Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.
Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

#csrfToken()
EN

Tlačové správy

Tlačové správy

  • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

  • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

  • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
Sviatok Sv. Valentína obchodníkom naozaj praje. V obchodoch, reštauráciách či kinách vtedy míňame viac.   20.2.2018

Tesne pred Valentínom a počas neho míňame v obchodoch viac peňazí. Z údajov ČSOB o platbách kartou vyplýva, že ženy minuli vlani v tomto období o 28 % viac peňazí ako je bežný priemer počas roka a muži až o 40% viac.

Počas jarných prázdnin pribúdajú aj úrazy, väčšinou ide o pády   20.2.2018

Pre školákov zo Stredného Slovenska sa dnes začínajú jarné prázdniny, neskôr budú oddychovať školáci z Východného a nakoniec Západného Slovenska. Viac voľného času, ale aj pohybu, so sebou prináša aj vyššie riziko detských úrazov. Údaje ČSOB Poisťovne potvrdzujú, že aj v minulom roku sa úrazy stávali častejšie chlapcom (62%).

Objem spotrebných úverov dosiahol 4,56 miliardy eur. Vývoj úrokov stále praje refinancovaniu   8.2.2018

Klienti na Slovensku mali v závere minulého roka požičaných od bánk prostredníctvom spotrebných úverov 4,56 miliardy eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS). Úroky na nich sa stále držia na historicky najnižších úrovniach. Aj preto sa oplatí refinancovať už existujúce finančné záväzky, hoci nemusí ísť o úvery „staré“ niekoľko rokov. Náklady na splácanie nových spotrebných úverov* sa za uplynulé tri roky znížili z 12,92% v januári 2015 na 9,11 % decembri 2017.

Novými členmi predstavenstva ČSOB sa stanú J. Lučan a E. Vandenbussche   1.2.2018

Vedenie Československej obchodnej banky, a.s., od februára posilní Ján Lučan a Evert Vandebussche. Ján Lučan prichádza zo sesterskej ČSOB Banky v Českej republike a ako člen predstavenstva bude zodpovedný za oblasť financií, ako aj riadenia aktív a pasív. Do Československej obchodnej banky sa vracia aj Evert Vandenbussche, ktorý v uplynulých troch rokoch pôsobil v rámci materskej spoločnosti KBC v Írsku. Evert Vandenbussche bude zodpovedný za riadenie IT vývoja a IT infraštruktúry.

ČSOB opäť najlepšou bankou v oblasti obchodného financovania   1.2.2018

ČSOB sa stala už piaty raz po sebe najlepšou bankou na Slovensku v oblasti obchodného financovania. Rozhodol o tom renomovaný ekonomický magazín Global Finance, ktorý zverejnil rebríček najlepších bánk v 94 krajinách sveta.

ČSOB nadácia vlani prerozdelila 567.000 eur na projekty komunít, startupov aj nemocníc   17.1.2018

ČSOB nadácia sa už ôsmy rok snaží svojimi aktivitami prispieť k zlepšeniu kvality života, vzdelávania a zdravia na Slovensku. Vlani na tento účel prerozdelila viac ako 567.000 eur pre desiatky organizácii, samospráv a škôl.

Povianočné výpredaje opäť lákali, predvianočnú nákupnú horúčku však neprekonali   12.1.2018

Najväčší predvianočný nápor zažili obchodníci opätovne dva dni pred sviatkami, 22. decembra. Vyplýva to z údajov ČSOB o platbách kartami v obchodoch. V tento deň nechali v obchodoch o dve tretiny viac peňazí ako bol bežný priemer roka*. Vybrali si tiež o polovicu viac hotovosti z bankomatov.

Víťazom minulého roka boli akcie. Čo prinesie v investičnom svete rok 2018?   4.1.2018

Aký bol investičný svet v roku 2017? Dá sa konštatovať, že víťazom sa stali akcie. Celý rok na trhu prevládala pomerne nízka volatilita a ani potenciálne rozbušky, ktoré sa skrývali napríklad na politickej scéne, na tom nič nezmenili. Do určitej miery dokázalo trh vytrhnúť z letargie len zvýšené geopolitické napätie v súvislosti so Severnou Kóreou. Čo môžeme očakávať od hlavných finančných aktív v roku 2018?