Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.
Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

#csrfToken()
EN

Tlačové správy

Tlačové správy

 • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

 • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

 • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
Vianočné nákupy v Maďarsku či z amerických e-shopov môžu byť tento rok lacnejšie   14.11.2017

Hoci do Vianoc zostáva ešte niekoľko týždňov, mnohí Slováci využívajú toto obdobie aj na nákupy darčekov či nevyhnutných vecí do domácností za hranicami, čo potvrdzujú aj údaje o platbách kartami, na to, koľko počas nákupov v okolitých krajinách minú, však vplýva aj hodnota výmenných kurzov. Ich vývoj praje tento rok nákupom v Maďarsku alebo z amerických e-shopov, na konečnú úsporu má samozrejme vplyv aj cenová hladina v daných krajinách. Napríklad potraviny sú spomedzi okolitých krajín najlacnejšie v Poľsku, najdrahšie v Rakúsku. Oblečenie a obuv sú zase najlacnejšie v Maďarsku.

ČSOB pokračuje s rastúcim objemom úverov aj v treťom štvrťroku 2017   2.11.2017

ČSOB Finančná skupina ukončila prvých deväť mesiacov tohto roka s konsolidovaným neauditovaným čistým ziskom vo výške 55,4 mil. eur a nadviazala tak na výborné výsledky z predchádzajúcich mesiacov. Vďaka svojej komplexnej ponuke riešení pre zákazníka potvrdila svoju silnú pozíciu na trhu tak vo financovaní domácností, ako aj investícii pre podnikateľov a malých živnostníkov. Záujem klientov o lepšie zhodnocovanie úspor sa prejavil vo forme ďalšieho, dvojciferného nárastu vkladov investovaných do podielových fondov.

Záujem o platby kartou v obchodoch stále rastie, väčšina z nich je už pritom bezkontaktná   2.11.2017

Počet platieb platobnými kartami v obchodoch rastie z roka na rok, a to dokonca rýchlejším tempom ako záujem o výbery hotovosti z bankomatov. Z údajov ČSOB vyplýva, že počet platieb na POS termináloch v obchodoch sa od začiatku roka zvýšil oproti vlaňajšku o 16 %, zatiaľ čo počet výberov hotovosti z bankomatov v rovnakom období nepatrne poklesol, a to o 1%. Mimoriadnej obľube sa vďaka svojej rýchlosti tešia bezkontaktné platby.

Vďaka technológiám môžu vodiči ušetriť aj na cene povinného zmluvného poistenia   27.10.2017
 • ČSOB Poisťovňa eviduje od začiatku roka 3864 poistných udalostí týkajúcich sa škôd na motorových vozidlách, krytých v rámci povinného zmluvného poistenia (PZP).
 • Priemerná výška poistného plnenia dosiahla takmer 990 eur. Najvyššie škody eviduje ČSOB Poisťovňa v prípade kolízii vodičov v zahraničí.
 • Pokročilé asistenčné systémy riadenia (ADAS) môžu významnou mierou znížiť pravdepodobnosť vzniku dopravných nehôd. Odteraz môžu vďaka nim klienti získať zľavu z výšky PZP, a to až do výšky 10%.
Firmy v Banskobystrickom kraji rastú aj vďaka výhodnejším úverom s európskymi zárukami   13.10.2017

Aj malé a stredné podniky v Banskobystrickom kraji môžu profitovať z dostupnejších úverov z programu COSME. Ide o úvery so zárukami Európskeho investičného fondu (EIF), vďaka ktorým je financovanie pre podnikateľov dostupnejšie. Z údajov ČSOB vyplýva, že medzi jedných z najčastejších žiadateľov patria práve firmy z tohto regiónu.

ČSOB od dnes znižuje úroky pri najobľúbenejších fixáciách   4.10.2017

ČSOB od dnes znižuje úrokové sadzby pri hypotékach s trojročnou a päťročnou viazanosťou. Noví klienti, ako aj klienti, ktorí si do ČSOB prenesú svoj úver na bývanie z inej banky, si tak môžu financovať svoje bývanie s úrokom už od 1,30% p.a. pri trojročnej fixácií, resp. 1,35% p.a. pri päťročnej fixácií.

