Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší a bezpečnejsí prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Úver na rekonštrukciu | ČSOB

Úver na REKOnštrukciu

Najlepšou investíciou je investovanie do vlastného bývania.

 • REKO úver až do výšky 35 000 €

 • So 100% zľavou z poplatku za spracovanie úveru

 • Bez založenia nehnuteľnosti

od 3,90 % p.a.

Vypočítať splátku

Plánujete rekonštrukciu domu, bytu alebo potrebujete výhodne refinancovať úvery použité na tieto účely? Realizujte svoje plány s výhodným úverom na rekonštrukciu od ČSOB Stavebnej sporiteľne.

15 rokov

splácania vám zaistí nižšie splátky

od 3,9 % p.a.

je úroková sadzba medziúveru, ktorú vám garantujeme až na 6 rokov

35 000 EUR

je maximálna výška úveru, ktorú vám poskytneme na rekonštrukciu


Kvalitnou rekonštrukciou môžete nie len modernizovať svoje bývanie, ale navyše z dlhodobého hľadiska mesačne ušetríte na výdavkoch na bývanie.

S úverom na rekonštrukciu sa rekonštruovať oplatí

 • bez založenia nehnuteľnosti
 • aj pre klientov, ktorí nemajú zmluvu stavebného sporenia
 • zmluvu stavebného sporenia k úveru uzatvoríte bez poplatku
 • vybavíte v ktorejkoľvek pobočke ČSOB Banky alebo ČSOB Stavebnej sporiteľne
 • bez poplatku za spracovanie úveru
 • úroková sadzba už od 3,90 % p. a. v medziúvere je fixovaná počas medziúveru až na 6 rokov
 • úroková sadzba 5 % p. a. vo fáze stavebného úveru je fixovaná na celé obdobie stavebného úveru
 • na zdokladovanie využitia financií z úveru máte až 12 mesiacov

Túžite po krajšom bývaní alebo potrebujete rekonštruovať svoje doterajšie?

Nepremeškajte príležitosť bývať lepšie

Systémové modernizačné (po 15 rokoch), resp. generačné (po 30 rokoch) rekonštrukcie bytov či domov výrazne prispievajú k zdravému životnému štýlu , znižovaniu nákladov na bývanie, aj zlepšovaniu životného prostredia (zatepľovanie budov, výmena okien či výmena kotlov na tuhé palivo atď.). Najnovšie štúdie navyše potvrdzujú súvislosť medzi šírením sa vírusových ochorení a kvalitou bývania a životného prostredia, predovšetkým látok v ovzduší. O to viac sa táto téma stáva akútnejšou v prebiehajúcej koronakríze.

Základnou otázkou pri rozhodovaní sa o investícii do svojho bývania sú financie. Nová situácia v ekonomike a neistota prinášajú aj zmenu v rozhodovaní sa ľudí ako naložia s finančnými prostriedkami a do čoho svoje nasporené prostriedky investujú. Jedným z najracionálnejších a najbezpečnejších rozhodnutí je investovať do modernizácie a skvalitnenia svojho bývania. V mnohých prípadoch však nasporené prostriedky domácnosti nestačia. Vyčíslili sme, že náklady na kompletnú rekonštrukciu priemerného slovenského bytu sa pohybujú na úrovni 16.000 € až 23.000 € a v prípade domu 25.000 € až 33.000 €. V nejednom prípade je riešením úver. Treba si ho však vybrať správne a rozumne teda tak, aby mesačné splátky zohľadňovali schopnosť klienta splácať a trvanie splatnosti ako aj zabezpečenie zohľadňovali typ investície.

ČSOB stavebná sporiteľňa pre tento typ investície ponúka klientom účelový úver na rekonštrukciu, ktorý je možné splácať až 15 rokov, čo klientom umožní splácať úver počas celej doby ekonomickej životnosti investície do svojho bývania. Nie je ničím výnimočným, že klienti zakladajú hodnotnú nehnuteľnosť len za účelom získania prostriedkov na rekonštrukciu, aj keď to často nie je nevyhnutné. Výhodou úveru na rekonštrukciu od ČSOB stavebnej sporiteľne je, že sa nevyžaduje založenie nehnuteľnosťou, čo klientom výrazne zvyšuje pocit istoty.

