Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.
Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

#csrfToken()
EN

Press

Press

  • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

  • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

  • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
Maximálny príjem pre získanie hypotéky pre mladých sa od januára zníži   7.12.2016

Príjmový strop pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa od januára 2017 zníži. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1155,70 eura. Horná hranica príjmu sa mení štyri krát ročne, v závislosti od vývoja priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

Aby boli Vianoce nielen bohaté, ale aj zodpovedné   5.12.2016

V predvianočnom období eviduje bankový sektor na Slovensku v porovnaní so zvyškom roka najvyšší záujem o spotrebné úvery. Napríklad vlani v novembri si klienti na Slovensku požičali od bánk prostredníctvom nových spotrebných úverov 243 miliónov eur, čo bol najvyšší mesačný objem z celého uplynulého roka. Ako ďalej vyplýva zo štatistik Národnej banky Slovenska, bolo to o 18 % viac ako rok predtým, v novembri 2014. Na základe doterajšieho vývoja predpokladáme, že aj tohtoročné novembrové objemy prekonajú minuloročné čísla.

Heslo do online bankovníctva si uplynulom roku zmenil len každý piaty klient   29.11.2016

V tomto období mnohí hľadajú a nakupujú ideálne darčeky pod stromček práve cez internet. Klienti platia platobnými kartami u internetových obchodníkov intenzívnejšie, prípadne realizujú platby za darčeky cez internet banking. Popri tom všetkom však netreba zabúdať na základné pravidlá bezpečnosti pri využívaní týchto služieb. Poukazuje na to aj blížiaci sa Deň počítačovej bezpečnosti (30.11).

Študenti platia kartami najmä v supermarketoch, potravinách a obchodoch s oblečením   18.11.2016
Priemerný zostatok na študentskom účte dosahuje 846€ medián je výrazne nižší, tesne pod hranicou 200€.Študenti zo svojho účtu mesačne uhradia náklady vo výške 386€ a naopak, pripíšu si 393€. Kartami platia najčastejšie v potravinách, supermarketoch a obchodoch s odevmi.  
Záujem klientov o vklady a úvery od ČSOB Finančnej skupiny kontinuálne rastie   18.11.2016
ČSOB Finančná skupina pokračuje v úspešnom predaji strategických produktov. Za prvých deväť mesiacov tohto roka zvýšila objem úverov poskytnutých klientom medziročne o 13 %. Atraktívnosť vkladových produktov ČSOB aj v čase nízkych úrokových sadzieb dokazuje 15-% medziročný nárast objemu klientskych depozít.
ČSOB Poisťovňa je po štvrtý raz prvá   9.11.2016

ČSOB Poisťovňa si pripísala ďalší úspech. V prestížnom hodnotení týždenníka Trend štvrtý raz po sebe obhájila prvenstvo a odniesla si titul Poisťovňa roka 2016. V súťaži sa oceňujú spoločnosti a podnikatelia za mimoriadne podnikateľské úspechy.

Priamy stret so zverou spôsobil vodičom tisícové škody, aj preto netreba zabúdať na pripoistenie k PZP   31.10.2016

Slovenskí vodiči nahlásili uplynulom polroku poisťovniam spolu 65 371 poistných udalostí. Ich počet tak v porovnaní s rokom 2015 mierne vzrástol, o niečo cez 3 percentá. Vyplýva to zo štatistík Slovenskej kancelárie poisťovateľov. V uplynulých dvanástich mesiacoch tiež nepatrne stúpol aj celkový počet nehôd na slovenských cestách. V ČSOB Poisťovni evidujeme nárast hlásení, ktoré sa týkajú stretu so zverou. Škody sa v tomto prípade šplhajú aj k tisíckam eur.

ČSOB aj tento rok s oceneniami HERMES KOMUNIKÁTOR ROKA 2016   31.10.2016

V Bratislave sa včera uskutočnilo odovzdávanie ocenení Hermes Komunikátor roka 2016 pre najlepšie komunikujúce inštitúcie so zákazníkmi. ČSOB uspela hneď v dvoch kategóriách. Verejnosť v hlasovaní označila za najlepšie komunikujúcu spoločnosť v kategórii poisťovníctvo ČSOB Poisťovňu. Ocenenie Cena agentúry 2016 za prihlásený projekt v kategórii Interná komunikácia získal ČSOB Bratislava Marathon.

