Jednorazové investovanie

Zrealizovali ste už prvé investície a rozmýšľate, ako zvýšiť možnosť lepšieho výnosu. Ak máte navyše nasporený väčší obnos financií, ideálnym doplnkom pre efektívne rozloženie investičného portfólia je jednorazové investovanie.

Dohodnúť si konzultáciu

Možnosti využitia výnosu z vašej budúcej investície

Nemusíte byť bohatý

Môžete investovať už od 150 EUR

Nemusíte byť expertom

Aby ste si v budúcnosti splnili životné túžby

Pre vaše dlhodobé finančné ciele

Nemusíte byť bohatý

Silné portfólio spolu
s pravidelným investovaním

Ponuka jednorazového investovania

Investujte sami

Máte skúsenosti s investovaním a sami sa viete rozhodnúť, z akých fondov si chcete vyskladať svoje portfólio. Následne len prídete do pobočky ČSOB, kde zriadite jednorazovú investíciu podľa vlastnej preferencie.

Investujte s nami

Chcete si vybudovať väčšie portfólio, vyskladané z viacerých fondov, prípadne rozmýšľate nad viacerými alternatívami a nie ste si istý svojim výberom, preto preferujete poradiť sa vopred s odborníkom v pobočke ČSOB.


 

 
Sila investícií je v kombinácii

Ak máte dostatok voľných finančných prostriedkov, budujte si pravidelne svoje stabilné portfólio. Na úvod stačia desiatky eur mesačne jednoducho online v aplikácií ČSOB SmartBanking.

Chcem investovať pravidelne

Investujte podľa svojich preferencií

Zodpovedné investovanie

Investujte do fondov, ktoré okrem finančných kritérií zohľadňujú aj kritériá v oblasti sociálnej zodpovednosti, zodpovednosti za životné prostredie a dobrého riadenia.

Viac o zodpovednom investovaní

Investujte s Fondmi Pre váš svet

Ak vám záleží nielen na vašej budúcnosti, ale aj budúcnosti celej spoločnosti, môže vás zaujímať ponuka piatich fondov, z ktorých si môžete vybrať tie, ktorých téma je vám najbližšia.

Prejsť na tematické fondy

Podielové a investičné fondy

Ak vás zaujíma ponuka všetkých fondov ČSOB, tieto si viete pozrieť s podrobnými informáciami ako aj údajmi o vývoji fondov na stránke Prehľad fondov.

Pozrieť prehľad fondov

Investičný tip pre vás

Vaša investícia bude v čase kolísať. Nárasty a poklesy sú bežnou súčasťou dlhodobého investovania.

Aktuálny stav vašej investície nehovorí, že ste zarobili alebo prerobili. Hovorí len o tom, koľko dnes stojí vaša investícia.

Úspešný investor predáva, keď je jeho investícia v pluse. Teda keď cena pri predaji je vyššia ako cena pri nákupe.

Každý pokles na trhoch je vaša príležitosť nakúpiť investíciu lacnejšie, a tak využite “zľavy”, ktoré trh ponúka.

 

Získajte prehľad o dianí na finančných trhoch

Každý mesiac odborníci z KBC Asset managementu pripravujú zhodnotenie a prehľad diania na finančných trhoch, častokrát aj v porovnaní a reakcii na aktuálne ekonomické dianie na Slovensku a vo svete. Zároveň prináša témy, ktoré stoja za pozornosť.

Chcem vedieť viac
 

Vzorový príklad vašej investície

Vzorový príklad vašej investície je zobrazený na základe vývoja hodnoty 1 podielu vo fonde ČSOB Svetový akciový o. p. f. V zobrazenej hodnote 1 podielu sú zohľadnené všetky náklady a poplatky spojené s investíciou v tomto fonde s výnimkou daní a vstupného poplatku, ktorého výška závisí od výšky investície a objemu celkového portfólia vo Fondoch ČSOB/KBC. Pri výpočte počtu podielov, ktoré ste nakúpili v jednotlivých momentoch, bol zohľadnený vstupný poplatok vo výške 2,75 %.

