Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.

Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

#csrfToken()
EN

Tlačové správy

Tlačové správy

  • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

  • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

  • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
Pomôcť nebolo nikdy ľahšie. Stačí sa prihlásiť do mobilnej aplikácie a ČSOB pripíše klientom na účet dobrý skutok   11.12.2018

Pomôcť nebolo nikdy ľahšie. Stačí sa počas decembra prihlásiť do mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking a ČSOB nadácia pripíše klientom na účet dobrý skutok. Za ich každé prvé prihlásenie v mesiaci finančne podporí Nadáciu detského kardiocentra v Bratislave.

Black Friday obchodníkom na Slovensku prial, spotrebitelia míňali viac za oblečenie aj elektroniku   5.12.2018

Zľavy v obchodoch počas tzv. Black Friday (23.11), ale následne aj soboty a nedele po ňom nalákali do obchodov výrazne viac ľudí ako je bežný priemer. Potvrdzujú to aj štatistiky ČSOB o platbách kartou v kamenných obchodoch a v eshopoch.

Komunikáciu značky ČSOB riadi od decembra Mária Horváthová   5.12.2018

Za riadenie značky ČSOB, externú a internú komunikáciu, CSR a oblasť eventov bude od 1. decembra zodpovedná Mária Horváthová, doterajšia manažérka prémiového segmentu banky. Na pozícii tak nahradí Andreu Király, ktorá sa v rámci materskej skupiny KBC presunula do maďarskej K&H Bank, kde riadi segmentový marketing.

Nová aplikácia ČSOB SmartPay mení mobil na peňaženku   29.11.2018

Po nedávnom uvedení najmenšieho a najľahšieho platobného terminálu mPOS na trhu prináša ČSOB ďalšie riešenie podporujúce rozširovanie bezhotovostných platieb – vlastnú digitálnu peňaženku ČSOB SmartPay. Nová aplikácia využíva technológiu NFC a klienti môžu vďaka nej platiť v obchodoch veľmi jednoducho, len mobilom.

Firmy by si mali dávať pozor na tzv. CEO fraud a Invoice fraud, ktorými ich chcú podvodníci obrať o peniaze.   22.11.2018

Oddelenie firmy zodpovedné za účtovníctvo a platby obdrží email od vedenia spoločnosti s urgenciou o okamžitý prevod finančných prostriedkov na účet. Email pôsobí dôveryhodne a naliehavo. Prípadne od dodávateľa služieb dostane faktúru, na ktorej figuruje iné číslo účtu príjemcu, ako býva štandardne. To sú typické príklady tzv. CEO fraudu a Invoice fraudu, ktoré sa objavujú čoraz častejšie už aj na Slovensku. ČSOB upozorňuje firmy, aby v takýchto prípadoch postupovali obzvlášť opatrne a o podobných pokusoch informovali aj svoju banku.

ČSOB dosiahla ku koncu 3. štvrťroka 2018 čistý zisk 62,2 milióna eur   21.11.2018

ČSOB skupina ukončila tretí kvartál 2018 s neauditovaným konsolidovaným čistým ziskom vo výške 62,2 milióna eur. Záujem o úvery rástol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka takmer 9-percentným tempom. Dôvera klientov sa odrazila aj vo vyše 10-percentnom náraste objemu vkladov.

ČSOB podporuje rozširovanie bezhotovostných platieb, aj vďaka novým platobným terminálom mPOS   21.11.2018

Slovensko sa radí medzi krajiny, v ktorých sú platby kartami mimoriadne obľúbené a spotrebitelia si na tento komfort veľmi rýchlo zvykli. ČSOB teraz prináša inovatívnu novinku, Flypos, ktorý je najmenší a najľahší platobný mPOS terminál na trhu. Bezhotovostné platby kartou sa vďaka nemu stávajú ešte dostupnejšie. Tak pre obchodníkov, ako aj spotrebiteľov.