Slováci si šetria najrýchlejšie v eurozóne   28.10.2016

Slováci sa „rozbehli“ v sporení. Šetria si najrýchlejšie spomedzi celej eurozóny. V auguste si odložili do bánk o takmer desatinu viac peňazí ako vlani. Pre porovnanie, priemerné tempo v eurozóne sa pohybovalo pod 4 percentami. V porovnaní s minulosťou si svoje úspory intenzívnejšie presúvajú z termínovaných vkladoch na sporiace účty.

Podnikatelia už môžu žiadať o zvýhodnené úvery s podporou z Junckerovho plánu   25.10.2016

Menšie podniky sú v porovnaní s veľkými firmami zraniteľnejšie a citlivejšie na rôzne externé vplyvy. Prebytok likvidity na trhu pre nich automaticky nemusí znamenať aj úpravu rizikových prirážok, a teda zvýšenie dostupnosti úverov. S naštartovaním ich investícii má pomôcť Junckerov plán. ČSOB sa do neho zapojila ako prvá komerčná banka na Slovensku a tento týždeň spustila predaj zvýhodnených úverov z programu COSME.

Slováci neobľubujú prenájmy a najradšej bývajú vo vlastnom. Od rodičov sa však sťahujú neskôr ako väčšina Európanov   13.10.2016

Vo vlastnej nehnuteľnosti býva 89 % Slovákov, v prenájme 11 %. Hypotéku alebo iný úver na bývanie v súčasnosti spláca 11 % Slovákov, čo je zhruba polovica z európskeho priemeru. Z priemernej mzdy si môže Slovák zabezpečiť 0,71 m² nehnuteľnosti. Z priemerného platu si kúpi najmenšiu plochu nehnuteľnosti obyvateľ Bratislavského kraja, najväčšiu obyvateľ Nitrianskeho kraja. Priemerný vek, kedy sa mladí sťahujú od svojich rodičov, sa vlani pohyboval tesne po hranicou 31. roku života. Dlhšie pri rodičoch zostávajú už iba obyvatepa na Malte a v Chorvátsku. Priemerný vek žiadateľa o hypotéku pre mladých dosahuje 29 rokov.

Novou riaditeľkou KBC Asset Management na Slovensku je Dana Škublová   5.10.2016

Novou riaditeľkou zahraničnej pobočky KBC Asset Management NV na Slovensku je od októbra 2016 Dana Škublová. Do spoločnosti prechádza z pozície riaditeľky Odboru riadenia prémiového segmentu ČSOB.

Poistenie k účtu podľa vlastného výberu je teraz na náš účet   3.10.2016

ČSOB prináša pre klientov nové banko-poistné riešenie – bežný alebo podnikateľský účet spojený s poistením podľa vlastného výberu. Klienti si môžu od októbra pri zriaďovaní účtu vybrať z troch druhov poistných benefitov, a to bez poplatku.

Investičný plán pre Európu: Prvé zmluvy z EFSI na Slovensku po dohode EIF a ČSOB na 135 miliónovej podpore pre malé a stredné podniky   26.9.2016

Európsky investičný fond (EIF) a Československá obchodná banka, a.s. (ČSOB) podpísali na Slovensku prvé dve zmluvy o poskytnutí záruk pre malé a stredné podniky. Sú súčasťou Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI), ktorý je kľúčovým pilierom Investičného plánu pre Európu.

Od októbra môže získať hypotéku pre mladých viac ľudí   23.9.2016

Zvýhodnenú hypotéku pre mladých môže od budúceho mesiaca získať viac mladých ľudí. Príjmový strop pre jednotlivca sa totiž od 1. októbra 2016 zvýši na 1171,3 eura. Najväčší záujem o bonifikovanú hypotéku eviduje ČSOB v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji. Priemerný vek žiadateľa dosahuje 29 rokov.

Za hranicami či „doma“ v prenájme so spolužiakmi - študenti by nemali podceniť výber poistenia   20.9.2016

Začínajúci sa zimný semester prináša pre vysokoškolákov aj viaceré povinností. Od zabezpečenia ubytovania až po hľadanie prípadnej brigády. O niečo viac povinností môžu mať tí, ktorí sa vyberú študovať za hranice. A nie je ich málo. Slovenskí študenti totiž patria k tým, ktorí si volia zahraničné vysoké školy najčastejšie.

