Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.

Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

Vážený návštevník,

používate starý internetový prehliadač, ktorý z dôvodu Vašej bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri pokračovaní na webové stránky ČSOB s Vašim starým prehliadačom stránky nemusia fungovať správne. Pre plnohodnotný zážitok si svoj prehliadač aktualizujte.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky 0850 111 777 (z územia SR) a +421 2 5966 8844 (zo zahraničia), alebo e-mailom na helpdeskeb@csob.sk.

Zatvoriť
#csrfToken()
EN

Tlačové správy

  • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

  • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

  • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
Schopnosť predávať aj online sa ukázala viac ako potrebná. Podiel spotrebiteľov nakupujúcich online sa ešte pred pandémiou zvýšil na 60%.   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

V priemere 6 z 10 spotrebiteliek a spotrebiteľov na Slovensku si v uplynulom roku kúpilo nejaký tovar alebo službu online prostredníctvom internetu. Pre porovnanie, dekádu dozadu to bola zhruba štvrtina. Slovensko sa tým dostalo presne na úroveň priemeru európskej dvadsaťsedmičky (60%), v rámci ktorej mu patrí 13. priečka. Vyplýva to z porovnaní Európskeho štatistického úradu Eurostat. Dá sa predpokladať že čísla za rok 2020 budú opäť o niečo iné, a to vplyvom pandémie. ČSOB teraz malým podnikateľom v spolupráci s odborníkmi ponúka riešenia ako presunúť a zviditeľniť ich biznis v online prostredí.

Na nedele pripadá 8,3% objemu platieb, ktoré realizujú klienti v obchodoch. Priemerná výška jednej transakcie je rovnaká ako po iné dni.   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Piatky a štvrtky sú tie dni v týždni, kedy klienti ČSOB nakupujú v kamenných prevádzkach a platia v nich kartami najčastejšie. Sobota je až štvrtým najpopulárnejším dňom na nákupy. Celkový objem transakcií vykonaných v nedeľu je v porovnaní s celotýždňovým, 7-dňovým priemerom, na 58-% úrovni. Vyplýva to zo štatistík ČSOB o platbách kartami jej klientov v kamenných prevádzkach, bez čerpacích staníc, kaviarní, reštaurácii a fast-foodov. A to v období od utorka 7. januára 2020 do pondelka 23. marca 2020, s cieľom eliminovať vplyv zatvorených prevádzok počas sviatočných dní na štatistiku.

ČSOB rozširuje svoju mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking o ďalšie služby poisťovne aj lízingu.   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

ČSOB pokračuje v trende využívania svojich skupinových synergií s cieľom poskytovať klientom komplexné riešenia na jednom mieste – v mobile. Do svojej, pôvodne bankovej mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking, implementovala ďalšie služby svojej poisťovne a najnovšie už aj lízingu.

ČSOB spúšťa oddnes platby mobilom Apple Pay   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

ČSOB dnes sprístupnila službu Apple Pay pre bezhotovostné mobilné platby. Platiť bezkontaktne bez nutnosti mať pri sebe platobnú kartu môžu klienti nielen mobilmi, ale aj hodinkami Apple Watch alebo iPadom. Služba Apple Pay je od dnešného dňa dostupná pre držiteľov platobných kariet Mastercard. Pre držiteľov platobných kariet VISA bude služba dostupná najneskôr na jeseň tohto roka.

ČSOB spúšťa úverovú pomoc pre podniky všetkých veľkostí z programov COSME Covid-19 a InnovFin Covid-19, s garanciami Európskeho investičného fondu   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Existuje viacero schém, prostredníctvom ktorých podnikatelia môžu, resp. budú môcť žiadať o úvery nevyhnutné na úspešné preklenutie tejto fázy a negatívnych dôsledkov pandémie na ich biznis. ČSOB ako prvá banka na Slovensku spúšťa poskytovanie úverov z programov COSME Covid-19 a InnovFin Covid-19 s európskymi zárukami.