Registrácia na ČSOB Marathon 2018 spustená, ambasádorkou 13. ročníka Daniela Hantuchová   4.10.2017

Do štartu 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon zostáva ešte 187 dní, no už od úspešného ukončenia uplynulého ročníka sa organizátori a partneri podujatia pripravujú na nasledujúci. Zástupcovia ČSOB a agentúry Be Cool spolu s ambasádorkou 13. ročníka Danielou Hantuchovou dnes oficiálne spustili registráciu na toto populárne bežecké podujatie. Všetci športoví nadšenci, ktorí chcú druhý aprílový víkend venovať behu, môžu až do konca roka využiť možnosť zvýhodneného štartovného na ČSOB Bratislava Marathon 2018.

Priemerná výška hypotéky sa zvýšila o 15 %, najviac v Bratislavskom a Košickom kraji   3.10.2017

Priemerná výška hypotekárneho úveru, ktorý klienti čerpali v prvom polroku 2017, dosiahla 68 180 eur. Je to o 15% viac ako v rovnakom období minulého roka. Vyplýva to z údajov ČSOB. Najvýznamnejší, takmer 20-% nárast, zaznamenala v Bratislavskom kraji (95 874 eur), ako aj v Košickom kraji, kde sa priemerná výška hypotéky zvýšila o 17% (64 685 eur).

O úvery so zárukami prejavili záujem najmä firmy z Prešovského a Banskobystrického regiónu   3.10.2017

Už viac ako 700 malých a stredných podnikov na Slovensku využilo od jesene minulého roka dostupnejšie úvery ČSOB z programu COSME, ktorý je súčasťou tzv. Junckerovho plánu. Ide o úvery so zárukami Európskeho investičného fondu (EIF), vďaka ktorým je financovanie pre podnikateľov dostupnejšie. Z údajov ČSOB vyplýva, že najviac úverov zatiaľ smerovalo pre podniky v regiónoch s nadpriemernou nezamestnanosťou.

Počas 29.8 a 1.9 platili Slováci kartami viac v zahraničí ako doma. Čo prinesie najbližší sviatok?   13.9.2017

Sviatok sv. Cyrila a Metoda, Výročie SNP aj Deň ústavy SR. To sú zatiaľ prvé tri sviatky, počas ktorých zostala väčšina obchodov na Slovensku ponovom zatvorená. Ako sa spotrebitelia tejto zmene, ktorú priniesla novela Zákonníka práce, prispôsobili? Údaje ČSOB o platbách kartou v kamenných obchodoch potvrdili, že Slováci minuli počas sviatkov menej peňazí ako pred rokom. Zároveň tiež to, voľný deň využívali aj na nákupy v zahraničí a v tamojších obchodoch nechali viac peňazí ako doma.

ČSOB Poisťovňa informuje o možnosti predčasného návratu z oblastí ohrozovaných hurikánom Irma   12.9.2017

V oblasti severného Karibiku vyčíňa hurikán najsilnejšej kategórie Irma a zanecháva za sebou obrovské škody na majetku, ako aj straty na ľudských životoch. ČSOB Poisťovňa v tejto súvislosti informuje klientov, že ak sa aktuálne nachádzajú v danej oblasti a chceli by sa vrátiť čo najskôr naspäť na Slovensko, náklady spojené so zmenou termínu letu im budú uhradené z cestovného poistenia aj nad rámec poistných podmienok.

Väčšina voľných miest je v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.   12.9.2017

Paralelne so znižujúcou sa mierou evidovanej nezamestnanosti pribúdajú voľné pracovné miesta, ktoré sa firmy snažia obsadiť. Ku koncu júla evidovali úrady práce na Slovensku spolu 61.057 voľných pracovných miest. To je o 60 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Štruktúra obsadzovaných miest sa ale nemení. Firmám chýbajú najmä zamestnanci so základným vzdelaním, ako aj nižším a stredným odborným vzdelaním. Najviac voľných pozícii evidujú úrady práce v Trnavskom a Bratislavskom kraji.

