Váš osobný horský sprievodca

Tipy od sprievodcu

Poistenie do hôr

Blog
ČSOB AudioTrek podcasty nájdete na

 

Oblečenie

Určite sa nevyberte na túru bez pokrývky hlavy. Cez leto vás ochráni pred nežiadúcim úpalom a cez zimu vám spraví službu na nezaplatenie v podobe tepla. Dbajte aj na správny výber oblečenia. Počasie sa dokáže zmeniť zo skekundy na sekundu a vás môže zastihnúť chlad, dážď, či dokonca aj sneh.

Čas

Nezabudnite na to, že sa na jeseň začínajú pomaly skracovať dni a preto by ste mali na túru vyraziť o dve-tri hodiny skôr, ako v lete.

Poistenie

Bezpečnosť je prvoradá, no človek nikdy nevie, aká situácia môže nastať a preto je dobré poistiť sa. Poistenie do hôr vám zabezpečí dobrý pocit a pokiaľ by sa niečo stalo, ušetrí nemalé peniaze. Ak by ste plánovali navštíviť slovenské ferraty, poistenie sa stáva povinným.

Lekárnička

Radšej byť dobredu pripravený na akúkoľvek situáciu. Zoberte si liek na alergiu alebo nevoľnosti, leukoplast, obväz, rýchloobväz a dezinfekčný prostriedok. Dajte si pozor na expiráciu.

Jedlo a pitie

Zbaľte si radšej ľahké jedlo, ktoré vám doplní potrebnú energiu a nebudete mať po ňom plný žalúdok, čo by mohlo viesť k nevoľnosti a únave. Pri potení svaly v ľudskom tele strácajú minerály, ktoré viete doplniť dostatočným pitným režimom.

Obuv

Musí byť pevná, nepremokavá a s protišmykovou podrážkou. Pre prípad premoknutia alebo spotenia si do ruksaku pribaľte pár suchých ponožiek.

Mobil

Je povinnou súčasťou turistickej výbavy. Neviete kedy bude potrebné privolať pomoc. 18 300 je číslo na tiesňovú linku Horksej záchrannej služby na území Slovenska.

Počasie

Hory bývajú očarujúce, ale aj zradné. Sledujte vývoj počasia z overených zdrojov. Pokiaľ vás zastihne búrka, neschovávajte sa pred bleskami pod strom. Ak by ste tak urobili, zvýšili by ste tým možnosť zasiahnutia bleskom. 
Kam na túru v lete? AudioTrek Vás prevedie slovenskými horami.

Kam na túru v lete? AudioTrek Vás prevedie slovenskými horami.

Opäť vám prinášame tipy na turistické trasy s krásnymi scenériami, ktorými vás prevedieme v rámci nových dielov podcastu ČSOB AudioTrek...

7 cestovateľských tipov, ktoré oceníte doma i v zahraničí

7 cestovateľských tipov, ktoré oceníte doma i v zahraničí

Aj vy patríte k tým, ktorí sa už nevedia dočkať vytúženého oddychu? Aby vaša dovolenka prebiehala presne podľa vašich predstáv, pripravili sme niekoľko odporúčaní, ktoré využijete na cestách Slovenskom, aj vo svete...

Prečo je dôležité chrániť sa pred následkami úrazov?

Prečo je dôležité chrániť sa pred následkami úrazov?

Či už je to adrenalínová jazda lesom na snowboarde alebo rutinná cesta do práce, úrazy sa bežne stávajú bez ohľadu na to, čo práve robíme...

Pestrá jeseň na horách

Pestrá jeseň na horách

Jeseň je rozhodne najčarovnejším obdobím roka na návštevu horských chodníčkov. Naše malebné hory v tomto čase vynikajú farbami a teplé slnečné lúče strieda osviežujúci horský vietor...


 

Ak radšej čítate, prinášame vám prepis jednotlivých AudioTrek podcastov