Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.
Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

#csrfToken()
EN

Press

Press

  • Včasnosť – o dianí v našej finančnej skupine informujeme v reálnom čase a na požiadavky novinárov odpovedáme včas

  • Kvalita – poskytujeme jasné, odborné a komplexné informácie

  • Pravdivosť – podávame pravdivé a overené informácie

Spoločnosť:    Mesiac:    Rok:   
Zaužívané predstavy o „slovenských investoroch“ už dávno neplatia   19.4.2017

Najvyšší podiel prostriedkov vo fondoch majú obyvatelia Trnavského a Banskobystrického kraja. Naopak, najmenej klienti v Bratislavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji.

Najvyšší podiel prostriedkov vo fondoch, takmer štvrtinu (22%), majú klienti vo vekovej kategórii nad 55 rokov. Naopak, najmenej mladí do 25 rokov, pričom do fondov investujú v priemere traja zo sto.

Počet pravidelných investícii do fondov sa za uplynulé štyri roky päťnásobne zvýšil.

Kým v roku 2014 boli pre klientov veľmi dôležité bezpečnosť a dôveryhodnosť finančnej inštitúcie, teraz sa začali viac zaujímať aj o výnos a prístup k peniazom.

Veľká noc a jar prinášajú aj viac poistných udalostí   11.4.2017

Obdobie Veľkej noci sa už tradične spája aj s kurióznymi poistnými udalosťami. V jarnom období však ČSOB Poisťovňa eviduje aj viac hlásení týkajúcich sa škôd na príbytkoch. Viacerí sa totiž v tomto období púšťajú do rekonštrukčných prác, ktoré niekedy nedopadnú podľa predstáv. Nielen pri poškodených susedských vzťahoch môže pomôcť bezplatné právne poradenstvo, ktoré je po novom súčasťou asistenčných služieb k poisteniu bývania.

Pred Veľkou nocou nakupujeme najčastejšie na Zelený štvrtok, dominujú potraviny   10.4.2017

Na Zelený štvrtok platia Slováci kartami najmä v supermarketoch a potravinách, v priemere 22 eur.

Najviac transakcií realizujú pred Veľkou nocou klienti v Bratislave, Košiciach a Prešove.

V nákupných košíkoch nemôžu chýbať čokoládové vajíčka. Kakao za uplynulý rok výrazne zlacnelo, prejaví sa to na ich cenách?

ČSOB zaznamenala vlani rekordný nárast záujmu o úvery na bývanie   4.4.2017

ČSOB pokračovala aj v roku 2016 v zlepšovaní služieb klientov. Objem poskytnutých úverov na bývanie sa medziročne zvýšil o takmer štvrtinu, čo je dosiaľ najvyšší rast v jej histórii. Objem klientskych depozít sa medziročne zvýšil o viac ako desatinu.

Bežci cez víkend opäť pomáhali. ČSOB nadácia za nich prispela deťom, pre ktoré pohyb nie je samozrejmý.   4.4.2017

Dvanásty ročník ČSOB Bratislava Marathon priniesol hneď niekoľko prvenstiev. Po prvýkrát vyhral maratón na území hlavného mesta slovenský vytrvalec. A na štart sa postavil rekordný počet bežcov. Takmer 12.000 účastníkov víkendového podujatia však pomáhalo nielen sebe, ale aj deťom, pre ktoré je bežný pohyb problematický. ČSOB nadácia prispela za každého z bežcov v ktorejkoľvek disciplíne jedným eurom na Konto bariéry.

Väčšina daňovníkov platí dane na poslednú chvíľu, treba si však ustrážiť termíny   23.3.2017

Na podanie daňového priznania a zaplatenie vyrubenej dane v riadnom termíne zostáva týždeň. Štatistiky ČSOB o platbách potvrdzujú, že daňovníci si nechávajú túto povinnosť najčastejšie práve na posledný možný deň. Pri platbe je pritom rozhodujúci termín, kedy peniaze z účtu daňovníka odídu. Preto by si klienti mali ustrážiť kľúčové termíny.