ČSOB stavebná sporiteľňa má záujem podporiť svojich klientov, ktorí chcú investovať do svojho bývania. Vďaka nízkym mesačným splátkam úveru na rekonštrukciu od ČSOB stavebnej sporiteľne, si viete plniť svoje sny bez zbytočného stresu a neprimeranej finančnej záťaže.

Príklad: Pri kompletnej rekonštrukcii 3-izbového bytu s nákladmi 20.000,-€ predstavuje výška mesačnej splátky prepočítanej na 15 rokov mesačný náklad 162,-€

Pre klientov, ktorí už v našej stavebnej sporiteľni sporia, máme v ponuke úver pre verných, kedy vo fáze medziúveru je úroková sadzba 3,0% p.a. O tomto úvere sa informujte na našich poradenských miestach, ktorých zoznam nájdete TU.

 

Vypočítajte si splátku

Výška úveru

 

Doba splácania

 

Mesačná splátka je pri úrokovej sadzbe 3,9 % p.a.  

Uvedený výpočet má informatívny charakter. Presnejšiu ponuku si môžete vypočítať sami cez našu webovú kalkulačku alebo vám s ňou radi pomôžeme my. Stačí vyplniť kontaktný formulár a my sa vám čo najskôr ozveme.

Reprezentatívny príklad úveru na rekonštrukciu

Úver bez založenia nehnuteľnosti bude čerpaný jednorazovo vo výške 20 000 €, bez predchádzajúceho sporenia, bez poistenia úveru a bez nároku na štátnu prémiu. Celková doba splatnosti úveru je 180 mesiacov so 180 splátkami. Počas prvých 105 mesiacov (fáza medziúveru) je mesačná splátka 161,87 € (suma zahŕňa vklad na účet stavebného sporenia 95,97 € a splátku úrokov z medziúveru 65,90 €), čo zodpovedá úrokovej sadzbe 3,9 % p. a. fixovanej na 6 rokov. Nasledujúce 3 mesiace vo fáze medziúveru klient platí už iba úrok z medziúveru, ktorý je vo výške 65,90 €. Nasledujúcich 72 mesiacov (fáza stavebného úveru) je mesačná splátka vo výške 161,87 €, čo zodpovedá úrokovej sadzbe 5,0 % p. a., ktorá je fixná počas celej fázy stavebného úveru.

Sporiteľ zaplatí celkovo 28 798,79 €. Do celkovej sumy, ktorú klient zaplatí, je započítaná výška úveru, celkové úrokové náklady a poplatky, ktoré zahŕňajú poplatok za spracovanie a schválenie úveru 0 €, poplatok za správu účtu zmluvy stavebného sporenia 160 €, poplatok za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení 0 €, čo predstavuje spolu 160 €. RPMN vo fáze medziúveru je 5,53 % a RPMN vo fáze stavebného úveru je 5,06 %.

Klient má možnosť požiadať o zasielanie výpisu z účtu stavebného sporenia aj poštou, v takom prípade sa poplatok za zasielanie výpisu účtuje. Výpočet je len informatívny.


Zistite, či naša ponuka je ideálna aj pre vás

 
Vypočítať splátku Ponuku úveru si vypracujete sami
Zavolajte mi Ponuku úveru vám vypracujeme cez telefón alebo si dohodneme osobné stretnutie
* Polia označené hviezdičkou sú povinné.

Osobné údaje poskytnuté na základe tohto kontaktného formuláru spracúva prevádzkovateľ, ktorým je spoločnosť ČSOB stavebná sporiteľňa, a.s., IČO: 35 799 200, so sídlom: Žižkova 11, 811 02 Bratislava v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári len pre účely spätného kontaktovania. Pri spätnom kontaktovaní sú následne prevádzkovateľom spracúvané údaje pre účely simulácie produktov a služieb v rozsahu nevyhnutnom na vykonanie kalkulácie. Informácie o spracúvaní osobných údajov a o právach dotknutých osôb sú bližšie uvedené v Memorande ochrany osobných údajov na www.csob.sk.