Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.
Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

#csrfToken()
EN

Press

Press

  • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

  • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

  • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
Detské úrazy komplikujú prázdniny najmä chlapcom, najčastejšie ide o pády   16.2.2017

V pondelok sa na Slovensku začínajú jarné prázdniny. Ako prví budú oddychovať školáci zo Západného Slovenska, následne zo Stredného a Východného Slovenska. Obdobie prázdnin, počas ktorého si deti užívajú viac voľna a menej povinností sa však spája aj so zvýšeným počtom úrazov. Zo štatistík ČSOB Poisťovne vyplýva, že zranenia sa častejšie stávajú chlapcom, a to až v dvoch tretinách prípadov (65%). Najčastejšie úrazy hlásia rodičia 14-ročných a 11-ročných detí.

Až dve tretiny úspor držíme na účtoch, vkladoch a v hotovosti. Konzervatívnejší prístup volia už iba Gréci.   10.2.2017

Hodnota finančného majetku domácností na Slovensku sa za uplynulú dekádu takmer strojnásobila. Nezmenilo sa však nič na tom, že tak ako v minulosti, aj teraz držia väčšinu svojich úspor na bežných, sporiacich alebo termínovaných účtoch, resp. vkladoch. Podľa posledných štatistík OECD na nich mali klienti na Slovensku odložených až 62,26 % svojich úspor. Ide o nadpriemer, o čom svedčí aj fakt, že ide o druhý najvyšší podiel spomedzi hodnotených členských štátov OECD, hneď po Grécku (66,25%).

Ceny nehnuteľnosti v EÚ sa zvýšili o 4,3 %, najviac si priplatili Maďari a Lotyši   23.1.2017
  • Ceny nehnuteľností na Slovensku rástli v 3. kvartáli 2016 rýchlejšie ako priemer EÚ a eurozóny, medziročne o 7,5 %.
  • V porovnaní s rokom 2015 si ale najviac priplatili Maďari a Lotyši. Naopak, ušetrili len obyvatelia Cypru a Talianska.
  • Odborníci na financovanie nehnuteľností z ČSOB očakávajú, že v tomto roku sa tempo rastu cien nehnuteľností na Slovensku spomalí, no trh sa začne zároveň viac diferencovať z pohľadu rozlohy bytov aj lokality.
ČSOB je opäť prvá, jej obchodné financovanie ocenil magazín Global Finance   19.1.2017

ČSOB sa stala už štvrtý raz po sebe najlepšou bankou na Slovensku v oblasti obchodného financovania. Rozhodol o tom renomovaný ekonomický magazín Global Finance, ktorý zverejnil rebríček najlepších bánk v 83 krajinách sveta.

Záujem o refinancovanie sa zvýšil o vyše tretinu. Kedy sa to oplatí?   16.1.2017

V roku 2016 sa zvyšoval záujem klientov nielen o spotrebné úvery, ale aj úvery určené na refinancovanie. ČSOB zaevidovala vlani 38-% medziročný nárast záujmu o spotrebné úvery určené na splatenie už existujúcich finančných záväzkov. Vďaka refinancovaniu tak môžu z výrazného poklesu úrokov na trhu profitovať aj tí klienti, ktorí čerpali úvery v období vyšších úrokov. Mali by byť ale „vypočítaví“ – a teda porovnávať jednotlivé ponuky, nechať si poradiť a všetko dobre spočítať.

ČSOB spustila projekt #SmartRunner, k behu vyzýva jej generálny riaditeľ   10.1.2017

Hovorí sa, že tie najlepšie myšlienky vznikajú pri behu. Ľudí počas neho neraz napadne niečo výnimočné, niečo smart. ČSOB ako hrdý generálny partner ČSOB Bratislava Marathonu dnes spustila v online prostredí projekt #SmartRunner, ktorý má motivovať ľudí, aby zdieľali dobré nápady. Lebo Running & Slovakia Good Idea.

Úroky na firemných úveroch klesli na historicky najnižšiu úroveň   2.1.2017

Záujem podnikov zo Slovenska o úverovanie v tomto roku prevyšuje priemer eurozóny. Na konci októbra banky zaevidovali 4,7-percentný medziročný rast objemu poskytnutých úverov. Odborníci na korporátne financovanie v ČSOB očakávajú, že v budúcom roku bude medzi firmami prevládať konzervatívnejší prístup, aj vplyvom viacerých kľúčových externých aj interných faktorov.


Anna Jamborová

Anna Jamborová

hovorca

e-mail:
ajamborova@csob.sk
mobil: 0902 910 111 pevná linka: 02/5966 5825

Juraj Štefanovič

Juraj Štefanovič

PR špecialista

e-mail:
jstefanovic@csob.sk
mobil: 0902 910 960 pevná linka: 02/5966 6037


Novinky

Prečítajte si najnovšie správy o ČSOB Finančnej skupine.

Novinky

Podielové fondy

Získajte najnovšie informácie o podielových fondoch.

Podielové fondy