Ceny podielov vo fondoch v čase kolíšu, podobne ako ceny dlhopisov, akcií, nehnuteľností, zlata, kryptomien či iných typov investícií, čo je ich prirodzená vlastnosť. Ak nakupujete v rôznom čase, nakupujete za rôzne ceny. Ak sú ceny podielov vyššie, nakúpite ich menej. Ak ich cena klesne, za rovnakú sumu investície viete nakúpiť podielov viac. Pokles na finančnom trhu tak nemusí byť tragédiou. Naopak môže byť príležitosťou na nákup v investičnom “výpredaji” so zaujímavou zľavou.

Viac zaujímavých tém pre vás

Podcast

Všedné aj nevšedné investičné témy a rozhovory so zaujímavými hosťami si môžete vypočuť v podcastoch.

Chcem si vypočuť viac

Blog

Prečítajte si aktuálne informácie zo sveta investícii, financií, bankovníctva a kybernetickej bezpečnosti.

Chcem si prečítať viac

Často kladené otázky

Pri pravidelnom investovaní prostredníctvom Investičného programu si svoju investíciu vyberáte sami. Pri rozhodovaní v ČSOB SmartBankingu vám pri orientácii pomôže zodpovedanie niekoľkých otázok, ako aj informácie o jednotlivých Fondoch. Pri riešení jednorazových investícií môžete využiť naše investičné poradenstvo. Túto službu máte k dispozícii na ktorejkoľvek z pobočiek ČSOB. Náš poradca sa s vami porozpráva o vašich cieľoch, očakávanom výnose, vašom postoji k riziku a spolu s vami vyplní Investičný dotazník. Na základe neho určíme váš investičný profil, teda či je konzervatívny, vyvážený, rastový alebo dynamický. Na základe toho vám budeme vedieť odporučiť riešenie, ktoré zodpovedá vašim potrebám a preferenciám. Táto služba je poskytovaná bezplatne bez ohľadu na to, či následne investujete alebo nie.

Investovať môžete už od sumy 15 € pri pravidelnom investovaní a 150 € pri jednorazovej investícii.

Áno, je to možné. Doinvestovať sa dá v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Ak chcete realizovať mimoriadne investície počas dlhšieho obdobia, riešením môže byť úprava sumy trvalého príkazu alebo nastavenie nového pravidelného investovania do Fondov.

Nie, v ČSOB môžete investovať kedykoľvek a bez potreby iného produktu (napr. účtu v ČSOB) – peniaze môžete do vami vybraného Fondu odosielať z akéhokoľvek bežného účtu v SR.

V prípade, ak sa rozhodnete využívať aj účet v ČSOB, ako investor určite oceníte priamo v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking:

  • jednoduché zriadenie pravidelného investovania vrátane Rámcovej zmluvy o investovaní,
  • komplexné zobrazenie vášho portfólia Fondov,
  • rýchly prístup k uskutočneným pohybom,
  • informácie o zhodnotení,
  • možnosť bezplatne meniť trvalý príkaz či duplikovať platbu.

Zriadenie Rámcovej zmluvy o investovaní, na základe ktorej môžete začať investovať, či už pravidelne alebo jednorazovo, je bez poplatku.

Na základe tejto zmluvy vám bude otvorené Investičné konto, ktorého zriadenie aj vedenie je taktiež bez poplatku. Investičné konto je účet, na ktorom bude evidované, koľko podielov a v ktorom Fonde vlastníte.

Zriadiť, zmeniť aj ukončiť pravidelné investovanie môžete tiež bez poplatku.

S jednorazovým aj pravidelným investovaním do Fondov je spojený vstupný poplatok. Jeho výška závisí od celkového objemu vašich investícií vo Fondoch skupiny ČSOB/KBC a od typu Fondu. Čím väčší objem investícií už u nás máte, tým nižší vstupný poplatok platíte. Výška vstupného poplatku sa pohybuje od 0 % do 3 %.

