Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.

Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

Vážený návštevník,

používate starý internetový prehliadač, ktorý z dôvodu Vašej bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri pokračovaní na webové stránky ČSOB s Vašim starým prehliadačom stránky nemusia fungovať správne. Pre plnohodnotný zážitok si svoj prehliadač aktualizujte.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky 0850 111 777 (z územia SR) a +421 2 5966 8844 (zo zahraničia), alebo e-mailom na helpdeskeb@csob.sk.

Zatvoriť
#csrfToken()
EN

Tlačové správy

Tlačové správy

 • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

 • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

 • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
ČSOB mení dizajn všetkých platobných kariet. Kľúčovým vizuálom sú rieky a svetové metropoly.   10.12.2019

Názvy svetových metropol nahradili významné európske rieky. ČSOB predstavuje nové vizuály platobných kariet, pri ktorých stavila práve na ich symboliku rozvoja, bohatstva a budovania komunikácie. Tonalitou kariet chce zdôrazniť, že je modernou bankou, pre ktorú je každý klient výnimočný, tak ako je výnimočný a dôležitý tok rieky v každom meste. Samotná vizualizácia zároveň dotvára prestížnosť a prémiovosť značky. Autorom kreatívneho návrhu je agentúra MUW Saatchi & Saatchi.

Klienti nečerpajú spotrebné úvery na vianočné darčeky, aj v tomto období ich využívajú skôr na rekonštrukcie alebo kúpu auta   9.12.2019

Predvianočné obdobie zaťaží nejeden rodinný rozpočet. Súčasne s tým v týchto týždňoch rastie aj záujem klientov o spotrebné úvery. Štatistiky ČSOB však potvrdzujú, že klienti nevyužívajú toto financovanie na kúpu darčekov alebo iné výdavky spojené s krátkodobou spotrebou. Je to v súlade s našimi odporúčaniami, že spotrebné úvery by nemali slúžiť na jednorazové výdavky spojené s vianočnými nákupmi. Na preklenutie obdobia niekoľkých týždňov môže byť finančne výhodnejšia kreditná karta s bezúročným obdobím, miniúver alebo povolené prečerpanie na účte.

Vývoj kurzov môže Slovákom o niečo predražiť vianočné nákupy zo zahraničných e-shopov. Najviac však prerobia pri nedbanlivosti a nakupovaní cez nedôveryhodné weby   22.11.2019
 • na to, koľko Slováci počas nákupov v okolitých krajinách v konečnom dôsledku minú, vplýva aj úroveň výmenných kurzov. Ich vývoj praje tento rok nákupom v Maďarsku. No voči americkému doláru, čínskemu juanu alebo britskej libre euro v októbri oslabovalo. To znamená, že v prepočte za jedno euro si našinec pri nákupe z tamojších e-shopov môže dovoliť o niečo menej ako vlani, ...
ČSOB ukončila tretí štvrťrok 2019 s neauditovaným čistým ziskom vo výške 33,8 milióna eur   14.11.2019
 • V treťom štvrťroku 2019 ČSOB prekročila bilančnú sumu 10 miliárd eur,
 • objem úverov poskytnutých klientom medziročne vzrástol o 6,9 % na 7,5 mld. Eur,
 • vklady a úvery prijaté od klientov medziročne narástli o 1,8 % na 6,4 mld. eur, ...
Najväčšou motiváciou začať po revolúcii podnikať bola podľa firiem nezávislosť   12.11.2019

V priemere 4 z 10 firiem na Slovensku podnikajú viac ako 20 rokov a pätina dokonca dlhšie ako štvrťstoročie Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu spoločnosti Datank pre ČSOB na reprezentatívnej vzorke 617 spoločností. Takmer štvrtina stavebných firiem podniká 20-24 rokov a ďalších 17% dokonca viac ako 25 rokov. V priemere 4 z 10 (43%) firiem z oblasti veľkoobchodu a maloobchodu funguje 10 až 19 rokov.

Podnikatelia môžu žiadať o zvýhodnené úvery až do roku 2021, ČSOB predĺžila ich podporu.   6.11.2019

Malé a stredné podniky sa môžu aj naďalej uchádzať o dostupnejšie úvery z európskej úverovej linky COSME v celkovom objeme 160 miliónov eur. ČSOB sa do tejto úverovej linky zapojila ešte na jeseň 2016. Pozitívna spätná väzba a pretrvávajúci záujem podnikateľov o financovanie prostredníctvom dostupnejších podnikateľských úverov ČSOB motivovala k rozšíreniu a predĺženiu úverovej linky až do konca roka 2021.