Nižšie sadzby dávajú príležitosť na refinancovanie a úsporu stoviek až tisícok eur   13.9.2016

Obdobie letných dovoleniek a začiatok školského roka so sebou neraz prinášajú aj vyššie výdavky. Po dňoch oddychu je preto ideálny čas urobiť si poriadok vo financiách a zároveň ušetriť. Z údajov ČSOB vyplýva, že záujem klientov o refinancovanie starých úverov v porovnaní s vlaňajškom rastie. Aktuálne tvoria necelú pätinu spomedzi všetkých poskytnutých spotrebných úverov. Úspora pri refinancovaní nie je zanedbateľná. Klient môže ušetriť od stoviek po niekoľko tisíc eur.

ČSOB prerozdelí 170 000 EUR na projekty komunít   8.9.2016

ČSOB Nadácia aj tento rok podporí desiatky projektov na zlepšenie života v komunitách po celom Slovensku. O grant sa môžu počas celého septembra uchádzať neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky, ktoré predložia verejnoprospešný projekt s odporúčaním zamestnanca ČSOB Finančnej skupiny. Nadácia následne podporí víťazné projekty grantom do výšky 3 000 EUR.

Bez práce je každý štvrtý mladý na Slovensku. Trainee programy počas školy zvyšujú ich šancu zamestnať sa   31.8.2016

Prázdniny sa končia a mnohí absolventi sa po týždňoch oddychu musia začať zaoberať otázkou, čo ďalej. Na konci júla 2016 evidovali úrade práce na Slovensku 18 126 absolventov bez práce. Vyše 60-percentný podiel na tomto počte tvorili absolventi vysokých škôl. Pre študentov je ideálne, ak získavajú svoje prvé pracovné skúsenosti v odbore už počas štúdia. Možnosť kombinovať teóriu s praxou vo vlastnom odbore im dávajú čoraz populárnejšie trainee programy. ČSOB dáva v týchto dňoch príležitosť 34 študentom štvrtého a piateho ročníka VŠ, aby už teraz ovplyvnili to, ako sa im bude v budúcnosti dariť.

Finančná nezávislosť generácie „millennials“ prichádza okolo dvadsiatky   22.8.2016

Dvadsiaty rok života je v prípade generácie „millennials“ zlomový – vtedy sa stáva väčšina z nich finančne nezávislá od rodičov. Bankový účet je pre nich čoraz väčšou samozrejmosťou a otvárajú si ho v priemere medzi 18. a 19. rokom. Vyplýva to z údajov ČSOB a prieskumu agentúry TNS Slovakia medzi generáciou tzv. millennials vo veku 12-26 rokov. ČSOB ich bude prostredníctvom nového komunikačného konceptu „Nečum a makaj“ motivovať, aby sekli so sáčkovými polievkami a začali na sebe pracovať už počas školy.

ČSOB Finančná skupina zaznamenala ďalší výrazný rast vkladov aj úverov   16.8.2016

ČSOB Finančná skupina pokračuje v úspešnom predaji strategických produktov. Za prvých šesť mesiacov tohto roka zvýšila objem úverov poskytnutých klientom medziročne o 19 %, a to aj napriek nepriaznivým ekonomickým a legislatívnym podmienkam. Objem vkladov prijatých od klientov vzrástol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 24 %.

Dovolenkári platia kartami toto leto častejšie, štvrtina peňazí smeruje na potraviny   16.8.2016

Pár mincí v inej mene z dovolenky môže poslúžiť ako malý suvenír. Ak je ale peňazí viac, je na mieste otázka, čo s nimi po návrate robiť. Väčšinu cudzokrajných mien na Slovensku nezamení spravidla ani zmenáreň ani banka. Tým, ktorí ešte nevycestovali, preto odporúčame zamieňať si v cudzine len nevyhnutnú hotovosť a ostatné výdavky radšej platiť kartou.

Dovolenkári cestujú najmä za oddychom, väčšina z nich autom   9.8.2016

Dovolenkári zo Slovenska cestujú toto leto najmä za oddychom a turistikou, rizikové aktivity zostávajú skôr v úzadí. Traja zo štyroch sa pritom prepravujú autom, zatiaľ čo leteckú dopravu volí len desatina dovolenkárov. Vyplýva to z aktuálnych údajov ČSOB Poisťovne o uzavretých zmluvách o cestovnom poistení.