Novou členkou predstavenstva ČSOB Stavebnej sporiteľne je I. Kosibová   12.9.2017

Novou členkou predstavenstva ČSOB Stavebnej sporiteľne sa od 1. septembra 2017 stala Ingrid Kosibová. Do spoločnosti prechádza z pozície riaditeľky Odboru platobných služieb ČSOB a vo vedení spoločnosti vystrieda Janu Langerovú.

Komunity sa môžu uchádzať o 170.000 eur z grantu ČSOB nadácie   12.9.2017

Neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky sa môžu opäť uchádzať o finančnú podporu verejnoprospešných projektov. ČSOB nadácia prerozdelí na tento účel v rámci Zamestnaneckého grantového programu (ZGP) spolu 170.000 eur, s cieľom zvýšiť kvalitu života v komunitách po celom Slovensku. O grant sa môžu uchádzať žiadatelia, ktorí do konca septembra predložia verejnoprospešný projekt s odporúčaním zamestnanca ČSOB Finančnej skupiny. Nadácia následne podporí víťazné projekty grantom do výšky 3 000 eur.

Študentské účty sú pre mladých čoraz väčšou samozrejmosťou   24.8.2017

Nástup na vysokú alebo strednú školu či začiatky brigády. To sú najčastejšie dôvody, pre ktoré si mladí na Slovensku otvárajú svoje prvé bankové účty. Vlastný účet je pre nich pritom už čoraz väčšou samozrejmosťou. Majú ho už v priemere dvaja z troch študentov vo veku 16-19 rokov (69%) a drvivá väčšina vysokoškolákov (95%). Vyplýva to z údajov ČSOB a prieskumu agentúry TNS Slovakia medzi generáciou vo veku 12-26 rokov. ČSOB teraz študentom k otvoreniu účtu ponúka až 35-eurové „vreckové“ a tým, ktorí na sebe makajú, pomôže splniť ich #SENfrancisco.

ČSOB Poisťovňa eviduje po minulotýždňovej víchrici zatiaľ 106 hlásení   17.8.2017

Víchrica, ktorá sa v závere minulého týždňa prehnala Slovenskom, spôsobila nemalé škody na majetku. Klienti ČSOB Poisťovne postupne hlásia škody na budovách, vybavení domácnosti, ale aj vozidlách, ktoré im spôsobil silný vietor a búrky. Najvyššiu škodu eviduje ČSOB poisťovňa zatiaľ v Bratislave, kde víchrica klientovi poškodila strechu výrobnej haly a spôsobila škody vo výške 50.000.

ČSOB si v prvom polroku 2017 pripísala ďalší nárast objemu úverov aj vkladov   17.8.2017

ČSOB nadviazala na výborné výsledky prvých mesiacov tohto roku a prvý polrok 2017 ukončila s konsolidovaným neauditovaným čistým ziskom na úrovni 41,1 mil. eur Počas prvých šiestich mesiacov poskytla klientom na bývanie o takmer pätinu viac úverov ako v rovnakom období minulého roka, ktorý bol ovplyvnený tzv. „úverovým boomom“. Na druhej strane, zvyšoval sa aj záujem klientov o lepšie zhodnocovanie ich úspor, a to formou investícii do podielových fondov.

Nehnuteľnosti zdraželi najvýraznejšie v Česku, viaceré krajiny vrátane Slovenska už ale hlásia spomaľovanie tempa rastu cien   4.8.2017

Európsky štatistický úrad Eurostat zverejnil nové údaje o vývoji cien nehnuteľností v 1. štvrťroku 2017. Z ich porovnania vyplýva, že za bývanie si v porovnaní s minulým rokom priplatili najviac Česi, a to až necelých 13%. Naopak, ušetrili obyvatelia Chorvátska (-0,4%) a Talianska (-0,1%).

Letné búrky spôsobujú nemalé škody na majetku, za posledné obdobie dosahujú zhruba 700 eur   1.8.2017

Ani začiatok tejto letnej sezóny sa nezaobišiel bez búrok a s tým súvisiacich škôd na majetku.