Koncoročné odmeny sa chystá vyplácať 40% firiem na Slovensku   17.10.2019

Koncoročné odmeny sa chystá vyplácať 40% firiem na Slovensku, v porovnaní s 51% vlani. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu spoločnosti Datank pre ČSOB na reprezentatívnej vzorke 617 firiem. Na odmeny sa tak môžu tento rok tešiť zamestnanci v desatine malých, 38 % stredne veľkých a takmer polovici veľkých firiem. Najväčší podiel firiem, ktoré sa chystajú vyplácať koncoročné odmeny, je v Trnavskom (54%) a Trenčianskom (49%) kraji. Naopak, najmenej firiem chystajúcich koncoročné odmeny je v Prešovskom kraji (27%).

Mesiac kybernetickej bezpečnosti – pred následkami kybernetického útoku sa dá aj poistiť   10.10.2019

Hrozba kybernetického útoku ma rastúci trend a stáva sa neoddeliteľnou súčasťou podnikateľského prostredia. Len počas mesiaca september bolo evidovaných celosvetovo 75 hackerských útokov významného rozsahu, pri ktorých bolo odcudzených viac ako 530 miliónov dát. Dáta sú kľúčovou komoditou, no zároveň zraniteľným článkom a ich ochrana musí byť samozrejmosťou rovnako ako ochrana majetku. Práve október je mesiacom kybernetickej zodpovednosti, počas ktorého Agentúra Európskej únie pre kybernetickú bezpečnosť (ENISA) vedie kampaň, ktorej cieľom je zvyšovanie povedomia o kybernetickej bezpečnosti.

Základné a stredné školy sa môžu opäť zapojiť do testu digitálnej inteligencie   7.10.2019

Až 72 % mladých ľudí nevie ako si nastaviť silné heslo na svoje online účty a priemere len 14 % z nich vie, ako sa chrániť pred online hrozbami počas streamovania. To, že podozrivý mail treba ihneď zmazať a neotvárať, vedela len tretina študentov. Vyplynulo to z výsledkov testovania digitálne inteligencie, ktorý vlani na jeseň realizovala ČSOB. Vzhľadom na nízku úspešnosť mladých v testovaní, s cieľom edukovať a poukazovať na tieto riziká, sa ČSOB rozhodla spustiť ďalší, v poradí tretí ročník projektu. Školy sa doň môžu zapojiť do 8. novembra 2019.

Bežný účet má v priemere 8 z 10 Slovákov. Jeho správnym výberom a používaním mobilnej aplikáciou môžu výrazne ušetriť na poplatkoch.   3.10.2019

Bežný účet, najčastejšie v kombinácií s balíkom služieb, je už samozrejmosťou. Podľa štúdie spoločnosti Kantar Slovakia (na vzorke 2094 respondentov vo veku 16-65 rokov) ho využíva 79% Slovákov. Jeho využívanie stúpa priamo úmerne s vekom. Zatiaľ čo medzi mladými do 24 rokov ho má 68% opýtaných, v prípade ľudí od 50 do 65 rokov je to až 84 %. Z údajov ČSOB tiež vyplýva, že viac ako 98% klientov má k bežnému účtu zriadený aj balík služieb. Dokonca už polovica z nich aktívne využíva aj mobilné bankovníctvo ČSOB SmartBanking. Noví klienti si môžu teraz vyskúšať mobilnú aplikáciu spolu s balíkom služieb na rok úplne bez poplatku.

Bývanie si hľadajú Slováci v priemere pol roka, dom dvakrát dlhšie ako byt   26.9.2019

Potreba osamostatniť sa, založenie rodiny, vážny vzťah a dobrá finančná situácia – to sú najčastejšie dôvody, pre ktoré sa Slováci rozhodujú pre vlastnú nehnuteľnosť. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu spoločnosti Go4insight pre ČSOB. Dom si pritom hľadajú Slováci v priemere o niečo dlhšie ako byt.