Bližšie informácie nájdete v Sadzobníku pre Investičné poradenstvo a Cenné papiere.

S fungovaním Fondov sa spájajú taktiež určité náklady (napríklad poplatok za správu Fondu či náklady spojené s auditom účtovníctva Fondu). Tieto však už neuhrádzate osobitne, ale vždy sú už odzrkadlené vo výške hodnoty 1 podielu a sú tiež zohľadnené v zobrazovanej výkonnosti Fondu v ČSOB SmartBankingu alebo na Vývoj podielových a investičných fondov | ČSOB (csob.sk). Ak vás celková výška týchto nákladov zaujíma, nájdete ju v dokumente s kľúčovými informáciami pre investorov príslušného Fondu v časti Zloženie nákladov.

"Pred zriadením Pravidelného investovania do Fondov, aplikácia ČSOB SmartBanking automaticky skontroluje, či sú splnené všetky potrebné náležitosti – či máte podpísaný Akceptačný dotazník, Zmluvu na diaľku a Rámcovú zmluvu o investovaní. Ak je odpoveďou áno, príslušný krok bude v procese v SmartBankingu vynechaný. Ak nie, SmartBanking vás rýchlo a jednoducho prevedie potrebnými krokmi.

Akceptačný dotazník nesúvisí priamo s investovaním. Zobrazí sa vám len, ak ste ho ešte nikdy v ČSOB nevypĺňali. Ak už ho raz vyplníte, platí pre všetky produkty a služby. Prostredníctvom Akceptačného dotazníku zisťuje banka informácie v rámci svojich zákonných povinností a s cieľom čo najlepšie klientov poznať."

S investovaním je dobré začať čo najskôr, aby ste svojim investíciám mohli dopriať dostatok času na zhodnotenie. Zároveň platí, že čím dlhší čas máte k dispozícii na splnenie svojho cieľa, tým menšiu sumu je potrebné pravidelne odkladať. Súvisí to aj so skutočnosťou, že po čase zhodnotenie vašej investície pozitívne ovplyvňujú už aj výnosy z výnosov. Predstavu o účinku tohto efektu si môžete urobiť aj vďaka našej investičnej kalkulačke.

Pri investovaní je dobré držať sa dlhodobej stratégie. Vyhnite sa prípadným panickým odpredajom svojej investície v čase poklesov a teda realizovaním straty, naopak využite nižšie ceny na doinvestovanie. Poklesy na finančných trhoch sú bežné, je potrebné sa na ne pozerať aj ako na príležitosti k nákupu. Je to podobné ako výpredaje v obchodoch, príležitosť kúpiť aj kvalitnú vec len za nižšiu cenu. Najlepšou stratégiou na rozkolísané finančné trhy ostáva pravidelná investícia, prípadne rozloženie jednorazovej investície na viac častí. Pravidelné investovanie:

  • je vďaka nižšej minimálnej investícii dostupné pre každého,
  • zníži pravdepodobnosť, že celú sumu klient investuje v momente, keď sú ceny nadhodnotené,
  • na druhej strane ponúka príležitosť na dokúpenie za nižšie ceny – a to aj formou mimoriadnej investície,
  • jednoduché cez aplikáciu ČSOB SmartBanking na pár klikov.

Pred zriadením Pravidelného investovania do Fondov, aplikácia ČSOB SmartBanking automaticky skontroluje, či sú splnené všetky potrebné náležitosti – či máte podpísaný Akceptačný dotazník, Zmluvu na diaľku a Rámcovú zmluvu o investovaní. Ak je odpoveďou áno, príslušný krok bude v procese v SmartBankingu vynechaný. Ak nie, SmartBanking vás rýchlo a jednoducho prevedie potrebnými krokmi.