Najvyššia škoda uhradená z cestovného poistenia presiahla tento rok 100 000 eur   1.8.2017

ČSOB Poisťovňa eviduje od začiatku tohto roka desiatky poistných udalostí nahlásených dovolenkármi na cestách. Len za prvý polrok tohto roka dosiahlo vyplatené poistné plnenie z cestovného poistenia celkovo 208 690 eur. Najvyššie poistné plnenie, vo výške 106 794 eur, vyplatila klientovi, ktorý dostal počas dovolenky na Maldivách srdcový infarkt.

Slováci minuli na sviatok sv. Cyrila a Metoda viac peňazí v zahraničí ako doma   11.7.2017
 • Na sviatok sv. Cyrila a Metoda nechali slovenskí spotrebitelia v obchodoch o takmer 85 % menej peňazí ako v rovnaký deň minulého roka,
 • všetko však nasvedčuje tomu, že spotrebitelia sa na jeden deň voľna pripravovali vopred a v utorok zažili obchodníci väčší nápor, na aký boli po minulé roky zvyknutí,
 • časť spotrebiteľov vycestovala na sviatok sv. Cyrila a Metoda za nákupmi za hranice. Zatiaľ čo objem platieb v obchodoch na Slovensku medziročne klesol o spomínaných 85%, v zahraničí stúpol o 22%.
Vývoj kurzov praje toto leto najmä dovolenkárom v Turecku a vo Veľkej Británii   7.7.2017

Slováci ani tento rok neplánujú vynechať zo svojich cestovateľských plánov Chorvátsko a Česko, ktoré sa radia medzi TOP dovolenkové destinácie. Spoločná európska mena však voči obidvom lokálnym menám oslabila*. To v praxi znamená, že Slováci získajú za jedno euro v krajine menej ako vlani.

Novým členom predstavenstva ČSOB Leasing je Vladimír Vajgel   6.7.2017

Novým členom predstavenstva ČSOB Leasing, a.s. sa stal od júla 2017 Vladimír Vajgel, výkonný riaditeľ pre pobočkovú sieť a podporu obchodu. Vo funkcii tak nahradil Pavla Bojanovského, dlhoročného člena predstavenstva a výkonného riaditeľa pre korporátne a centralizované obchody.

Klienti ČSOB nahlásia poistné udalosti už aj cez aplikáciu   6.7.2017

ČSOB Poisťovňa výrazne zjednodušila proces hlásenia poistných udalostí. Škody na aute alebo bývaní môžu klienti po novom nahlasovať prostredníctvom mobilnej aplikácie ČSOB Asistent. Nájdu v nej aj rady ako postupovať v prípade poistnej udalosti, ako aj všetky dôležité kontakty.

Na zaplatenie odložených daní zostáva posledný týždeň   29.6.2017

Daňovníci, ktorí si odložili dane na koniec júna, majú na splnenie si tejto povinnosti už len posledný týždeň. Daňové priznanie však nestačí do 30. júna 2017 len podať, ale dovtedy treba vyrubenú daň aj zaplatiť. Pri platbe je pritom rozhodujúci termín, kedy peniaze z účtu daňovníka odídu, preto si treba ustrážiť kľúčové termíny.

Novinka pre písanie vlastnej inveSTORY   29.6.2017

Investovanie na Slovensku je vnímané najmä ako príležitosť pre zhodnotenie peňazí. V exkluzívnom prieskume spoločnosti IPSOS pre ČSOB to uviedla tretina populácie (33%). Na druhej strane, ako druhá najčastejšia charakteristika spájaná s investovaním sa ukázala komplikovanosť témy. Za nezrozumiteľné označuje investovanie až štvrtina populácie, i keď v uplynulých dvoch rokoch prišlo v tejto oblasti k zlepšeniu (pokles z 35% na 24%).

Ekonomika a investovanie vtedy, dnes a potom   19.6.2017

Politické udalosti ako Brexit, výhra Donalda Trumpa v USA alebo Emmanuela Macrona vo Francúzsku, ako aj dnešné britské voľby majú vplyv aj na finančné trhy. Historická skúsenosť však ukazuje, že z výkyvov sa spamätávajú veľmi rýchlo.