Podnikatelia hodnotia prvú dekádu s eurom pozitívne, väčšina z nich by už za slovenskú korunu nemenila.   6.11.2018

ČSOB sa v súvislosti s blížiacim sa 10. výročím prijatia spoločnej európskej meny spolu s prieskumnou agentúrou Datank pozrela bližšie na to, ako živnostníci, malé a stredné podniky, ale aj veľké firmy hodnotia s odstupom času tento krok a aký mal vplyv na ich podnikanie. Až 83 % oslovených zástupcov podnikateľskej sféry uviedlo, že sú s týmto krokom spokojní.

Poistenie nehnuteľnosti alebo domácnosti? ČSOB prináša klientom riešenie, ktoré im uľahčí poistenie majetku.   16.10.2018

V praxi sa ešte stále často stáva, že si klienti neuvedomujú rozdiel medzi poistením ich nehnuteľnosti a poistením domácnosti. Neraz to zistia až potom, keď dôjde k poistnej udalosti a poškodeniu vybavenia ich domácnosti, či časti ich nehnuteľnosti, ktorú poistenú nemali. ČSOB prináša teraz pre klientov novinku, ktorá im výrazne zjednoduší uzatváranie poistenia ich majetku. Poistnú zmluvu si môžu uzatvoriť online - priamo z pohodlia domova bez potreby návštevy obchodného miesta. Online si môžu rovnako jednoducho uzatvoriť aj havarijné poistenie alebo úrazové poistenie vodiča.

Za najlepšiu dlhodobú investíciu považujú Slováci kúpu nehnuteľnosti. Nasleduje sporiaci účet a fondy.   10.10.2018

Až 62 % Slovákov označuje kúpu nehnuteľnosti za tú najlepšiu formu dlhodobej investície. Popularita tejto formy investovania sa tak v porovnaní s rokom 2016 mierne zvýšila. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu ČSOB v spolupráci s agentúrou IPSOS. Kryptomeny by volilo 6 % opýtaných. Rovnaký podiel respondentov označilo za najlepšiu formu dlhodobej investície vkladnú knižku alebo investičné diamanty.

ČSOB oddnes mení komunikačný koncept. Jeho novou „tvárou“ je snežná sova.   21.9.2018

ČSOB predstavuje nový komunikačný koncept. Jeho novou tvárou je biela polárna sova Ute. Novú tvár, ktorá bude reprezentovať značku, odhalila ČSOB dnes v pilotnej kampani zameranej na investičné poradenstvo. Za kreatívnou stojí agentúra MUW Saatchi & Saatchi, s ktorou ČSOB spolupracuje dlhodobo, už od roku 2011.

ČSOB skupina ukončila prvý polrok so ziskom 37,8 milióna eur   10.8.2018

ČSOB skupina ukončila prvý polrok 2018 s neauditovaným konsolidovaným čistým ziskom vo výške 37,8 milióna eur.

ČSOB podporuje udržateľný rozvoj a zodpovedné podnikanie. Vlani vyčlenila na tento účel viac ako 700.000 eur   8.8.2018

Zodpovedné podnikanie a udržateľný rozvoj patria k základným pilierom fungovania ČSOB, ako aj celej materskej skupiny KBC. V uplynulom roku sa ČSOB zamerala na novú oblasť budovania digitálnej gramotnosti a pokračuje v projektoch zameraných na ochranu zdravia detí.

Bezkontaktné platby na Slovensku „oslavujú“ desať rokov, patríme k lídrom v ich využívaní   1.8.2018

V priemere tri zo štyroch platieb kartou v obchode (77%) sú dnes realizované bezkontaktne. Pre porovnanie, v roku 2015 bola bezkontaktná v priemere len jedna z troch platieb (32%).

Vlani si našlo zamestnanie 80 % absolventov v Európskej únii, slovenský priemer bol o niečo vyšší   27.7.2018

Zamestnanosť „čerstvých“ absolventov škôl na Slovensku sa zvyšuje a ku koncu minulého roka dosiahla 81,3 %.