Život v Prešovskom a Košickom kraji je vďaka 13 novým projektom opäť o niečo krajší a pre mnohých aj jednoduchší   17.9.2019

V Prešovskom a Košickom kraji pribudli ďalšie možnosti pre trávenie voľného času, vzdelávanie detí či zvýšenie kvality života pre obyvateľov so zdravotným alebo sociálnym znevýhodnením. ČSOB nadácia ďakuje všetkým, ktorí sa zapojili do uplynulého ročníka Zamestnaneckého grantového programu, prihlásili a zrealizovali množstvo kvalitných projektov, vďaka ktorým je život v týchto regiónoch opäť o niečo lepší a krajší. Od 1. septembra 2019 ČSOB nadácia spustila ďalší, v poradí už 9. ročník grantového programu. Historicky najvyššiu sumu, spolu 230.000 eur rozdelí medzi neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky z celého Slovenska.

Na prihlásenie sa do najväčšej grantovej výzvy ČSOB nadácie zostávajú posledné dva týždne   17.9.2019

ČSOB nadácia spustila v septembri ďalší, v poradí už 9. ročník svojho grantového programu. Na prihlasovanie projektov zostávajú záujemcom posledné dva týždne. Historicky najvyššiu sumu, spolu 230.000 eur, ČSOB nadácia rozdelí medzi neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky z celého Slovenska. Novinkou aktuálneho ročníka je aj podpora projektov zameraných na ochranu životného prostredia.

Život v hlavnom meste je vďaka 23 novým projektom opäť o niečo krajší a pre mnohých aj jednoduchší   20.8.2019

V Bratislave pribudli ďalšie možnosti pre trávenie voľného času, vzdelávanie detí či zvýšenie kvality života pre obyvateľov so zdravotným znevýhodnením. ČSOB nadácia ďakuje všetkým, ktorí sa zapojili do uplynulého ročníka Zamestnaneckého grantového programu, prihlásili a zrealizovali množstvo kvalitných projektov, vďaka ktorým je život v hlavnom meste opäť o niečo lepší a krajší. Od septembra 2019 štartuje ďalší, v poradí už 9. ročník grantového programu a zapojiť sa doň môžu neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky z celého Slovenska.

Podiel investícií ČSOB do obnoviteľných zdrojov energie už dosiahol 45% jej portfólia v energetickom sektore   15.8.2019

Podiel obnoviteľných zdrojov na energetickej spotrebe Slovenska sa k záveru roka 2017 znížil na 11,5 %. V rámci EÚ nám tak patrí až 20. priečka. Pre ilustráciu, európsky priemer sa pohyboval na úrovni 17,5 %. Vyplýva to z posledných údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat.

ČSOB ukončila prvý polrok 2019 s neauditovaným čistým ziskom vo výške 23,9 milióna eur   8.8.2019
 • Objem úverov poskytnutých klientom medziročne narástol o 6,7 % na 7,3 mld. eur,
 • vklady a úvery prijaté od klientov sú medziročne na stabilnej úrovni 6,2 mld. eur,
 • čisté úrokové výnosy za prvý polrok 2019 medziročne poklesli o 1,9 % na 99,9 mil. eur,...
Mesačné výdavky študentov klesli, najvýraznejšie v Košickom a Trnavskom kraji   8.8.2019
 • Mesačné výdavky študentov sa v tomto roku v porovnaní s vlaňajškom znížili, zatiaľ čo ich príjmy vo väčšine krajov stúpali. Vyplýva to z údajov ČSOB o pohyboch na študentských účtoch,
 • oproti roku 2018 sa znížili najmä výdavky mladých v Košickom (-12%) a Trnavskom kraji (-10%),
 • výdavky mladých sa pohybujú v závislosti od kraja najčastejšie okolo úrovne od 241 eur do 305 eur (mediánová hodnota) a naopak, na účet im „pípne“ od 251 eur do 319 eur. Okrem regiónu sa výsledná suma líši aj od veku študenta a s tým spojenými životnými nákladmi,...
ČSOB znižuje úroky na hypotékach, klienti môžu získať desaťročnú fixáciu od 1,75% p.a.   1.8.2019

ČSOB od augusta znižuje úrokové sadzby pri úveroch na bývanie pri všetkých fixáciách. Klienti s novou hypotékou, ako aj klienti, ktorí si do ČSOB prenesú svoj úver na bývanie z inej banky, si tak môžu financovať svoje bývanie s úrokom už od 0,95% p.a. pri trojročnej fixácií alebo môžu využiť obdobie historicky najnižších sadzieb na zafixovanie úroku až na desať rokov, a to od 1,75% p.a. Desaťročná fixácia je plne v súlade so stratégiou ČSOB podporujúcou zodpovedný prístup k úverovaniu. Klientovi totiž dáva garanciu, že sa výška jeho mesačných splátok nebude počas celého tohto obdobia meniť a ani zmena úrokov na trhu v budúcnosti neovplyvní jeho rodinný rozpočet.