ČSOB prináša klientom nové možnosti pre uľahčenie ich podnikania   23.3.2017

Podnikatelia s malými a strednými firmami nesú zodpovednosť nielen za seba, či svoj majetok, ale aj za väčšinu pracovných miest na Slovensku. Veľkú časť dňa pritom trávia na cestách. ČSOB v tejto súvislosti doplnila podnikateľské úvery o úrazové poistenie vodiča, ktoré podnikateľom pomôže v prípade nepriaznivej životnej situácie. Navyše pre nich pripravila interaktívnu novinku, ktorá im uľahčí hľadanie vhodného obchodného priestoru pre rozšírenie ich podnikania.

ČSOB informuje klientov o plánovanej víkendovej odstávke niektorých služieb   15.3.2017

Služby elektronického bankovníctva a pobočky ČSOB budú počas blížiaceho sa víkendu fungovať v obmedzenom režime. Ide o plánovanú technickú odstávku, ktorá je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb. Výbery z bankomatov a platby kartami u obchodníkov cez POS- terminály budú fungovať bez obmedzenia.

ČSOB znížila úrokové sadzby pri najobľúbenejších fixáciách   15.3.2017

Noví klienti, ako aj klienti, ktorí si do ČSOB prenesú svoj hypotekárny úver z inej banky, si môžu financovať svoje bývanie s úrokom už od 1,40% p.a.. Svoju hypotéku si pritom môžu vybaviť aj z pohodlia domova, a to online.

Záujem o hypotéky sa vlani zvýšil. Klienti by však nemali zabúdať na poistenie pre prípad neočakávaných udalostí   13.3.2017

Z údajov ČSOB vyplýva, že priemerná výška hypotekárneho úveru sa vlani zvýšila o 14 %.

Z priemernej mzdy si mohol v 4. štvrťroku 2016 Slovák zabezpečiť 0,76 m² nehnuteľnosti.

Klienti sa čoraz častejšie poisťujú pre prípad obmedzenej schopnosti splácať svoj hypotekárny úver. V minulom roku ČSOB evidovala najmä poistné udalosti ako práceneschopnosť, úmrtie a invalidita.

Klienti, ktorí splácajú hypotekárny úver, sú veľmi často aj aktívnymi vodičmi. ČSOB prináša novinku na trhu, ktorá klientov podrží - hypotéku spojenú s úrazovým poistením vodiča.

Hypotéka pre mladých bude od apríla dostupnejšia, príjmová hranica sa totiž zvyšuje   13.3.2017

Horný strop príjmu pre získanie zvýhodnenej hypotéky pre mladých sa od budúceho mesiaca zvýši. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1 287 eur.

Spotreba energie na Slovensku klesla oproti roku 1990 o štvrtinu, stále však patríme k nadpriemeru   28.2.2017

Hrubá spotreba energie na Slovensku od roku 1990 výrazne klesla, stále však patríme k energeticky najnáročnejším ekonomikám Európskej únie (EÚ). Vyplýva to z aktuálneho porovnania údajov Eurostatu.

Jednoznačne najvyššia spotreba energie je v najväčších európskych ekonomikách, konkrétne v Nemecku, Francúzsku a vo Veľkej Británii. Spotrebuje sa v nich takmer polovica z celkovej spotreby energie v EÚ.

Zo skúseností ČSOB s financovaním projektov vyplýva, že firmy sa stále viac zaujímajú o energeticky efektívne riešenia pre ich podnikanie. Na druhej strane, od projektov ich často odrádzajú vysoké náklady spojené s realizáciou, jej kvalita a dlhá návratnosť investície.

ČSOB si vybrala pre spoluprácu PR agentúry Dynamic Relations 2000 a PRime time   24.2.2017

ČSOB Finančná skupina spolupracuje od februára 2017 s dvojicou PR agentúr Dynamic Relations 2000 a PRime time. Agentúry budú zastrešovať realizáciu PR projektov v oblasti produktovej aj korporátnej komunikácie.

Detské úrazy komplikujú prázdniny najmä chlapcom, najčastejšie ide o pády   16.2.2017

V pondelok sa na Slovensku začínajú jarné prázdniny. Ako prví budú oddychovať školáci zo Západného Slovenska, následne zo Stredného a Východného Slovenska. Obdobie prázdnin, počas ktorého si deti užívajú viac voľna a menej povinností sa však spája aj so zvýšeným počtom úrazov. Zo štatistík ČSOB Poisťovne vyplýva, že zranenia sa častejšie stávajú chlapcom, a to až v dvoch tretinách prípadov (65%). Najčastejšie úrazy hlásia rodičia 14-ročných a 11-ročných detí.