Malé podniky zamestnávajú na Slovensku viac než polovicu ľudí, je to piaty najvyšší podiel v EÚ   17.7.2018

Malé podniky na Slovensku tvoria väčšinu pracovných miest. Z najnovších štatistík európskeho štatistického úradu Eurostat vyplýva, že v nich pracuje až 56% zamestnancov.

Obyvatelia bratislavskej Dúbravky sa môžu tešiť z vynoveného ihriska   9.7.2018

Ihrisko na Nejedlého ulici v bratislavskej Dúbravke bolo ešte pred dvomi rokmi len šedivou asfaltovou plochou s betónovými múrikmi, jednou šmykľavkou a hojdačkami. Postupne sa aj vďaka aktívnemu prístupu rodičov zmenilo na príjemné miesto, kde môžu deti tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu.

Dovolenkári počas leta hlásili poistné udalosti z celého sveta. Rady, ako v takom prípade postupovať, nájdu aj v mobilnej aplikácii.   25.6.2018

Hospitalizácia, stratená batožina, ale aj nepojazdné vozidlo a s tým spojené náklady. Aj tieto prípady nahlasovali vlani klienti ČSOB Poisťovne počas letných mesiacov.

Investičný komentár Silvie Čechovičovej k aktuálnej situácii na trhoch   4.6.2018

Turbulentný vývoj na politickej scéne v Taliansku, a s tým súvisiaci strach z rozpadu eurozóny, spolu s politikou Donalda Trumpa v oblasti ciel na oceľ a hliník, sa podpísali pod zvýšenú kolísavosť na trhoch.

Čo v prípade nehody alebo pokazeného auta na dovolenke?   4.6.2018

Chorvátsko, Rakúsko, Taliansko, ale napríklad aj Grécko, Albánsko či Bulharsko. Pri ceste za oddychom do týchto krajín volia dovolenkári neraz dopravu vlastným autom. Čo však v prípade, ak cestu skomplikuje porucha vozidla alebo kolízia? Cestujúcim môžu v tomto prípade významne pomôcť aj asistenčné služby, ktoré sú súčasťou balíkov poistení.

Mladí Slováci sa sťahujú od rodičov po tridsiatke. Dlhšie zostávajú doma len Malťania a Chorváti.   29.5.2018

Viac ako 32 rokov v prípade mužov a 29 rokov v prípade žien. To je priemerný vek, kedy sa mladí Slováci sťahujú od svojich rodičov. S priemerom na úrovni 30,8 roka sa tak radíme na tretie miesto v rebríčku Európskej únie (EÚ). Ešte menej naponáhlo majú v rámci dvadsaťosmičky mladí na Malte (32,2 roka) a v Chorvátsku (31,9). Vyplýva to z najnovších údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat. Na opačnom konci rebríčka sú mladí Švédi a Dáni, ktorí sa sťahujú od rodičov v priemere okolo 21. roku života.

V priemere štyri z desiatich firiem už odmietli zákazky pre nedostatok pracovnej sily   25.5.2018

Nedostatok kvalitnej pracovnej sily sa radí medzi najväčšie obavy podnikateľov na Slovensku, hneď po vývoji legislatívy. Z pohľadu regiónov ho najcitlivejšie vnímajú podniky v Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu ČSOB medzi firmami na Slovensku, realizovaného agentúrou Datank.

ČSOB skupina ukončila prvý štvrťrok so ziskom 21,2 milióna eur   25.5.2018

ČSOB skupina ukončila prvý štvrťrok 2018 s neauditovaným konsolidovaným čistým ziskom na úrovni 21,2 milióna eur. Pozitívny medziročný vývoj zisku, aj v prostredí pretrvávajúcich nízkych sadzieb, bol ovplyvnený aj vyšším objemom poskytnutého financovania a kontinuálneho rastu záujmu o investície.