Z pohľadu na americký index S&P 500 vyplýva, že ročné výnosy klesali od roku 1934 do roku 2016 spolu 20-krát, zatiaľ čo rasty zaznamenal až 63-krát.

Z porovnania dát ČSOB vyplýva, že podiel investícii na celkovom objeme depozít v banke dosahuje na Slovensku 17 percent. Bariérou sú často vlastné emócie.

Hypotéka pre mladých bude od júla menej dostupná, hranica príjmu sa znižuje na 1166,1 eur   19.6.2017

Príjmový strop pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa od budúceho mesiaca zníži. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1166,1 eura. Horná hranica príjmu sa mení štyri krát ročne, v závislosti od vývoja priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

Špeciálna rezonančná kolíska pomáha deťom s viacnásobným postihnutím   24.5.2017

Spolu 18 detí s viacnásobným postihnutím mohlo od začiatku roka absolvovať špeciálnu hudobno-zvukovú terapiu v rezonančnej kolíske, ktorá je na Slovensku zatiaľ novinkou. Občianske združenie (OZ) Naše motýliky v Bratislave zakúpilo rezonančnú kolísku a vďaka finančnej podpore ČSOB nadácie zabezpečilo terapiu, ktorá detičkám pomáha a stimuluje ich ďalší rozvoj.

Záujem menších firiem o úverovanie sa zvýšil, a to aj vďaka európskym podporným mechanizmom   24.5.2017

Priemerná výška úverov, ktoré mikro, malí a strední podnikatelia čerpajú na podporu svojho biznisu, sa od roku 2014 zvýšila o viac ako pätinu. Na vyššej podpore sa podpísal nielen priaznivý vývoj úrokových sadzieb na trhu, ale aj európske podporné mechanizmy, vďaka ktorým sú tieto úvery dostupnejšie.

Úraz na dovolenke môže stáť viac ako celý pobyt. Na čo netreba pred cestou do zahraničia zabudnúť?   24.5.2017

Dovolenkári nechali vlani v zahraničí viac peňazí ako v roku 2015. Výnimkou boli len čerpacie stanice, pravdepodobne pre pokles cien ropy.

Najčastejšie platili kartami v Česku, Chorvátsku a Rakúsku. Výrazne pritom stúpol počet a objem platieb, resp. výberov hotovosti v Nemecku, pravdepodobne pre letné brigády a sezónne práce.

Úrazy či ochorenia sa však nevyhýbajú Slovákom ani na dovolenke. Oddych im vlani znepríjemňovali predovšetkým tráviace problémy, úrazy a bolesti zubov, prípadne uší. Náklady na ich ošetrenie sa pohybovali od desiatok po tisícky eur.

Cestovatelia by preto nemali podceniť výber správneho cestovného poistenia a zohľadniť pri ňom to, či idú za oddychom alebo za zárobkom.

Slováci vlani počas dovoleniek využívali platobné karty oveľa častejšie ako predošlú sezónu. Celkovo si počas leta vybrali z bankomatov o 46% viac hotovosti ako v roku 2015 a nárast objemu platieb kartou bol ešte vyšší, na úrovni 61%.

Najlepšou ochranou voči kybernetickým útokom sú vlastné vedomosti   18.5.2017

Bezpečnostné hrozby v digitálnom prostredí sú čoraz častejšie, ale i rafinovanejšie. A čoraz sofistikovanejšími sú aj samotní kyber zločinci, ktorí sa od užívateľov internetu okrem dôverných informácií snažia vylákať aj peniaze. Ako sa dá voči týmto nástrahám brániť? Vlastnými vedomosťami. Práve na ich rozvoji a testovaní je založený nový projekt Digitálna inteligencia od ČSOB.

ČSOB Stavebná sporiteľňa s novým vedením   4.5.2017

Novým riaditeľom ČSOB Stavebnej sporiteľne je od mája 2017 Radomír Kašiar. Do spoločnosti prichádza z pozície riaditeľa Divízie finančného reportingu, účtovného riadenia a nákupu ČSOB.

