Kreditná karta Basic

Vďaka kreditnej karte Mastercard Basic máte financie vždy po ruke a vďaka najdlhšiemu bezúročnému obdobiu až 55 dní ju môžete využívať naplno pri bežnom nakupovaní.

Výhody Mastercard Basic

Bezúročné obdobie až 55 dní

Bezpečné platby na internete, doma aj v zahraničí

Možnosť nastaviť si automatické inkaso splátky z bežného účtu ČSOB

Vždy poruke prostredníctvom peňaženky Google Pay a Apple Pay

 

Základné informácie o karte

Úverový rámec

od 150 EUR do 3 000 EUR

Poplatok

2,5 EUR mesačne

Úroková sadzba

19,5 %

Bezúročné obdobie

až 55 dní na všetky typy transakcií

 

Detaily o karte

Dodatková karta

bez poplatku, už pre osoby staršie ako 15 rokov

Denný limit pre výber v hotovosti

20% úverového limitu

Možnosť zriadenia plnej automatickej splátky

áno, len z bežného účtu vedeného v ČSOB

Výška minimálnej splátky

5% z dlžnej sumy min. 15 EUR

 

Reprezentatívny príklad

 

S kreditnou kartou typu Mastercard Credit Basic a úverovým limitom 1 500 €, ak klient vyčerpá 1 500 €, táto suma bude úročená ročnou úrokovou sadzbou 19,5% p.a., RPMN bude 23,40% p.a., celková zaplatená čiastka predstavuje 1671,99 € vrátane mesačného poplatku vo výške 2,5 €, výška mesačnej splátky je 139,33 €.

Uvedené hodnoty platia za predpokladu, že klient vyčerpá úverový limit kreditnou kartou u obchodníka naraz a následne ho bude počas jedného roka splácať v rovnakých mesačných splátkach.

Výška mesačnej splátky slúži len na výpočet reprezentatívneho príkladu, reálna mesačná splátka dohodnutá v zmluve sa môže líšiť (min. mesačná splátka je 5 %).

Kreditnú kartu si môžete zriadiť jednoducho v Moja ČSOB

Ďalšie spôsoby zriadenia

Často kladené otázky

Kreditná karta je platobný prostriedok, prostredníctvom ktorého je možné realizovať bezhotovostné platby za tovar a služby u obchodníka alebo hotovostné operácie ako výber hotovosti z bankomatu.

Pri platbách debetnou kartou používate finančné prostriedky dostupné na Vašom bežnom účte alebo účte povoleného prečerpania. Pri kreditnej karte Vám banka požičia prostriedky, , ktoré máte následne možnosť úplne alebo postupne splatiť. Pre úplne splatenie a využívanie sumy úveru z kreditnej karty bez úrokov si môžete zriadiť automatické inkaso len z bežného účtu vedeného v ČSOB.

  • Bezpečné platby doma, v zahraničí aj cez internet
  • Bezúročné obdobie až 55 dní
  • Možnosť zriadenia automatického inkasa pre splácanie úveru z kreditnej karty
  • Extra bezpečnosť pri nákupe tovaru pri MC Standard a Gold vo forme predĺženej záruky na zakúpený tovar o 18 mesiacov a ochrany nákupu na zakúpený tovar na 12 mesiacov
  • Výnimočný dizajn, benefity a služby, ktoré držiteľom MC Gold spríjemnia cestovanie aj každodenný život, ako napríklad služba u Lekára, vstup do letiskových salónikov a pod.
  • Bez poplatku za aktívne využívanie karty pri vybranom type

Cash back umožňuje výber hotovosti z kreditnej karty pri platbe u obchodníka v SR. Platba za tovar musí byť v minimálnej hodnote 5 € a maximálna výška vyberanej sumy je 50 € na jednu transakciu. Služba je spoplatnená podľa sadzobníka poplatkov.

Cash advance umožňuje výber hotovosti v domácej i cudzej mene z kreditnej karty v pobočke banky na Slovenku alebo v zahraničí. Túto službu dokonca využijete aj v zmenárňach, ktoré sú označené logom platobného systému. Služba je spoplatnená podľa sadzobníka poplatkov.

Predĺžená záruka platí 18 mesiacov po skončení zákonnej záručnej doby a vzťahuje sa na poškodenie alebo zničenie tovaru vnútornou chybou. Ochrana nákupu trvá 12 mesiacov od jeho zakúpenia a vzťahuje sa na akékoľvek náhodné poškodenie alebo zničenie predmetu poistenia.

Áno, za objem zrealizovaných transakcií danou kartou Vám zaplatený mesačný poplatok vrátime späť na účet. Dodatkovú kreditnú kartu môžete mať zadarmo.

Áno, aj tieto transakcie sa započítavajú do objemu pre získanie zľavy z mesačného poplatku

  • inkasom z bežného účtu vedeného v ČSOB
  • bezhotovostným prevodom na úverový účet kreditnej karty
  • vkladom hotovosti priamo na úverový účet kreditnej karty v pobočkách banky alebo prostredníctvom vybraných ČSOB bankomatov umožňujúcich vklad hotovosti

Limit na výber hotovosti je 20 % z úverového limitu kreditnej karty.

Pri bežných nákupoch sa s takouto situáciou nestretnete. Viacero klientov však má skúsenosti, že pri službách, akými sú zapožičanie auta alebo rezervácia v ubytovacom zariadení, môže táto situácia nastať. Preto, ak pravidelne cestujete, kreditná karta by vám nemala chýbať.

V prípade straty karty nádejte všetky dôležité informácie na tejto stránke.

Platí pre hlavnú aj dodatkovú kartu.