ČSOB merala nálady a očakávania firiem. Medzi riziká radia najmä legislatívu a nedostatok pracovnej sily   30.4.2018

Podnikatelia a firmy na Slovensku sú na vlne optimizmu. Tak z pohľadu očakávaného dopytu, budúcnosti ich podnikania aj vývoja investícii. Vyplýva to z Indexu očakávaní firiem, ktorý realizovala ČSOB v spolupráci s prieskumnou agentúrou Datank medzi podnikateľmi na Slovensku. Medzi najväčšie riziká zaradili legislatívny vývoj a nedostatok kvalitnej pracovnej sily.

Daniel Kollár je opäť Bankárom roka   23.4.2018

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Daniel Kollár sa stal Bankárom roka 2018. O výsledku rozhodli predsedovia predstavenstiev jednotlivých bánk v rámci piateho ročníka oceňovaní týždenníka TREND a spoločnosti Fincentrum.

V podielových fondoch majú Slováci len necelých 8% svojho finančného majetku. Na opačnom konci rebríčka sú Belgičania a Španieli   23.4.2018

Hodnota finančného majetku domácností na Slovensku sa za uplynulých päť rokov zvýšila o takmer polovicu. Väčšinu prostriedkov (61,3%) si však stále nechávajú na bežných alebo sporiacich účtoch, respektíve terminovaných vkladoch. Pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa investičných fondov sme sa pozreli bližšie na to, aký postoj majú Slováci k investovaniu a do akej miery sa líši od prístupu iných krajín Európskej únie (EÚ).

 

ČSOB si vlani pripísala ďalší významný rast v úverovaní domácnosti aj v pokračujúcom záujme o investovanie   16.4.2018

Skupina ČSOB ukončila rok 2017 s konsolidovaným auditovaným čistým ziskom na úrovni 70 miliónov eur. Vďaka svojej komplexnej ponuke produktov a inovatívnym riešeniam záujem zákazníkov o jej strategické produkty ďalej rástol, výsledkom čoho je aj presiahnutie trojmiliardovej hranice poskytnutých úverov na bývanie, viac ako 120.000 aktívnych užívateľov mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking, či dvojciferný nárast objemu vkladov investovaných do podielových fondov.

ČSOB nadácia podporila Konto bariéry, aj vďaka 12.000 bežcom víkendového ČSOB Bratislava Marathon   16.4.2018

Takmer 12.000 bežcov sa cez víkend postavilo na štartovú rovinku v niektorej z disciplín 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon. Trinástka sa v tomto prípade potvrdila ako šťastné číslo – športovcom prialo počasie, aj množstvo divákov, ktorí povzbudzovali pozdĺž trate. ČSOB je už jedenástym rokom generálnym partnerom tohto športového podujatia a podporuje aj jeho charitatívny rozmer.

Väčšina daňovníkov platí dane na poslednú chvíľu, no v menšej miere ako v minulosti   28.3.2018

Na podanie daňového priznania a zaplatenie vyrubenej dane v riadnom termíne zostáva ešte sedem pracovných dní. Aj vlani si nechávali daňovníci túto povinnosť najmä na posledný možný deň, no už v menšej miere ako po minulé roky. Vyplýva to zo štatistik ČSOB o platbách. Keďže Veľká noc vychádza tento rok na prelom marca a apríla, na podanie priznaní majú daňovníci pár dní „k dobru“. Posledným dňom pre priznanie daní v riadnom termíne je utorok, 3. apríl 2018.

Vývoj na trhu nehnuteľností budú ovplyvňovať aj technológie, ČSOB už teraz prichádza s hypotékou so SmartHome   6.3.2018

Na kúpu priemerného 3-izbového bytu s rozlohou 65 m² potrebuje Slovák asi 96 mesačných platov. Dostupnosť bývania sa však odvíja v každom kraji zvlášť, najvyššia je už dlhodobo v Nitrianskom a Trenčianskom kraji.