Ako si vybrať správnu brigádu, stáž či prvé zamestnanie po škole   3.5.2017

Užívanie zaslúženého oddychu počas leta alebo získavanie potrebných skúsenosti a praxe počas brigády či stáže? Viacerí študenti, vrátane tých v posledných ročníkoch aktuálne riešia túto dilemu. Odborníci z oblasti HR v ČSOB uviedli hneď niekoľko dôvodov, prečo je získavanie praxe tou lepšou cestou. Všetky potrebné informácie a pracovné ponuky nájdu študenti aj na webe, ktorý je súčasťou komunikačnej platformy „Nečum a makaj“ pre mladých.

Zaužívané predstavy o „slovenských investoroch“ už dávno neplatia   19.4.2017

Najvyšší podiel prostriedkov vo fondoch majú obyvatelia Trnavského a Banskobystrického kraja. Naopak, najmenej klienti v Bratislavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji.

Najvyšší podiel prostriedkov vo fondoch, takmer štvrtinu (22%), majú klienti vo vekovej kategórii nad 55 rokov. Naopak, najmenej mladí do 25 rokov, pričom do fondov investujú v priemere traja zo sto.

Počet pravidelných investícii do fondov sa za uplynulé štyri roky päťnásobne zvýšil.

Kým v roku 2014 boli pre klientov veľmi dôležité bezpečnosť a dôveryhodnosť finančnej inštitúcie, teraz sa začali viac zaujímať aj o výnos a prístup k peniazom.

Veľká noc a jar prinášajú aj viac poistných udalostí   11.4.2017

Obdobie Veľkej noci sa už tradične spája aj s kurióznymi poistnými udalosťami. V jarnom období však ČSOB Poisťovňa eviduje aj viac hlásení týkajúcich sa škôd na príbytkoch. Viacerí sa totiž v tomto období púšťajú do rekonštrukčných prác, ktoré niekedy nedopadnú podľa predstáv. Nielen pri poškodených susedských vzťahoch môže pomôcť bezplatné právne poradenstvo, ktoré je po novom súčasťou asistenčných služieb k poisteniu bývania.

Pred Veľkou nocou nakupujeme najčastejšie na Zelený štvrtok, dominujú potraviny   10.4.2017

Na Zelený štvrtok platia Slováci kartami najmä v supermarketoch a potravinách, v priemere 22 eur.

Najviac transakcií realizujú pred Veľkou nocou klienti v Bratislave, Košiciach a Prešove.

V nákupných košíkoch nemôžu chýbať čokoládové vajíčka. Kakao za uplynulý rok výrazne zlacnelo, prejaví sa to na ich cenách?

ČSOB zaznamenala vlani rekordný nárast záujmu o úvery na bývanie   4.4.2017

ČSOB pokračovala aj v roku 2016 v zlepšovaní služieb klientov. Objem poskytnutých úverov na bývanie sa medziročne zvýšil o takmer štvrtinu, čo je dosiaľ najvyšší rast v jej histórii. Objem klientskych depozít sa medziročne zvýšil o viac ako desatinu.

Bežci cez víkend opäť pomáhali. ČSOB nadácia za nich prispela deťom, pre ktoré pohyb nie je samozrejmý.   4.4.2017

Dvanásty ročník ČSOB Bratislava Marathon priniesol hneď niekoľko prvenstiev. Po prvýkrát vyhral maratón na území hlavného mesta slovenský vytrvalec. A na štart sa postavil rekordný počet bežcov. Takmer 12.000 účastníkov víkendového podujatia však pomáhalo nielen sebe, ale aj deťom, pre ktoré je bežný pohyb problematický. ČSOB nadácia prispela za každého z bežcov v ktorejkoľvek disciplíne jedným eurom na Konto bariéry.

Väčšina daňovníkov platí dane na poslednú chvíľu, treba si však ustrážiť termíny   23.3.2017

Na podanie daňového priznania a zaplatenie vyrubenej dane v riadnom termíne zostáva týždeň. Štatistiky ČSOB o platbách potvrdzujú, že daňovníci si nechávajú túto povinnosť najčastejšie práve na posledný možný deň. Pri platbe je pritom rozhodujúci termín, kedy peniaze z účtu daňovníka odídu. Preto by si klienti mali ustrážiť kľúčové termíny.

