firiem (31%) na Slovensku už v uplynulom období zaviedla rôzne opatrenia na zníženie svojho negatívneho vplyvu na životné prostredie, zatiaľ čo ďalších 46% podnikateľov takéto opatrenia zavádza teraz. Naopak, necelá pätina opýtaných (18%) uviedla, že ekologické inovácie nezavádza ani to v budúcnosti neplánuje. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu medzi stovkami firiem na Slovensku, ktorý pre ČSOB realizovala agentúra Datank.