Riešenie, vďaka ktorému si udržíte financie pod palcom   1.8.2016

Ako si vytvoriť heslo, ktoré nemá nikto iný, je bezpečné a zároveň je aj najľahšie zapamätateľné? ČSOB prináša pre svojich klientov ďalšiu užitočnú smart novinku. Na prihlásenie sa do ČSOB SmartBankingu im postačí iba ich vlastný prst. Vďaka najnovšej rozšírenej verzii aplikácie získajú tiež rýchly prístup k najpoužívanejším funkciám mobilného bankovníctva ako aj aktuálny kurzový lístok na dosah ruky – priamo na ich smart hodinkách.

Novou hovorkyňou ČSOB Finančnej skupiny je Anna Jamborová   18.7.2016

ČSOB Finančná skupina má od 15. júla 2016 novú hovorkyňu. Komunikáciu a vzťahy s médiami bude mať na starosti Anna Jamborová, ktorá v minulosti pôsobila ako novinárka a neskôr hovorkyňa Poštovej banky.

Prieskum ČSOB o sporení Slovákov: Muži sa zaujímajú o sporenie viac ako ženy   14.7.2016

Väčší záujem mužov o sporenie v porovnaní so ženami vyplynul z prieskumu, v ktorom sa ČSOB zamerala na mapovanie preferencií Slovákov v oblasti sporenia. Ako prvá banka na Slovensku pri tom využila unikátnu technológiu Faceboard, ktorá umožňuje analyzovať spotrebiteľské preferencie na základe prejavov mimiky a emócie.

ČSOB Poisťovňa s novým vedením   28.6.2016

Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva ČSOB Poisťovne sa od 1. júla 2016 stane Martin Daller, súčasný člen predstavenstva poisťovne. Zároveň, novou členkou predstavenstva sa od 1. augusta 2016 stane Andrea Baumgartnerová, ktorá doteraz pôsobila ako riaditeľka KBC Asset Management na Slovensku. Vladimír Šošovička naďalej zostáva v pozícii člena predstavenstva spoločnosti. Zmeny v predstavenstve povedú k posilneniu a ďalšiemu rozvoju úspešného bankopoistného modelu naprieč celou ČSOB skupinou.

Najviac dobrovoľníkov z radov “finančníkov” sa zapojilo z ČSOB   14.6.2016

ČSOB je už niekoľko rokov súčasťou akcie Naše Mesto - najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku. V roku 2016 prekonala ČSOB vlastný rekord, v porovnaní s vlaňajškom účasť svojich zamestnancov takmer zdvojnásobila. V Bratislave, Banskej Bystrici, Trenčíne, Poprade, Galante, Košiciach, Žiline, Svätom Jure a Pezinku odpracovalo 475 hodín až 113 zamestnancov ČSOB, ktorí sa zapojili do 40 rôznych aktivít. Je to najviac spomedzi všetkých finančných inštitúcií, ktoré sa do 10. ročníka akcie Naše Mesto zapojili.

Pred letom bez obáv o deti   10.6.2016

Leto je obdobím, ktoré mnoho mladých ľudí strávi za hranicami Slovenska, či už štúdiom, pracovnými stážami alebo rôznymi brigádami. Dokazujú to aj štatistiky ČSOB Poisťovne, podľa ktorých je z celkového počtu nových zmlúv krátkodobého cestovného poistenia každoročne takmer 20 % uzatvorených práve mladými ľuďmi vo veku 15 až 25 rokov.

Investície v ČSOB odteraz “pod palcom”   9.6.2016

Sledovať svoje investície smart, znamená, sledovať ich v aplikácii ČSOB SmartBanking. A to vďaka novej funkcionalite „Fondy“, ktorú ČSOB ako prvá slovenská banka sprístupnila pre svojich klientov priamo v smartfóne. Cez oceňovanú aplikáciu ČSOB SmartBanking je tak od júna 2016 možné sledovať vývoj investovaných finančných prostriedkov v priamom prenose.

Deň detí začiatkom ich finančnej budúcnosti   3.6.2016

Čo sa v mladosti naučíš, v starobe ako keby si našiel... Stará známa veľká pravda, ktorou by sa mali riadiť nielen deti, ale i rodičia pri výchove svojich ratolestí. Medzinárodný deň detí je mnohokrát jedným z tých dní, kedy sa svoje deti snažíme motivovať a naučiť ich rozumne hospodáriť s peniazmi.  