Zhruba každý šiesty Slovák funguje bez akejkoľvek finančnej rezervy   25.7.2019

V priemere jeden zo šiestich Slovákov nemá vytvorenú žiadnu finančnú rezervu. Vyplýva to zo štúdie LifeStyle 2018 spoločnosti Kantar Slovakia na vzorke 2094 respondentov. Najmenej si sporia mladí do 24 rokov. Vzhľadom na nevyhnutnosť mať pri financovaní bývania našetrené aj vlastné prostriedky, odporúčame mladým začať so šetrením čo najskôr.

Každé siedme euro nechali vlani klienti v Chorvátsku   11.7.2019

Zo štatistík Európskeho štatistického úradu Eurostat vyplýva, že Chorvátsko navštevujú v lete najčastejšie Nemci (22,7%), Slovinci (8,3%) a Rakúšania (8,1%) – teda dovolenkári zvyknutí platiť spoločnou európskou menou. Chorvátsko je zároveň druhou najpopulárnejšou krajinou pre slovenských dovolenkárov, hneď po Česku. Vstup jednej z najobľúbenejších dovolenkových destinácii do eurozóny by preto dovolenkárom jednoznačne ešte viac spríjemnil ich pobyt. V súvislosti s oficiálnym požiadaním Chorvátska o vstup do systému výmenných kurzov ERM II, nevyhnutným pre začlenenie do eurozóny, sme sa v ČSOB pozreli na to, ako Slováci v tejto krajine platia.

Vývoj kurzov praje toto leto opäť najmä dovolenkárom v Turecku, ale aj v Škandinávii   4.7.2019

V zozname najpopulárnejších dovolenkových destinácii medzi Slovákmi nechýba ani tento rok susedné Česko, Maďarsko, Chorvátsko či Turecko. Nakoľko ani jedna z týchto krajín nie je v eurozóne, vývoj tamojšej meny ovplyvňuje to, koľko dovolenkári v danej krajine v konečnom dôsledku minú za nákupy a služby. Teda to, koľko peňazí dostanú v prepočte za jedno euro.

Na generačnú výmenu je pripravená asi len štvrtina rodinných firiem na Slovensku   3.7.2019

Rodinné podnikanie je aj na Slovensku veľmi populárne. V prieskume ČSOB a agentúry Datank medzi tromi stovkami firiem rôznych veľkostí až 51% respondentov označilo svoj podnik za rodinný. Aj vzhľadom na krátku tradíciu súkromného podnikania na Slovensku zatiaľ chýbajú dlhodobé skúsenosti s generačným odovzdávaním firiem. Túto otázku má zatiaľ vyriešenú v priemere len každá štvrtá rodinná firma (27%). ČSOB rozširuje svoje portfólio služieb o poradenstvo zamerané špecificky práve na rodinné podniky, prostredníctvom novovzniknutej dcérskej spoločnosti ČSOB Advisory.

Dovolenkári minuli vlani v zahraničí o pätinu viac peňazí. Dominovala Praha, Viedeň, Budapešť aj Antalya.   20.6.2019

Slováci využívali vlani počas dovoleniek svoje platobné karty opäť častejšie ako predošlú sezónu. Celkovo si počas leta vybrali z bankomatov o 13% viac hotovosti ako v roku 2017 a nárast objemu platieb kartou bol ešte výraznejší, na úrovni 21%.

ČSOB vyzýva klientov, aby sa tiež zapojili do nadnárodnej eko výzvy. Aj vďaka nej pribudnú na Slovensku nové stromy.   3.6.2019

ČSOB dáva zamestnancom a klientom možnosť prispieť k zlepšeniu stavu nášho životného prostredia. Spolu s jej sesterskými entitami v Česku, Maďarsku, Írsku, Bulharsku a materskou KBC v Belgicku spustila dvojmesačnú výzvu s podtitulom Team Blue Goes Green. Čím viac dobrovoľníkov sa do výzvy zapojí, tým viac stromov zamestnanci KBC v jednotlivých krajinách vysadia.