ČSOB prináša klientom nové možnosti pre uľahčenie ich podnikania   23.3.2017

Podnikatelia s malými a strednými firmami nesú zodpovednosť nielen za seba, či svoj majetok, ale aj za väčšinu pracovných miest na Slovensku. Veľkú časť dňa pritom trávia na cestách. ČSOB v tejto súvislosti doplnila podnikateľské úvery o úrazové poistenie vodiča, ktoré podnikateľom pomôže v prípade nepriaznivej životnej situácie. Navyše pre nich pripravila interaktívnu novinku, ktorá im uľahčí hľadanie vhodného obchodného priestoru pre rozšírenie ich podnikania.

ČSOB informuje klientov o plánovanej víkendovej odstávke niektorých služieb   15.3.2017

Služby elektronického bankovníctva a pobočky ČSOB budú počas blížiaceho sa víkendu fungovať v obmedzenom režime. Ide o plánovanú technickú odstávku, ktorá je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb. Výbery z bankomatov a platby kartami u obchodníkov cez POS- terminály budú fungovať bez obmedzenia.

ČSOB znížila úrokové sadzby pri najobľúbenejších fixáciách   15.3.2017

Noví klienti, ako aj klienti, ktorí si do ČSOB prenesú svoj hypotekárny úver z inej banky, si môžu financovať svoje bývanie s úrokom už od 1,40% p.a.. Svoju hypotéku si pritom môžu vybaviť aj z pohodlia domova, a to online.

Záujem o hypotéky sa vlani zvýšil. Klienti by však nemali zabúdať na poistenie pre prípad neočakávaných udalostí   13.3.2017

Z údajov ČSOB vyplýva, že priemerná výška hypotekárneho úveru sa vlani zvýšila o 14 %.

Z priemernej mzdy si mohol v 4. štvrťroku 2016 Slovák zabezpečiť 0,76 m² nehnuteľnosti.

Klienti sa čoraz častejšie poisťujú pre prípad obmedzenej schopnosti splácať svoj hypotekárny úver. V minulom roku ČSOB evidovala najmä poistné udalosti ako práceneschopnosť, úmrtie a invalidita.

Klienti, ktorí splácajú hypotekárny úver, sú veľmi často aj aktívnymi vodičmi. ČSOB prináša novinku na trhu, ktorá klientov podrží - hypotéku spojenú s úrazovým poistením vodiča.

Hypotéka pre mladých bude od apríla dostupnejšia, príjmová hranica sa totiž zvyšuje   13.3.2017

Horný strop príjmu pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa od budúceho mesiaca zvýši. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1 287 eur.

Spotreba energie na Slovensku klesla oproti roku 1990 o štvrtinu, stále však patríme k nadpriemeru   28.2.2017

Hrubá spotreba energie na Slovensku od roku 1990 výrazne klesla, stále však patríme k energeticky najnáročnejším ekonomikám Európskej únie (EÚ). Vyplýva to z aktuálneho porovnania údajov Eurostatu.

Jednoznačne najvyššia spotreba energie je v najväčších európskych ekonomikách, konkrétne v Nemecku, Francúzsku a vo Veľkej Británii. Spotrebuje sa v nich takmer polovica z celkovej spotreby energie v EÚ.

Zo skúseností ČSOB s financovaním projektov vyplýva, že firmy sa stále viac zaujímajú o energeticky efektívne riešenia pre ich podnikanie. Na druhej strane, od projektov ich často odrádzajú vysoké náklady spojené s realizáciou, jej kvalita a dlhá návratnosť investície.

ČSOB si vybrala pre spoluprácu PR agentúry Dynamic Relations 2000 a PRime time   24.2.2017

ČSOB Finančná skupina spolupracuje od februára 2017 s dvojicou PR agentúr Dynamic Relations 2000 a PRime time. Agentúry budú zastrešovať realizáciu PR projektov v oblasti produktovej aj korporátnej komunikácie.

