Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší a bezpečnejsí prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Investičné pohľady: video komentár k dianiu na finančných trhoch – september 2022

 

Investičné pohľady: video komentár k dianiu na finančných trhoch – september 2022

Prvá polovica augusta sa niesla v znamení pozitívnej nálady. Akciový index S&P 500 sa dostal na svoje 4 mesačné maximum. Na konci mesiaca sa však situácia otočila. Jerome Powell potvrdil svoj úmysel zatočiť s infláciou a udržať úrokové sadzby na zvýšenej úrovni a trhy sa preto obávajú až príliš prísnej menovej politiky. Prudký rast cien bude tlačiť ECB k agresívnejšiemu zvýšeniu úrokových sadzieb už v septembri. Európske ekonomiky trápia rastúce ceny energii. Môžeme opäť očakávať na finančných trhoch kolísanie? Ktorým sektorom či regiónom aktuálne viac veríme? To sú len niektoré otázky, na ktoré hľadáme odpovede v augustovom vydaní Investičných pohľadov, ktoré pre vás pripravila Silvia Čechovičová.