Poistenie kybernetických rizík pre podnikateľov pokrýva aj všetky požiadavky pre GDPR   28.5.2019

Hmotný majetok už dávno nie je tým jediným, na čo si musia podnikatelia dávať pozor. Len máloktorý typ podniku sa dnes zaobíde bez počítačových softvérov a systémov, ktoré zabezpečujú všetko od databázy klientov až po plne automatizovaný výrobný proces.

ČSOB ukončila prvý kvartál 2019 s neauditovaným čistým ziskom vo výške 15,3 milióna eur   16.5.2019
 • Objem úverov poskytnutých klientom sa medziročne zvýšil o 8,0 % na 7,2 mld. eur,
 • vklady a úvery prijaté od klientov medziročne klesli o 0,8 % na 6,2 mld. eur,
 • čisté úrokové výnosy za prvý štvrťrok vzrástli medziročne o 0,8 % na 51,0 mil. eur...
Robotizáciu a automatizáciu využíva asi tretina výrobných firiem na Slovensku, ďalšia desatina o nej uvažuje   16.5.2019

V priemere každá tretia firma na Slovensku (30,3%) z výrobného sektora využíva robotizáciu alebo automatizáciu, a to najmä z radov väčších firiem. Naopak, 60 % firiem, u ktorých je súčasťou ich podnikania výroba, nevyužíva robotizáciu alebo automatizáciu a ani sa ich nechystá implementovať. Ďalšia desatina, ktorá ju v súčasnej dobe ešte nevyužíva, sa tak v budúcnosti chystá urobiť. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu ČSOB v spolupráci s prieskumnou agentúrou Datank na vzorke 304 spoločností.

Klienti si čoraz viac zvykajú na „vkladomaty“, v tomto roku zaznamenávame nárasty prevyšujúce 10 tisíc vkladov mesačne   7.5.2019

Vďaka bankomatom s vkladovou funkciou môžu klienti vkladať peniaze na účet oveľa rýchlejšie, aj mimo otváracích hodín pobočky a bez poplatku. Klienti ČSOB majú aktuálne k dispozícii 17 bankomatov s vkladovou funkciou, takzvaných vkladomatov, a ich sieť sa ďalej rozširuje.

ČSOB zdieľa s podnikateľmi svoj reklamný priestor   3.5.2019

Chýbajúce finančné prostriedky na prezentáciu svojich výrobkov a služieb sú pre podnikateľov a malé firmy na Slovensku neraz bariérou v ich ďalšom raste. Zároveň sú však práve podnikatelia a malé firmy kľúčové pre slovenskú ekonomiku a tvorbu pracovných miest. ČSOB si je plne vedomá toho, že budovanie a šírenie dobrého mena je pre firmu, ktorá chce úspešne rásť, nevyhnutné. A preto pre nich urobí opäť niečo naviac – s týmito podnikateľmi zdieľa svoj zakúpený reklamný priestor na ich prezentáciu.

Takmer dve tretiny slovenských firiem očakávajú negatívny vplyv brexitu na našu ekonomiku, v menšej miere na ich vlastný biznis   25.4.2019

Väčšina firiem na Slovensku (61%) očakáva, že odchod Veľkej Británie bude mať negatívny vplyv na hospodárstvo SR. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu ČSOB medzi firmami na Slovensku, ktorý realizovala v spolupráci s prieskumnou agentúrou DATANK. Miera pesimizmu sa pritom zvyšuje priamo úmerne s veľkosťou podnikov. Pre porovnanie, očakávania medzi českými firmami sú o niečo menej skeptické – negatívny dopad očakáva polovica z nich (51,2%).