Akceptačný dotazník nesúvisí priamo s investovaním. Zobrazí sa vám len, ak ste ho ešte nikdy v ČSOB nevypĺňali. Ak už ho raz vyplníte, platí pre všetky produkty a služby. Prostredníctvom Akceptačného dotazníku zisťuje banka informácie v rámci svojich zákonných povinností a s cieľom čo najlepšie klientov poznať.

Aký je Váš súčasný pracovný stav?

Aká je/bola oblasť Vašej práce?

Aký je pôvod Vášho majetku a finančných prostriedkov?

Na aké účely budete využívať bankové produkty?

Realizujete alebo budete realizovať na Vašom bežnom alebo sporiacom účte vklady a výbery v hodnote viac ako 15 000 € na transakciu?

Posielate/prijímate alebo plánujete posielať/prijímať na Vašom bežnom alebo sporiacom účte bezhotovostné transakcie mimo krajín EÚ, Islandu, Lichtenštajnska a Nórska?

Pred zriadením Pravidelného investovania do Fondov, aplikácia ČSOB SmartBanking automaticky skontroluje, či sú splnené všetky potrebné náležitosti – či máte podpísaný Akceptačný dotazník, Zmluvu na diaľku a Rámcovú zmluvu o investovaní. Ak je odpoveďou áno, príslušný krok bude v procese v SmartBankingu vynechaný. Ak nie, SmartBanking vás rýchlo a jednoducho prevedie potrebnými krokmi. Zmluvu na diaľku je potrebné mať uzatvorenú pre nákupom prvého online produktu. Ide o zmluvu, ktorá vám umožňuje uzatvárať zmluvy na nové produkty a služby aj bez návštevy pobočky.

Pred zriadením Pravidelného investovania do Fondov, aplikácia ČSOB SmartBanking automaticky skontroluje, či sú splnené všetky potrebné náležitosti – či máte podpísaný Akceptačný dotazník, Zmluvu na diaľku a Rámcovú zmluvu o investovaní. Ak je odpoveďou áno, príslušný krok bude v procese v SmartBankingu vynechaný. Ak nie, SmartBanking vás rýchlo a jednoducho prevedie potrebnými krokmi.

Rámcová zmluva o investovaní vám umožní investovanie do podielových listov Fondov a prípadne aj iných Cenných papierov. Súčasťou Rámcovej zmluvy sú jej prílohy: Obchodné podmienky pre Investičné poradenstvo a Cenné papiere, Všeobecné obchodné podmienky a Sadzobník pre Investičné poradenstvo a Cenné papiere, ako aj Iné zmluvné dokumenty vyžadované právnymi predpismi.

Na základe tejto zmluvy vám bude ČSOB poskytovať investičné a prípadne vedľajšie služby a tiež vám zriadi Investičné konto, na ktorom budú evidované Vaše podielové listy Fondov, príp. iné Cenné papiere.

Rámcová zmluva o investovaní vás nezaväzuje k investíciám, ani s jej uzatvorením či trvaním nie sú spojené žiadne poplatky či náklady, tie môžu vzniknúť až v súvislosti s realizáciou konkrétnych nákupov cenných papierov a ich následnou držbou prípadne predajom. Rámcová zmluva o investovaní sa uzatvára na dobu neurčitú, ale je možné ju kedykoľvek vypovedať.

V mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking máte svoje investície dostupné kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí sa prihlásiť a získate prehľad o svojom aktuálnom portfóliu alebo uskutočnených transakciách.

Okrem toho budete pravidelne dostávať výpisy – o jednotlivých nákupoch a predajoch a štvrťročne aj prehľad o stave vášho portfólia. Výpisy budete mať k dispozícii v elektronickej podobe v Moja ČSOB. V prípade potreby môžete požiadať aj o ich posielanie poštou.

Informácie o svojej investícii môžete získať aj v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Aktuálne informácie o Fondoch ČSOB/KBC nájdete na www.csob.sk/fondy.

Áno, je na vás, či sa rozhodnete pre jednorazové alebo pravidelné investovanie. Stačí mať uzatvorenú Rámcovú zmluvu o investovaní a môžete začať. Minimálna výška jednorazovej investície je 150 € .