Sviatok Sv. Valentína obchodníkom naozaj praje. V obchodoch, reštauráciách či kinách vtedy míňame viac.   20.2.2018

Tesne pred Valentínom a počas neho míňame v obchodoch viac peňazí. Z údajov ČSOB o platbách kartou vyplýva, že ženy minuli vlani v tomto období o 28 % viac peňazí ako je bežný priemer počas roka a muži až o 40% viac.

Počas jarných prázdnin pribúdajú aj úrazy, väčšinou ide o pády   20.2.2018

Pre školákov zo Stredného Slovenska sa dnes začínajú jarné prázdniny, neskôr budú oddychovať školáci z Východného a nakoniec Západného Slovenska. Viac voľného času, ale aj pohybu, so sebou prináša aj vyššie riziko detských úrazov. Údaje ČSOB Poisťovne potvrdzujú, že aj v minulom roku sa úrazy stávali častejšie chlapcom (62%).

Objem spotrebných úverov dosiahol 4,56 miliardy eur. Vývoj úrokov stále praje refinancovaniu   8.2.2018

Klienti na Slovensku mali v závere minulého roka požičaných od bánk prostredníctvom spotrebných úverov 4,56 miliardy eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS). Úroky na nich sa stále držia na historicky najnižších úrovniach. Aj preto sa oplatí refinancovať už existujúce finančné záväzky, hoci nemusí ísť o úvery „staré“ niekoľko rokov. Náklady na splácanie nových spotrebných úverov* sa za uplynulé tri roky znížili z 12,92% v januári 2015 na 9,11 % decembri 2017.

Novými členmi predstavenstva ČSOB sa stanú J. Lučan a E. Vandenbussche   1.2.2018

Vedenie Československej obchodnej banky, a.s., od februára posilní Ján Lučan a Evert Vandebussche. Ján Lučan prichádza zo sesterskej ČSOB Banky v Českej republike a ako člen predstavenstva bude zodpovedný za oblasť financií, ako aj riadenia aktív a pasív. Do Československej obchodnej banky sa vracia aj Evert Vandenbussche, ktorý v uplynulých troch rokoch pôsobil v rámci materskej spoločnosti KBC v Írsku. Evert Vandenbussche bude zodpovedný za riadenie IT vývoja a IT infraštruktúry.

ČSOB opäť najlepšou bankou v oblasti obchodného financovania   1.2.2018

ČSOB sa stala už piaty raz po sebe najlepšou bankou na Slovensku v oblasti obchodného financovania. Rozhodol o tom renomovaný ekonomický magazín Global Finance, ktorý zverejnil rebríček najlepších bánk v 94 krajinách sveta.

ČSOB nadácia vlani prerozdelila 567.000 eur na projekty komunít, startupov aj nemocníc   17.1.2018

ČSOB nadácia sa už ôsmy rok snaží svojimi aktivitami prispieť k zlepšeniu kvality života, vzdelávania a zdravia na Slovensku. Vlani na tento účel prerozdelila viac ako 567.000 eur pre desiatky organizácii, samospráv a škôl.

Povianočné výpredaje opäť lákali, predvianočnú nákupnú horúčku však neprekonali   12.1.2018

Najväčší predvianočný nápor zažili obchodníci opätovne dva dni pred sviatkami, 22. decembra. Vyplýva to z údajov ČSOB o platbách kartami v obchodoch. V tento deň nechali v obchodoch o dve tretiny viac peňazí ako bol bežný priemer roka*. Vybrali si tiež o polovicu viac hotovosti z bankomatov.

Víťazom minulého roka boli akcie. Čo prinesie v investičnom svete rok 2018?   4.1.2018

Aký bol investičný svet v roku 2017? Dá sa konštatovať, že víťazom sa stali akcie. Celý rok na trhu prevládala pomerne nízka volatilita a ani potenciálne rozbušky, ktoré sa skrývali napríklad na politickej scéne, na tom nič nezmenili. Do určitej miery dokázalo trh vytrhnúť z letargie len zvýšené geopolitické napätie v súvislosti so Severnou Kóreou. Čo môžeme očakávať od hlavných finančných aktív v roku 2018?