Skúsenosť s fondmi má 55% populácie na Slovensku, o niečo častejšie starší klienti   17.4.2019

S investovaním do fondov má skúsenosť 55% všeobecnej populácie na Slovensku. Nižšie hodnoty boli zaznamenané medzi mladými vo veku 18 – 24 rokov (40%), naopak vyššie medzi generáciou vo veku 46 – 65 rokov (69%). Zaujímavosťou pritom je, že o niečo výraznejšie stúpa v uplynulých rokoch skúsenosť mladých s týmto typom zhodnocovania financií. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu spoločnosti IPSOS pre ČSOB. V piatok 19. apríla je Svetový deň fondov, ktorý si pripomíname na počesť narodenia Abrahama van Ketwicha, považovaného za otca fondov. Od založenia vôbec prvého fondu na svete uplynie 245 rokov.

Klienti ČSOB už môžu využívať službu ČSOB MultiBanking, účty iných bánk si pripoja priamo v mobilnej aplikácii   11.4.2019

ČSOB v týchto dňoch sprístupnila pre klientov ako prvá banka na Slovensku službu multibanking. Vďaka nej klienti získajú prehľad aj o svojich účtoch v ďalších bankách na jednom mieste, priamo v prostredí mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking. Klienti si do nej môžu v prvej fáze pripojiť svoje účty vedené v Tatra banke.

ČSOB Bratislava Marathon 2019 patril opäť nielen športu   9.4.2019

Jedno z najväčších bežeckých podujatí ČSOB Bratislava Marathon má už niekoľko rokov aj veľký charitatívny rozmer. Výnimkou nebol ani jeho 14. ročník, počas ktorého ČSOB nadácia podporila Konto bariéry sumou 14 000 €.

Skupina KBC investuje do digitálnej transformácie v Strednej Európe   5.4.2019

Skupina KBC si vybrala spoločnosť Deloitte za systémového integrátora pre implementáciu jej core bankového systému T24 v slovenskej ČSOB a maďarskej K&H.

ČSOB ukončila rok 2018 s auditovaným čistým ziskom vo výške 74 miliónov eur.   1.4.2019

Objem úverov poskytnutých klientom sa medziročne zvýšil o 8,2 % na 7,1 mld. eur, vklady a úvery prijaté od klientov medziročne vzrástli o 3,7 % na 6,3 mld. eur, čistý zisk celej ČSOB, vrátane neauditovaného výsledku sesterskej spoločnosti ČSOB Poisťovne, dosiahol výšku 83,1 mil. eur. Rok 2018 priniesol pre ČSOB aj viacero významných ocenení.

ČSOB zahalí v sobotu centrálu do tmy, pripojí sa tak k iniciatíve Hodina Zeme   29.3.2019

ČSOB v sobotu večer 30. marca na hodinu vypne osvetlenie svojej centrály v bratislavskej lokalite Zuckermandel. Pripája sa tým k iniciatíve Hodina Zeme, v rámci ktorej na hodinu zhasnú dominanty po celom svete, s cieľom poukázať na mimoriadne aktuálnu potrebu ochrany životného prostredia.

V priemere tri z piatich pracovných miest generujú najmenšie podniky   28.3.2019

Slovensko sa radí ku krajinám s najvyšším podielom pracovných miest tvorených mikro a malými podnikmi, na úrovni 56%. Vyššie zastúpenie majú v rámci štátov EÚ už len v Taliansku (66%), Španielsku (60%) a Lotyšsku (58%).

Pri priznávaní daní si treba ustriehnuť termíny. Dve tretiny firiem ich vlani platili na poslednú chvíľu.   21.3.2019

Na podanie daňového priznania a zaplatenie vyrubenej dane v riadnom termíne zostáva ešte desať pracovných dní. Aj vlani si nechávali daňovníci túto povinnosť najmä na posledný možný deň. Vyplýva to zo štatistik ČSOB o platbách.

Dobré nehnuteľnosti sa míňajú stále rýchlo. Pozreli sme sa na to, za koľko sa inzerujú, v ktorých okresoch a ktoré lokality sú najpopulárnejšie.   11.3.2019

Dopyt po nehnuteľnostiach stále prevyšuje ponuku na trhu. Nahráva tomu aj fakt, že až 60% mladých ľudí pracujúcich na plný úväzok vo veku od 18 do 34 rokov ešte stále býva s rodičmi.

ČSOB spustí multibanking, vďaka ktorému klienti získajú prehľad aj o účtoch v iných bankách.   4.3.2019

Všetky účty, vrátane tých, ktoré má klient v iných bankách, na jednom mieste. ČSOB predstavuje multibanking, ktorý sprístupní pre klientov v horizonte najbližších týždňov. V prvej fáze si klienti ČSOB budú môcť do mobilnej aplikácie fungujúcej na platforme iOS pripojiť svoje účty vedené v Tatra banke. V ďalších vlnách ČSOB rozšíri túto možnosť aj o ďalšie banky a platformu Android.