Klienti ČSOB môžu ovládať v jednej aplikácii účty už štyroch rôznych bánk   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

ČSOB sprístupnila ešte vlani pre klientov ako prvá banka na Slovensku službu multibanking. Vďaka nej klienti získavajú prehľad aj o svojich účtoch vedených v ďalších bankách na jednom mieste, priamo v prostredí mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking. V prvej fáze si takto mohli pripojiť svoje účty vedené v Tatra banke, ponovom si môžu pripojiť aj účty v Slovenskej sporiteľni a VÚB banke.

Skupina ČSOB ukončila prvý štvrťrok 2020 so ziskom 5,3 mil. eur   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Vývoj ziskovosti ČSOB bol v prvom štvrťroku 2020 ovplyvnený legislatívnymi zmenami, ako aj vývojom situácie na finančných trhoch. Čistý zisk celej ČSOB Skupiny za prvý štvrťrok 2020, vrátane neauditovaného výsledku sesterskej spoločnosti ČSOB Poisťovne, dosiahol výšku 5,3 mil. eur v porovnaní s 18,1 milióna eur v rovnakom období minulého roka. Ziskovosť samotnej ČSOB Banky sa v medziročnom porovnaní znížila o 13,0 mil. eur a prvý kvartál tak ukončila so stratou 2,0 mil. eur.

ČSOB od dnes ruší režim skrátených otváracích hodín v pobočkách   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Pobočky ČSOB v súvislosti s aktuálnou situáciou fungovali od 17. marca 2020 v skrátenom režime, 4 hodiny denne. S účinnosťou od 27. apríla 2020 sú pobočky ČSOB klientom k dispozícii v štandardných otváracích hodinách, zohľadňujúc všetky požiadavky a nariadenia zodpovedných úradov.

Od vypuknutia krízy covid-19 platíme kartami výrazne viac v potravinách a menej na čerpacích staniciach. Na TOP 3 miesto sa dostali platby u kuriérov   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Súčasná situácia a obmedzenia výrazne zmenili finančné správanie sa klientov pri platení. Potvrdzujú to aj štatistiky ČSOB tak o platbách kartou, ako aj o vyššom záujme obchodníkov o platobné riešenia v prevádzkach ako aj v e-shopoch.

Sentiment slovenských firiem klesol za tri týždne z +14 na –44,4 bodu. Obavy z vplyvu pandémie na biznis má 72 % podnikateľov   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Sentiment slovenských firiem klesol za tri týždne z +14 na –44,4 bodu. Obavy z vplyvu pandémie na biznis má 72 % podnikateľov.

ČSOB ukončila rok 2019 so ziskom 70,7 miliónov eur   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)
  • Objem úverov poskytnutých klientom medziročne vzrástol o 5,6 % na 7,5 mld. eur,
  • vklady a úvery prijaté od klientov medziročne narástli o 1,6 % na 6,4 mld. eur,
  • čisté úrokové výnosy za rok 2019 klesli medziročne o 2,8 % na 200,8 mil. eur,
  • čisté výnosy z poplatkov a provízií za rok 2019 vzrástli o 10,0 % na 76,4 mil. eur,
  • prevádzkové náklady medziročne stúpli o 2,9 % na 191,5 mil. eur,
  • čistý zisk celej ČSOB skupiny za rok 2019, vrátane neauditovaného výsledku sesterskej spoločnosti ČSOB Poisťovne, dosiahol výšku 80,7 mil. eur v porovnaní s 83,1 mil. eur v roku 2018,
  • kapitálová primeranosť základných vlastných zdrojov ČSOB bola k 31. decembru 2019 na úrovni 16,4 % (neauditované), čím naďalej prevyšuje stanovené regulatórne požiadavky.
ČSOB skracuje otváracie hodiny pobočiek na 4 hodiny denne   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

ČSOB v súvislosti s aktuálnou situáciou od 17. marca 2020 až do odvolania upravuje otváracie hodiny pobočiek, s cieľom zabezpečiť potrebnú prevenciu a zároveň aj dostupnosť služieb pre klientov.