Detské úrazy komplikujú prázdniny najmä chlapcom, najčastejšie ide o pády   16.2.2017

V pondelok sa na Slovensku začínajú jarné prázdniny. Ako prví budú oddychovať školáci zo Západného Slovenska, následne zo Stredného a Východného Slovenska. Obdobie prázdnin, počas ktorého si deti užívajú viac voľna a menej povinností sa však spája aj so zvýšeným počtom úrazov. Zo štatistík ČSOB Poisťovne vyplýva, že zranenia sa častejšie stávajú chlapcom, a to až v dvoch tretinách prípadov (65%). Najčastejšie úrazy hlásia rodičia 14-ročných a 11-ročných detí.

Až dve tretiny úspor držíme na účtoch, vkladoch a v hotovosti. Konzervatívnejší prístup volia už iba Gréci.   10.2.2017

Hodnota finančného majetku domácností na Slovensku sa za uplynulú dekádu takmer strojnásobila. Nezmenilo sa však nič na tom, že tak ako v minulosti, aj teraz držia väčšinu svojich úspor na bežných, sporiacich alebo termínovaných účtoch, resp. vkladoch. Podľa posledných štatistík OECD na nich mali klienti na Slovensku odložených až 62,26 % svojich úspor. Ide o nadpriemer, o čom svedčí aj fakt, že ide o druhý najvyšší podiel spomedzi hodnotených členských štátov OECD, hneď po Grécku (66,25%).

Ceny nehnuteľnosti v EÚ sa zvýšili o 4,3 %, najviac si priplatili Maďari a Lotyši   23.1.2017
 • Ceny nehnuteľností na Slovensku rástli v 3. kvartáli 2016 rýchlejšie ako priemer EÚ a eurozóny, medziročne o 7,5 %.
 • V porovnaní s rokom 2015 si ale najviac priplatili Maďari a Lotyši. Naopak, ušetrili len obyvatelia Cypru a Talianska.
 • Odborníci na financovanie nehnuteľností z ČSOB očakávajú, že v tomto roku sa tempo rastu cien nehnuteľností na Slovensku spomalí, no trh sa začne zároveň viac diferencovať z pohľadu rozlohy bytov aj lokality.
ČSOB je opäť prvá, jej obchodné financovanie ocenil magazín Global Finance   19.1.2017

ČSOB sa stala už štvrtý raz po sebe najlepšou bankou na Slovensku v oblasti obchodného financovania. Rozhodol o tom renomovaný ekonomický magazín Global Finance, ktorý zverejnil rebríček najlepších bánk v 83 krajinách sveta.

Záujem o refinancovanie sa zvýšil o vyše tretinu. Kedy sa to oplatí?   16.1.2017

V roku 2016 sa zvyšoval záujem klientov nielen o spotrebné úvery, ale aj úvery určené na refinancovanie. ČSOB zaevidovala vlani 38-% medziročný nárast záujmu o spotrebné úvery určené na splatenie už existujúcich finančných záväzkov. Vďaka refinancovaniu tak môžu z výrazného poklesu úrokov na trhu profitovať aj tí klienti, ktorí čerpali úvery v období vyšších úrokov. Mali by byť ale „vypočítaví“ – a teda porovnávať jednotlivé ponuky, nechať si poradiť a všetko dobre spočítať.

ČSOB spustila projekt #SmartRunner, k behu vyzýva jej generálny riaditeľ   10.1.2017

Hovorí sa, že tie najlepšie myšlienky vznikajú pri behu. Ľudí počas neho neraz napadne niečo výnimočné, niečo smart. ČSOB ako hrdý generálny partner ČSOB Bratislava Marathonu dnes spustila v online prostredí projekt #SmartRunner, ktorý má motivovať ľudí, aby zdieľali dobré nápady. Lebo Running & Slovakia Good Idea.

Úroky na firemných úveroch klesli na historicky najnižšiu úroveň   2.1.2017

Záujem podnikov zo Slovenska o úverovanie v tomto roku prevyšuje priemer eurozóny. Na konci októbra banky zaevidovali 4,7-percentný medziročný rast objemu poskytnutých úverov. Odborníci na korporátne financovanie v ČSOB očakávajú, že v budúcom roku bude medzi firmami prevládať konzervatívnejší prístup, aj vplyvom viacerých kľúčových externých aj interných faktorov.