Aj tvoja generácia môže prispieť k lepšej planéte

 
 
 
 
 
 

GENERÁCIA

ZEM
ZEM
ZEM
ZEM
ZEM

Určite aj ty patríš k tým, čo sú skôr zberateľmi zážitkov než množstva zbytočných vecí. A keď už veci zbierať, tak len zo zeme ako odpad, ktorý tam nepatrí. Si taktiež generácia, čo rada bicykluje, recykluje, jednoducho túto planétu miluje?

 

Otvor si FUN
účet a investuj

Je to také jednoduché! Stačí si založiť FUN účet v pobočke alebo online, prihlásiť sa do ČSOB SmartBankingu vo svojom telefóne a potom zvoliť fond, do ktorého si budeš trvalým príkazom raz mesačne odkladať sumu minimálne 15 eur.

Ak už FUN účet máš, vyber si niektorý z fondov a vytvor si trvalý príkaz na investovanie.

S investovaním do fondov je spojené riziko.
Viac informácií o riziku nájdeš na tejto webovej stránke.

 

Zodpovedne a fun
s naším účtom

 •  

  Máš už 18 rokov a ešte nemáš u nás účet? FUN účet si založíš online na pár klikov a na overenie ti postačí občiansky preukaz a tvárová biometria. Ak ešte nemáš 18 rokov, FUN účet si môžeš založiť za prítomnosti svojho rodiča/zákonného zástupcu v ktorejkoľvek z našich pobočiek.

 •  

  Naším klientom budeš už za pár minút a získaš prístup do aplikácie ČSOB SmartBanking a internetbankingu Moja ČSOB. Taktiež si nezabudni stiahnuť aplikáciu ČSOB SmartToken.

 •  

  Sú ti k dispozícii SmartSlužby+, vďaka ktorým si priamo cez ČSOB SmartBanking môžeš kúpiť lístok na bratislavskú MHD, vlakové lístky na prepravu so ZSSK alebo parkovací lístok vo viac než 14 lokalitách na Slovensku s Parkdots. V aplikácii si taktiež pohodlne uložíš vernostné karty a so službou e-Bločky si môžeš naskenovať dôležité pokladničné bločky z nákupov.

 •  

  Ak máš 18, môžeš začať investovať do budúcnosti hneď, a to aj priamo v aplikácii. Stačia ti na to 3 jednoduché kroky. Ak by si chcel vedieť viac o investovaní, vypočuj si špeciálnu epizódu nášho podcastu Na Drobné, ktorá sa venuje otázkam investovania pre mladých.

 •  

  Študentský FUN účet máš bez poplatku
  až do 28 rokov!

 •  

  Nemusíš nosiť do pobočky potvrdenie o návšteve školy, stačí, ak nám pošleš svoj odfotený ISIC alebo index na e-mail funucet@csob.sk. Ušetrený čas tak môžeš využiť napríklad na návštevu second-handu alebo swapu.

 •  

  Platiť môžeš jednoducho tým, čo máš poruke. Mobilom, hodinkami alebo úsmevom cez PAY ME.

 •  

  Svoju novú dizajnovú kartu dostaneš
  až do schránky.

 •  

  Pri otvorení FUN účtu online si môžeš automaticky zriadiť aj sporiaci účet Depozit a sporiť na čokoľvek budeš potrebovať. Stačí naň vložiť aspoň 15 eur z tvojho FUN účtu cez ČSOB SmartBanking alebo v pobočke.

 •  

  Ani lístok navyše. Všetky informácie
  týkajúce sa spravovania
  účtu Ti pošleme do e-mailu.

 

Máš ďalšie otázky?
Všetko, čo ťa zaujíma, sa dozvieš tu:

Kto môže mať študentský účet?

FUN účet je pre mladých ľudí od 15 do 28 rokov. Ak už si mal 18 rokov, účet si vytvoríš jednoducho aj online na pár klikov.

Aké sú výhody študentského účtu?

FUN účet môžeš mať bez poplatku, ak sa preukážeš ako študent. K FUN účtu dostaneš dizajnovú kartu VISA, platiť môžeš pohodlne hodinkami, mobilom alebo si rozdeliť platbu s priateľmi cez PAY ME. Život ti môžu zjednodušiť aj SmartSlužby+.