Skleróza multiplex nie je len zabúdanie   26.5.2016

25. máj je Medzinárodným dňom sklerózy multiplex. Toto ochorenie postihuje hlavne mladých ľudí v produktívnom veku 20 – 40 rokov. Na Slovensku ňou trpí viac než 7 000 ľudí, prevažne žien, čo má prirodzene veľký dopad na fungovanie celej rodiny*. Zmiernenie príznakov ochorenia a podporná liečba sú však finančne veľmi náročné. Pomôcť môže životné poistenie, konkrétne poistenie vážnych chorôb, ktoré okrem sklerózy multiplex pokrýva aj ďalších 21 vážnych ochorení.

ČSOB ako prvá na Slovensku schváli hypotéku aj online   12.5.2016

„Hypotékou súčasnosti“ je hypotéka schválená online. Práve takú začala od mája 2016 ako prvá banka na Slovensku poskytovať ČSOB. Vďaka tejto inovácii dokážu záujemcovia o financovanie vlastného bývania nielen požiadať o hypotéku bez návštevy pobočky, ale mať hypotéku aj schválenú z pohodlia svojho domova. Platí to rovnako pre nové hypotéky, ako aj refinancovanie.

Refinancovať je výhra, v ČSOB dvojnásobná   10.5.2016

Jeden úver a lepší prehľad vo financiách – to je základnou myšlienkou v súčasnosti tak často skloňovaného refinancovania. Podľa údajov ČSOB, v porovnaní s rokom 2014 bol počet poskytnutých úverov na refinancovanie v minulom roku až o 35 % vyšší. Štatistiky pritom naznačujú, že k efektívnemu splácaniu a úspore financií inklinujú viac muži ako ženy.

Najväčšie škody na majetku spôsobujú požiare   5.5.2016

Požiare trápia ľudí už od počiatku dejín. Nie nadarmo sa vraví, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Na základe štatistík Prezídia Hasičského a záchranného zboru SR, len za posledných 5 rokov vzniklo v slovenských domácnostiach takmer 9600 požiarov, pri ktorých sa celková výška škody vyšplhala na viac ako 28 mil. €. Medzi najčastejšie príčiny požiarov patrí neopatrná obsluha tepelného spotrebiča pri varení, fajčenie, či vyhorenie sadzí v rodinnom dome.

ČSOB naďalej rastie vo všetkých segmentoch   3.5.2016

ČSOB skupina v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka zvýšila objem úverov poskytnutých klientom o 18 %, objem vkladov prijatých od klientov vzrástol o 17 %. Za prvé tri mesiace roka 2016 dosiahla skupina neauditovaný konsolidovaný čistý zisk po zdanení na úrovni 16,9 mil. €. Čistý zisk celej ČSOB Finančnej skupiny, po zahrnutí aj neauditovaného výsledku sesterskej spoločnosti ČSOB Poisťovne, dosiahol za prvé tri mesiace tohto roku úroveň 19,6 mil. €.

Chlieb a káva živia nielen ľudí, ale aj podnikateľov   27.4.2016

Na svete neexistuje mesto, kde by ste nedostali kúpiť kávu alebo pečivo. Chlieb a pečivo kupuje takmer každý, podobne ako dobrú kávu. Ide o konečné produkty, aký príbeh sa však za nimi skrýva?

Svetový deň investičných fondov - Rady pre investorov   18.4.2016

Už zajtra oslávime po tretíkrát aj na Slovensku Svetový deň investičných fondov. Je to príležitosť pripomenúť si, že investície sú dôležitou súčasťou života, týkajú sa každého z nás, lebo postoj k nim ovplyvňuje našu schopnosť napĺňať svoje potreby aj sny.

Chorých ľudí najčastejšie trápia onkologické ochorenia   14.4.2016

Stres a zhon sú v dnešnej rýchlej dobe pre väčšinu ľudí neoddeliteľnou súčasťou života. Pomôcť vie pohyb či zdravá životospráva, je však dôležité myslieť aj na zadné vrátka vo forme životného poistenia. To dokáže pomôcť napríklad pri vážnych diagnózach, ale tiež pri zaradení na čakaciu listinu pre transplantáciu. Podľa štatistík ČSOB Poisťovne trápi chorých ľudí najčastejšie rakovina, ktorá tvorí až 80 % hlásených poistných udalosti z uzavretých životných poistení na vážne choroby.