Až dve tretiny úspor držíme na účtoch, vkladoch a v hotovosti. Konzervatívnejší prístup volia už iba Gréci.   10.2.2017

Hodnota finančného majetku domácností na Slovensku sa za uplynulú dekádu takmer strojnásobila. Nezmenilo sa však nič na tom, že tak ako v minulosti, aj teraz držia väčšinu svojich úspor na bežných, sporiacich alebo termínovaných účtoch, resp. vkladoch. Podľa posledných štatistík OECD na nich mali klienti na Slovensku odložených až 62,26 % svojich úspor. Ide o nadpriemer, o čom svedčí aj fakt, že ide o druhý najvyšší podiel spomedzi hodnotených členských štátov OECD, hneď po Grécku (66,25%).

Ceny nehnuteľnosti v EÚ sa zvýšili o 4,3 %, najviac si priplatili Maďari a Lotyši   23.1.2017
  • Ceny nehnuteľností na Slovensku rástli v 3. kvartáli 2016 rýchlejšie ako priemer EÚ a eurozóny, medziročne o 7,5 %.
  • V porovnaní s rokom 2015 si ale najviac priplatili Maďari a Lotyši. Naopak, ušetrili len obyvatelia Cypru a Talianska.
  • Odborníci na financovanie nehnuteľností z ČSOB očakávajú, že v tomto roku sa tempo rastu cien nehnuteľností na Slovensku spomalí, no trh sa začne zároveň viac diferencovať z pohľadu rozlohy bytov aj lokality.
ČSOB je opäť prvá, jej obchodné financovanie ocenil magazín Global Finance   19.1.2017

ČSOB sa stala už štvrtý raz po sebe najlepšou bankou na Slovensku v oblasti obchodného financovania. Rozhodol o tom renomovaný ekonomický magazín Global Finance, ktorý zverejnil rebríček najlepších bánk v 83 krajinách sveta.

Záujem o refinancovanie sa zvýšil o vyše tretinu. Kedy sa to oplatí?   16.1.2017

V roku 2016 sa zvyšoval záujem klientov nielen o spotrebné úvery, ale aj úvery určené na refinancovanie. ČSOB zaevidovala vlani 38-% medziročný nárast záujmu o spotrebné úvery určené na splatenie už existujúcich finančných záväzkov. Vďaka refinancovaniu tak môžu z výrazného poklesu úrokov na trhu profitovať aj tí klienti, ktorí čerpali úvery v období vyšších úrokov. Mali by byť ale „vypočítaví“ – a teda porovnávať jednotlivé ponuky, nechať si poradiť a všetko dobre spočítať.

ČSOB spustila projekt #SmartRunner, k behu vyzýva jej generálny riaditeľ   10.1.2017

Hovorí sa, že tie najlepšie myšlienky vznikajú pri behu. Ľudí počas neho neraz napadne niečo výnimočné, niečo smart. ČSOB ako hrdý generálny partner ČSOB Bratislava Marathonu dnes spustila v online prostredí projekt #SmartRunner, ktorý má motivovať ľudí, aby zdieľali dobré nápady. Lebo Running & Slovakia Good Idea.

Úroky na firemných úveroch klesli na historicky najnižšiu úroveň   2.1.2017

Záujem podnikov zo Slovenska o úverovanie v tomto roku prevyšuje priemer eurozóny. Na konci októbra banky zaevidovali 4,7-percentný medziročný rast objemu poskytnutých úverov. Odborníci na korporátne financovanie v ČSOB očakávajú, že v budúcom roku bude medzi firmami prevládať konzervatívnejší prístup, aj vplyvom viacerých kľúčových externých aj interných faktorov.


Anna Jamborová

Anna Jamborová

hovorca

e-mail:
ajamborova@csob.sk
mobil: 0902 910 111 pevná linka: 02/5966 5825

Juraj Štefanovič

Juraj Štefanovič

PR špecialista

e-mail:
jstefanovic@csob.sk
mobil: 0902 910 960 pevná linka: 02/5966 6037


Novinky

Prečítajte si najnovšie správy o ČSOB Finančnej skupine.

Novinky

Podielové fondy

Získajte najnovšie informácie o podielových fondoch.

Podielové fondy