Mladí s hypotékou si môžu po prvýkrát uplatniť daňový bonus, nemali by preto zabudnúť na potvrdenie od banky   4.3.2019

Pre mladých, ktorí získali po 31.12.2017 hypotekárny úver, platia už iné podmienky pre jeho zvýhodnenie. Zníženú úrokovú sadzbu nahradil daňový bonus na zaplatené úroky. Mladí si môžu tento daňový bonus uplatniť po prvý krát v daňovom priznaní k dani z príjmov za rok 2018.

V priemere každé štvrté euro smeruje do zahraničného eshopu   28.2.2019

Viac ako tri štvrtiny objemu platieb (78%) v internetových obchodoch realizujú klienti v „domácich“ eshopoch*. Štatistiky ČSOB o transakciách kartou zároveň potvrdzujú, že v nich platia aj výrazne vyššie sumy, ako pri nákupoch zo zahraničia.

Svetové akcie so zaujímavým výnosom v dolároch   26.2.2019

Akcie v dlhodobom horizonte ponúkajú lepšie možnosti výnosov než dlhopisy a peňažný trh. Na druhej strane sú však spojené s vyššou kolísavosťou. A to môže byť pre mnohých, ktorí uvažujú o investovaní, odradzujúce.

Počet platieb v kvetinárstvach a darčekových obchodoch sa pred Valentínom zvyšuje päťnásobne. Klienti míňajú viac aj za taxíky.   13.2.2019
 • Počas valentínskeho týždňa míňajú klienti v darčekových obchodoch a kvetinárstvach štvornásobne viac peňazí ako je bežný priemer. Počet platieb kartou prevyšuje bežný priemer päťnásobne. Vyplýva to z údajov ČSOB o platbe kartou na POS a mPOS termináloch,
ČSOB prepája klientov v rámci medzinárodnej siete Trade Club   5.2.2019

Viac ako 15.000 potenciálnych obchodných partnerov zo 44 krajín sveta, združených v rámci spoločnej platformy. Inovatívny nástroj na hľadanie nových obchodných príležitosti a potrebných informácii pre ďalší rast biznisu. To všetko umožňuje medzinárodná platforma Trade Club.

V priemere každý tretí Slovák si nechráni osobné údaje a dáta v smartfóne. Najmenej opatrní sú Česi a Bulhari, najviac Francúzi.   1.2.2019

Až 36% Slovákov pri inštalácii aplikácii do svojho smartfónu nedbá o ochranu osobných údajov a citlivých dát, a aplikáciám k nim nijakým spôsobom neobmedzuje prístup.

Klienti ČSOB si môžu meniť kontaktné údaje priamo v mobile, naskenovaním občianskeho preukazu   31.1.2019

Najnovšia verzia mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking prináša nielen nový dizajn, ale aj viac intuitívnosti, jednoduchšiu orientáciu medzi funkcionalitami prostredníctvom novej navigácie, a ešte lepšiu užívateľskú skúsenosť.

Klienti ČSOB si v decembri pripísali na účet desiatky tisíc dobrých skutkov. Podporili tým Nadáciu detského kardiocentra.   25.1.2019

Klienti ČSOB si mohli v decembri pripísať na účet dobrý skutok. Možnosť pomôcť mali doslova na dosah ruky. Stačilo len, aby sa prihlásili do mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking a ČSOB nadácia za každé ich prvé prihlásenie v mesiaci finančne podporila Nadáciu detského kardiocentra v Bratislave.

Nedostatok ľudí považuje za najväčšie riziko 40% živnostníkov a firiem na Slovensku   4.1.2019

Legislatívny vývoj na národnej úrovni a nedostatok kvalitnej pracovnej sily považujú živnostníci a firmy na Slovensku za najväčšie riziko, ktoré môže negatívne ovplyvňovať ich biznis v najbližších 12 mesiacoch. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu ČSOB monitorujúceho očakávania a plány podnikateľskej sféry na Slovensku. V porovnaní s úvodom tohto roka sa vnímanie týchto rizík zvýšilo.