Väčšinu škôd v domácnostiach spôsobujú živly   14.4.2016

Hustý dážď, silný vietor či oheň môžu človeka prekvapiť a spôsobiť nemalé škody. Podľa štatistík ČSOB Poisťovne je až 82 % hlásených škôd spôsobených prírodným živlom. Škody sú spôsobené aj krádežou či vandalizmom.

ČSOB skupina uzatvorila rok 2015 so ziskom 74,6 mil € vďaka vynikajúcim obchodným výsledkom ale aj novej akvizícii   30.3.2016

ČSOB skupina dosiahla konsolidovaný auditovaný čistý zisk po zdanení za rok 2015 na úrovni 74,6 mil. €, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 13 %. Čistý zisk celej ČSOB Finančnej skupiny po zahrnutí aj neauditovaného výsledku sesterskej spoločnosti ČSOB Poisťovne dosiahol za rok 2015 úroveň 82,3 mil. €.

Čas na podanie daňového priznania sa kráti   24.3.2016

Podnikatelia a firmy, ktoré sú povinné za rok 2015 podať daňové priznanie, majú na to posledné dni. Musia tak urobiť do 31. marca. Čo však môžu urobiť, ak daňové priznanie nestíhajú podať, alebo nemajú prostriedky na úhradu dane? A aké najčastejšie chyby v daňových priznaniach robíme?

ČSOB Poisťovňa aktuálne: Cestovné poistenie v Belgicku platí   22.3.2016

Svetom otriasol ďalší z nezmyselných teroristických útokov. Brusel, tepna Európy, sa spamätáva z útokov na tých najcitlivejších miestach, kde sú prítomní tak domáci občania ako aj turisti. ČSOB Poisťovňa preto reaguje na aktuálnu situáciu a ponúka praktické informácie cestovateľom.

Termínované vklady ožívajú   18.3.2016

Úspory v dolároch sa na termínovanom vklade po dlhšej odmlke opäť tešia z vyššieho úročenia. ČSOB od marca ponúka ľuďom zaujímavé zhodnotenie ich úspor práve v amerických dolároch. V prípade rozloženia peňazí medzi termínovaný vklad a fond dosiahne človek atraktívnu úrokovú sadzbu vo výške 0,80 % p.a.

Poistenie na veľkonočnej lyžovačke   15.3.2016

Veľká Noc sa blíži a hoci na Slovensku to už vyzerá tak, že sa pomaly môžeme tešiť z príchodu jari, hoci dnes prekvapujúco v niektorých regiónoch nasnežilo, počas veľkonočných sviatkov bude pravdepodobne priestor ešte na lyžovanie aspoň na vyššie položených svahoch za hranicami. ČSOB Poisťovňa preto ponúka základné praktické rady pre ľudí, ktorí sa rozhodnú stráviť veľkonočné sviatky na snehu.

ČSOB Bratislava Marathon je za dverami   14.3.2016

Bežecký sviatok v hlavnom meste sa blíži a už dnes je jasné, že sa teší z veľkého záujmu. Na disciplíny ČSOB Bratislava Marathonu (3.4. 2016) je aktuálne prihlásených viac ako 8 400 účastníkov od najmenších lezúňov až po účastníkov maratónskeho behu a počet prihlásených s blížiacim sa termínom kontinuálne narastie.

Trhy spochybňujú efektívnosť opatrení ECB - Z pera Silvie Čechovičovej, investičnej strategičky KBC AM Slovensko   11.3.2016

Zasadnutie ECB bolo netrpezlivo očakávané a treba povedať, že na rozdiel od decembra minulého roka, dokázala banka trhy prekvapiť. Súbor prijatých opatrení bol v niektorých ohľadoch väčší než sa očakávalo.