ČSOB ako prvá využíva v aplikácii hlasového asistenta Siri. Správa financií v mobile je tak ešte jednoduchšia.   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Siri si rozumie so SmartBankingom. Nadiktujte Siri, čo chcete zaplatiť a Siri za vás otvorí aplikáciu ČSOB SmartBanking a pripraví platbu na autorizáciu. Alebo sa spýtajte Siri na aktuálnu hodnotu amerického dolára či českej koruny a Siri vám v aplikácii nájde aktuálny kurzový lístok. ČSOB ako prvá banka na Slovensku využila hlasového asistenta Siri pre iOS priamo vo svojej mobilnej aplikácii.

ČSOB mení úroky pri úveroch na bývanie, zvýhodňuje dlhšie fixácie   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

ČSOB zmenila úroky pri úveroch na bývanie. Klienti s novou hypotékou alebo končiacou fixáciou, ako aj klienti, ktorí si do ČSOB prenesú svoj úver na bývanie z inej banky, si tak môžu zafixovať svoj úrok na 5 rokov na 0,99% p.a. alebo na celú dekádu za 1,09% p.a.

Objem a počet platieb kartou sa vlani zvýšil o desatinu. Obchodníci si teraz môžu vyskúšať výhody POS terminálu na pol roka bez poplatku   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Spotrebitelia v čoraz väčšej miere preferujú predajné miesta, na ktorých môžu platiť kartou. Potvrdzujú to aj najnovšie štatistiky ČSOB, podľa ktorých sa počet platieb kartou v obchodoch vlani zvýšil o ďalších 10%. Rovnakým tempom rástol aj celkový objem týchto platieb. Počet obchodníkov využívajúcich terminály sa v ČSOB zvýšil od roku 2015 o 70%.

Podiel pravidelných investorov sa viac ako strojnásobil   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Počet klientov, ktorí investujú do fondov, sa od roku 2016 zvýšil o 38%. Najvýraznejšie rástol záujem o pravidelné mesačné investície, až o 266%. Vyplýva to z údajov ČSOB. Dôvodom je oveľa lepšia dostupnosť investovania v kombinácii s rekordne nízkymi úrokmi na bežných vkladových produktoch. ČSOB teraz pre klientov prináša novinku – pravidelné investovanie do fondov si môžu zriadiť veľmi jednoducho, bez návštevy pobočky, priamo v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking.

Prvenstvo pre KBC fondy za najlepšiu výkonnosť štruktúrovaných produktov   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)
ČSOB opäť zabodovala v prestížnej súťaži Structured Retail Products Awards 2020 , v rámci ktorej odborníci už po 17. krát hodnotili a vyberali najlepšie štruktúrované produkty. Prvenstvo a ocenenie si z Londýna ČSOB priniesla v kategórii „Najlepšia výkonnosť štruktúrovaných produktov v Slovenskej republike“.
Akcionár ČSOB Banky, belgická skupina KBC, získava 99,44% podiel v OTP Banke Slovensko   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Belgická KBC Group, ktorá je materskou skupinou Československej obchodnej banky, a.s. (ďalej ČSOB Banky) a maďarská skupina OTP Bank dnes uzatvorili dohodu, na základe ktorej KBC získa 99,44-% podiel v OTP Banke Slovensko, a.s. Zostávajúci, 0,56-% podiel je vo vlastníctve drobných akcionárov.

Inovácie a opatrenia pre zlepšenie životného prostredia už zaviedla tretina firiem na Slovensku. Opačné plány má 18 % podnikov.   $dateHelper.format($reserved-article-display-date.Data, $locale)

Takmer tretina firiem (31%) na Slovensku už v uplynulom období zaviedla rôzne opatrenia na zníženie svojho negatívneho vplyvu na životné prostredie, zatiaľ čo ďalších 46% podnikateľov takéto opatrenia zavádza teraz. Naopak, necelá pätina opýtaných (18%) uviedla, že ekologické inovácie nezavádza ani to v budúcnosti neplánuje. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu medzi stovkami firiem na Slovensku, ktorý pre ČSOB realizovala agentúra Datank.