Aké sú poplatky spojené so študentským účtom?

Po preukázaní, že si študent, máš účet zadarmo, stačí poslať e-mailom tvoj ISIC alebo index na funucet@csob.sk. Ak potvrdenie nedodáš, platíš za účet 3 eurá mesačne.

Aký je rozdiel medzi bežným a študentským účtom?

Študentský účet máš zadarmo, ak doložíš potvrdenie o štúdiu. S bežným účtom sú spojené poplatky za vedenie navyše, ktoré so študentským účtom nemusíš riešiť.

Dokedy mám nárok mať študentský účet?

Študentský účet v ČSOB môžeš mať do dosiahnutia 28 rokov, potom sa ti automaticky zmení na ČSOB účet Pohoda.

Čo je to sporiaci účet Depozit a prečo ho mám zriadený s FUN účtom?

Sporiaci účet Depozit je automaticky zriadený k online otvorenému FUN účtu. Vďaka bezplatnému Depozitu si nasporíš na svoje najbližšie zážitky. Financie na účet prevádzaš v aplikácii ČSOB SmartBanking alebo priamo v pobočke. Raz mesačne si môžeš bez poplatku vybrať 25 % zo zostatku. Zrealizuj na sporiaci účet minimálny vklad 15 eur, inak bude automaticky a bez poplatkov zrušený po 6 mesiacoch od založenia FUN účtu.

Aké sú požiadavky na zriadenie študentského účtu?

Máš 15 - 28 rokov a ideálne si študent. Ak ešte nemáš 18, stačí prísť do ktorejkoľvek pobočky s rodičom. Ak už 18 máš, môžeš si zriadiť účet online. Zaisti si účet bez poplatku a pošli e-mailom ISIC alebo index na funucet@csob.sk.

S investovaním do fondov je spojené riziko.
Viac informácií o riziku nájdeš na tejto webovej stránke.

Výkonnosti pri konkrétnych fondoch nezohľadňujú vstupné poplatky a prípadnú zrážkovú daň. Stupeň rizika (SRRI) a Stupeň rizika (Produktové skóre) sú podrobne špecifikované vo zverejnenom dokumente Rizikové kategórie fondov.

Upozornenie: S investíciou do fondu je spojené aj riziko. Úlohou tohto reklamného materiálu nie je nahradiť kľúčové informácie pre investorov, predajný prospekt, štatút/stanovy fondu, ktoré sú k dispozícii v slovenskom jazyku, príp. v anglickom jazyku, a je možné sa s nimi oboznámiť na predajných miestach banky Československá obchodná banka, a.s. (ČSOB), u subdistribútorov a na www.csob.sk/investovanie alebo www.csob.sk v časti Individuálni klienti → Sporenie a investovanie → Fondy. Klient sa môže oboznámiť so zhrnutím svojich práv prostredníctvom dokumentu Zásady kategorizácie, ktorý je k dispozícii v slovenskom jazyku na predajných miestach ČSOB a na www.csob.sk v časti Právne informácie/MiFID. Údaje o minulej výkonnosti nie sú spoľahlivým ukazovateľom budúcej výkonnosti. Zhodnotenia uvedené v inej mene ako v mene EUR (napr. USD, CZK) sa môžu zvýšiť alebo znížiť v dôsledku menových výkyvov. V prípade fondu obsahujúceho v portfóliu akciovú zložku je možné očakávať výrazné kolísanie čistej hodnoty majetku fondu. Daňový režim závisí od individuálnej situácie klienta a v budúcnosti sa môže zmeniť. V súlade so štatútom/stanovami alebo predajným prospektom fondu môže podiel prevoditeľných cenných papierov alebo nástrojov peňažného trhu vydaných alebo zaručených štátmi alebo orgánmi uvedenými v štatúte/stanovách alebo predajnom prospekte prekročiť 35 % hodnoty majetku vo fonde, pričom tento podiel môže dosiahnuť až 100 %. Správca zahraničného fondu je oprávnený ukončiť distribúciu fondu v Slovenskej republike postupom podľa zákona č. 203/2011 Z. z. o kolektívnom investovaní v platnom znení.

Vývoj podielových a investičných fondov | ČSOB (csob.sk)