Ani na Deň paniky netreba panikáriť alebo Zachovajte si chladnú hlavu, pomôžu asistenčné služby   9.3.2016

Asi každý z nás to pozná. Zabuchnú sa Vám vchodové dvere s kľúčmi vo vnútri, keď Vy už stojíte vonku, sú aj takí šťastlivci, ktorí miesto benzínu natankujú do auta naftu, alebo jednoducho kvapká voda zo stropu či z pokazeného potrubia. V rámci dnešného Dňa paniky sme sa v ČSOB Poisťovni pozreli na to, ako v uvedených situáciách nepanikáriť a kde nájsť pomocnú ruku. Stačí pritom jedno telefónne číslo na asistenčnú službu.

Od apríla môže získať hypotéku pre mladých viac ľudí   8.3.2016

Horná hranica pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa od apríla zmení. Strop príjmovej hranice bude od budúceho mesiaca 1 242,8 eura. Oproti súčasnej hranici je to nárast o viac ako 120 eur (presne 123,5 eura).

ČSOB Poisťovňa najlepšia v oblasti kvality predaja životného poistenia   2.3.2016

ČSOB Poisťovňa sa stala najlepšie hodnotenou poisťovňou v oblasti kvality predaja životného poistenia. Vyplýva to z nezávislej voľnopredajnej štúdie založenej na výsledkoch mystery shoppingu realizovanom agentúrou Market Vision Slovakia koncom roka 2015.

ČSOB s novým šéfom odboru ľudských zdrojov   1.3.2016

Novým riaditeľom Odboru ľudských zdrojov ČSOB sa od 1.marca stal Martin Dobiaš, ktorý na novú pozíciu prichádza z vnútra spoločnosti. Martin Dobiaš riadil niekoľko rokov odbor kontaktného centra a skúsenosti nadobudol aj na pozícii riaditeľa pobočky, na ktorú do ČSOB nastupoval.

ČSOB v štruktúrovaných produktoch na prvom mieste   29.2.2016

Skupina ČSOB opäť zabodovala v prestížnej súťaži European Structured Products & Derivatives Awards 2016 a z Londýna si priniesla pred pár dňami cenu za prvé miesto v kategóriách Najlepší distribútor a Najlepšia výkonnosť štruktúrovaných produktov na Slovensku.

Do bývania najviac investujú Bratislavčania   18.2.2016

Hypotéka je dnes už bežným prostriedkom, ako si zadovážiť vlastnú strechu nad hlavou. V rebríčku najvyššej sumy, ktorú si ľudia požičajú na bývanie, vedú dlhodobo obyvatelia hlavného mesta a aktuálne štatistiky ČSOB potvrdili tento trend. Rovnako platí, že Bratislavčania realizujú aj najčastejšie a najvyššie bezplatné mimoriadne splátky prostredníctvom mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking.

ČSOB - Silná značka, kvalitný zamestnávateľ   18.2.2016

Ten, kto hľadá novú prácu má podľa aktuálnych štatistík medzi nezamestnanými 280-tisíc konkurentov. Počet kandidátov, ktorí uverejnia svoj životopis na portáli Profesia.sk, je ešte vyšší. Zverejnených je tam približne 380-tisíc životopisov a návštevnosť najväčších pracovných portálov dosahuje približne milión návštevníkov mesačne. Existuje vôbec možnosť, ako neutopiť svoje CV v mori ďalších, na prvý pohľad porovnateľných životopisov? Odborníci z ČSOB sú aj preto pre verejnosť dnes a zajtra k dispozícii osobne na medzinárodnom veľtrhu práce Profesia Days v bratislavskej Inchebe.

ČSOB Trainee Program: Vysokoškolákom dávame priestor na rozvoj   11.2.2016

ČSOB Finančná skupina dáva už niekoľko rokov priestor študentom v platenej polročnej stáži - v ČSOB Trainee Programe. Prihlasovať sa doň môžu študenti 4. a 5. ročníka vysokých škôl a ten aktuálny je práve vo svojej polovici. Vysokoškoláci dnes prezentovali, čo sa doteraz naučili a ako vnímajú túto formu odbornej praxe.

Živnosť alebo s.r.o.? Čo treba vedieť pri začatí podnikania   11.2.2016

Na začiatku podnikania riešia budúci podnikatelia častokrát dilemu, či si založiť živnosť, alebo sa rozhodnúť pre spoločnosť s ručením obmedzeným. Obe patria na Slovensku medzi najobľúbenejšie a najčastejšie právne formy podnikania. Do úvahy pritom treba brať hneď niekoľko kritérií.