V Prehľade podielových a investičných fondov. Môžete v ňom vyhľadať konkrétny fond podľa názvu alebo len časti názvu, prípadne podľa ISIN-u. Taktiež môžete využiť filter podľa typu fondu alebo meny fondu.

Jednorazových investícií môžete uskutočniť neobmedzený počet do rôznych fondov, ale aj opakovane do toho istého fondu. Určitou výnimkou sú štruktúrované fondy, do ktorých sú investície časovo limitované a spravidla je ich možné zrealizovať len počas upisovacieho obdobia konkrétneho štruktúrovaného fondu, ktoré trvá zvyčajne niekoľko týždňov. 

Jednorazových investícií môžete uskutočniť neobmedzený počet do rôznych fondov, ale aj opakovane do toho istého fondu. Určitou výnimkou sú štruktúrované fondy, do ktorých sú investície časovo limitované a spravidla je ich možné zrealizovať len počas upisovacieho obdobia konkrétneho štruktúrovaného fondu, ktoré trvá zvyčajne niekoľko týždňov. 

Keď nemáte čas ani chuť sledovať vývoj na finančných trhoch a hľadáte čo najjednoduchšie riešenie, môžete využiť službu Investujeme za vás. Na základe vyplnenia jednoduchého dotazníka, spoločne s bankárom na pobočke zistíte, aký ste typ investora. Riešenie vám vyskladáme na mieru a o nič viac sa nemusíte starať. Sledovanie vývoja na trhu a potrebné úpravy v portfóliu plne prenecháte na skúsených odborníkov. Informovaný o vývoji vašej investície budete okrem štandardného výpisu aj prostredníctvom pravidelného kvartálneho reportu. 

Peniaze si môžete vybrať kedykoľvek v ktorejkoľvek pobočke ČSOB. Na účte vedenom v rovnakej mene ako je mena fondu, ktorý si vyberiete, ich budete mať štandardne do 5 pracovných dní. 

 

 

 

S investíciou do fondu je spojené aj riziko. Úlohou tohto reklamného materiálu nie je nahradiť kľúčové informácie pre investorov, predajný prospekt, štatút/stanovy fondu, ktoré sú k dispozícii v slovenskom jazyku, príp. v anglickom jazyku, a je možné sa s nimi oboznámiť na predajných miestach banky Československá obchodná banka, a. s. (ČSOB), u subdistribútorov a na www.csobinvesticie.sk alebo www.csob.sk v časti Individuálni klienti → Sporenie a investovanie → Fondy. Klient sa môže oboznámiť so zhrnutím svojich práv prostredníctvom dokumentu Zásady kategorizácie, ktorý je k dispozícii v slovenskom jazyku na predajných miestach ČSOB a na www.csob.sk v časti Právne informácie/MiFID. Údaje o minulej výkonnosti nie sú spoľahlivým ukazovateľom budúcej výkonnosti. Zhodnotenia uvedené v inej mene ako v mene EUR (napr. USD, CZK) sa môžu zvýšiť alebo znížiť v dôsledku menových výkyvov. V prípade fondu obsahujúceho v portfóliu akciovú zložku je možné očakávať výrazné kolísanie čistej hodnoty majetku fondu. Daňový režim závisí od individuálnej situácie klienta a v budúcnosti sa môže zmeniť. V súlade so štatútom/stanovami alebo predajným prospektom fondu môže podiel prevoditeľných cenných papierov alebo nástrojov peňažného trhu vydaných alebo zaručených štátmi alebo orgánmi uvedenými v štatúte/stanovách alebo predajnom prospekte prekročiť 35 % hodnoty majetku vo fonde, pričom tento podiel môže dosiahnuť až 100 %. Správca zahraničného fondu je oprávnený ukončiť distribúciu fondu v Slovenskej republike postupom podľa zákona č. 203/2011 Z.z. o kolektívnom investovaní v platnom znení.