Pravidelným sporením a investovaním môžete peniaze lepšie zhodnotiť   10.2.2016

Veľa ľudí si ponecháva na bežnom účte vyšší objem svojich peňazí, aj keď im neprinášajú skoro žiadne zhodnotenie. Neuvedomujú si, že môžu veľa získať vďaka iným bankovým, poistným či investičným produktom. Je preto správne občas prehodnotiť, ako a kde sú peniaze uložené.

ČSOB prináša niekoľko praktických rád, ako rozložením svojich financií do viacerých produktov môže človek svoje peniaze lepšie zhodnotiť.

ČSOB Finančná skupina dáva priestor talentom   3.2.2016

ČSOB dáva priestor talentom a tento raz sme sa rozhodli podporiť dobrú vec so vzdelávaním. V spolupráci s organizáciou Challengest sme zrealizovali výzvu pre študentov, ktorí sa mohli zapojiť do prezentovanej myšlienky. Z prihlásených sa vybrali traja finalisti, ktorí dnes odprezentovali svoje nápady pred našimi odborníkmi.

ČSOB Finančná skupina s oceneniami   27.1.2016

ČSOB Finančná skupina sa teší hneď z niekoľkých ocenení. Kvalita produktov a služieb bola ocenená v oblasti investícií, obchodného financovania a mobilného bankovníctva.

Od februára prichádza definitívne IBAN   18.1.2016

Od 1. februára 2016 definitívne vstupuje do platnosti IBAN (International Bank Account Number). Pri platení v internetbankingu či prostredníctvom platobného príkazu v pobočke tak už od najbližšieho mesiaca budeme zadávať číslo účtu len v novom 24-miestnom tvare. Európa sa rozhodla zjednotiť platobný systém najmä v krajinách, kde sa platí eurom, a tak tento mesiac končí prechodné obdobie, dokedy môžeme zadávať aj pôvodné, doteraz zaužívané číslo účtu.

Čo prinesie rok 2016 z pohľadu investičnej strategičky KBC Asset Management Slovensko Silvie Čechovičovej   15.1.2016

Začiatok roka 2016 poznačili turbulencie na finančných trhoch. Prepad čínskych akcií a zastavené obchodovanie vyvolali búrku na globálnych trhoch, čo sa prejavilo na cenách akcií, dlhopisov ale i komodít.

Karta ako platobný nástroj alebo aj o tom, že platobnou kartou platíme najčastejšie v piatok   14.1.2016

Svet platobných kariet sa vyvíja veľmi dynamicky. Technika ponúka viaceré možnosti platenia, čo prináša zjednodušenie a zrýchlenie platieb, ale aj zjednodušenie platenia kartou na internete. Spokojnosť zákazníkov je pre ČSOB prvoradá, a preto naše služby neustále vyvíjame. V tlačovej správe ponúkame názor odborníka, ktorý predstaví praktické informácie.

ČSOB Poisťovňa: Praktické rady pre lyžiarov   8.1.2016

Teplota pod nulou vonku na teplomere je jasným dôkazom, že zima sa suverénne prihlásila k svojmu ročnému obdobiu. V súvislosti s týmto časom je už tradičným športom pre väčšinu Slovákov lyžovanie. ČSOB Poisťovňa preto prináša niekoľko praktických rád odborníka a jeho odpovede na najčastejšie otázky.

Pobočky ČSOB sú od januára otvorené dlhšie   5.1.2016

Viac ako 50 pobočiek ČSOB je od nového roku klientom k dispozícii o hodinu dlhšie. Viaceré pracoviská po celom Slovensku sú tak otvorené do 17.30 či 18.00 h. Otváracie hodiny pobočiek v obchodných centrách sú k dispozícii ľuďom bez zmeny až do večerných hodín, takisto počas víkendov a vybrané pracoviská aj počas sviatkov.


Anna Jamborová

Anna Jamborová

hovorca

e-mail:
ajamborova@csob.sk
mobil: 0902 910 111 pevná linka: 02/5966 5825

Juraj Štefanovič

Juraj Štefanovič

PR špecialista

e-mail:
jstefanovic@csob.sk
mobil: 0902 910 960 pevná linka: 02/5966 6037


Novinky

Prečítajte si najnovšie správy o ČSOB Finančnej skupine.

Novinky

Podielové fondy

Získajte najnovšie informácie o podielových fondoch.

Podielové fondy