Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.

Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Ak sa rozhodnete pokračovať v prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Zatvoriť
#csrfToken()
EN
 • O produkte
 • Rekonštrukcia

Rekonštruujte, modernizujte nehnuteľnosť alebo refinancujte v ČSOB Stavebnej sporiteľni.

15 rokov

splácania vám zaistí nižšie splátky

od 3,9 %

je úroková sadzba medziúveru, ktorú Vám garantujeme až na 6 rokov

35 000 EUR

je maximálna výška úveru, ktorú Vám poskytneme na rekonštrukciu


Máte nápady a plány ako zlepšiť svoje bývanie? V ČSOB Stavebnej sporiteľni vás podporíme v ich realizácii a dáme vám ešte väčšiu istotu, že s našim Úverom na rekonštrukciu sa rekonštruovať oplatí. Kvalitnou rekonštrukciou môžete nie len modernizovať svoje bývanie, ale navyše z dlhodobého hľadiska mesačne ušetríte na výdavkoch na bývanie.

S úverom na rekonštrukciu získate výhody

 • úroková sadzba už od 3,90 % p. a. v medziúvere,
 • fixácia úrokovej sadzby až na 6 rokov počas medziúveru,
 • splácať môžete až 15 rokov,
 • 100% zľava z poplatku za spracovanie úveru,
 • úroková sadzba 5 % p.a. fixovaná na celé obdobie stavebného úveru,
 • zmluvu stavebného sporenia k úveru uzatvoríte bez poplatku,
 • na dokladovanie využitia financií z úveru máte až 12 mesiacov.

Túžite po krajšom bývaní alebo potrebujete rekonštruovať svoje doterajšie?

Nepremeškajte príležitosť bývať lepšie

V uplynulých mesiacoch si slovenské domácnosti v dôsledku pandémie prešli ťažkou skúškou obmedzenia pohybu a svojho životného priestoru, ohraničeného múrmi bytov či domov. Logicky to v mnohých z nás podnietilo otázku, čo by sme doma zmenili a ako by sme si spríjemnili svoje bývanie. Mnohí sa pustili aj do realizácie svojich malých či väčších snov o bývaní a netrpezlivo očakávali uvoľňovanie protipandemických opatrení a otvorenie obchodov. Dôkazom bol aj následný nápor na hobby centrá, stavebniny alebo záhradkárstva.

Realizácia rozsiahlejších plánov si však vyžaduje viac než iba nápad a chuť. Ide predovšetkým o čas a peniaze. Nasledujúce letné mesiace, počas ktorých budú možnosti trávenia dovoleniek tak, ako sme boli dosiaľ zvyknutí, značne obmedzené, sú na to ideálnou príležitosťou.

Na realizáciu rozsiahlejších projektov si vo väčšine prípadov nevystačíme sami a je nevyhnutná pomoc odborníkov. V posledných rokoch v dôsledku stavebného boomu na Slovensku zohnať kvalitných remeselníkov nebolo jednoduché. Za posledné mesiace sa však do našej krajiny vrátilo množstvo zručných remeselníkov pracujúcich v zahraničí, ktorých možnosť opäť vycestovať za prácou môže byť v najbližšej dobe výrazne obmedzená. Každé naše rozhodnutie rozumne investovať zvyšuje možnosť našim občanom sa zamestnať a podporuje tak aj reštart slovenskej ekonomiky.

Na dôležitosť investovania do kvality svojho bývania sa dá pozrieť tiež z iného uhla. Systémové modernizačné (po 15 rokoch), resp. generačné (po 30 rokoch) rekonštrukcie bytov či domov výrazne prispievajú k zdravému životnému štýlu , znižovaniu nákladov na bývanie, aj zlepšovaniu životného prostredia (zatepľovanie budov, výmena okien či výmena kotlov na tuhé palivo atď.). Najnovšie štúdie navyše potvrdzujú súvislosť medzi šírením sa vírusových ochorení a kvalitou bývania a životného prostredia, predovšetkým látok v ovzduší. O to viac sa táto téma stáva akútnejšou v prebiehajúcej koronakríze.

Základnou otázkou pri rozhodovaní sa o investícii do svojho bývania sú financie. Nová situácia v ekonomike a neistota prinášajú aj zmenu v rozhodovaní sa ľudí ako naložia s finančnými prostriedkami a do čoho svoje nasporené prostriedky investujú. Jedným z najracionálnejších a najbezpečnejších rozhodnutí je investovať do modernizácie a skvalitnenia svojho bývania. V mnohých prípadoch však nasporené prostriedky domácnosti nestačia. Vyčíslili sme, že náklady na kompletnú rekonštrukciu priemerného slovenského bytu sa pohybujú na úrovni 16.000 € až 23.000 € a v prípade domu 25.000 € až 33.000 €. V nejednom prípade je riešením úver. Treba si ho však vybrať správne a rozumne teda tak, aby mesačné splátky zohľadňovali schopnosť klienta splácať a trvanie splatnosti ako aj zabezpečenie zohľadňovali typ investície.

ČSOB stavebná sporiteľňa pre tento typ investície ponúka klientom účelový úver na rekonštrukciu, ktorý je možné splácať až 15 rokov, čo klientom umožní splácať úver počas celej doby ekonomickej životnosti investície do svojho bývania. Nie je ničím výnimočným, že klienti zakladajú hodnotnú nehnuteľnosť len za účelom získania prostriedkov na rekonštrukciu, aj keď to často nie je nevyhnutné. Výhodou úveru na rekonštrukciu od ČSOB stavebnej sporiteľne je, že sa nevyžaduje založenie nehnuteľnosťou, čo klientom výrazne zvyšuje pocit istoty.

ČSOB stavebná sporiteľňa má záujem v tomto čase podporiť svojich klientov, ktorí chcú investovať do svojho bývania, a tým aj do reštartu slovenskej ekonomiky. Preto poskytne k úveru na rekonštrukciu schválenom v období od júna do konca septembra 2020 aj dodatočné benefity:

 • Zníženie úrokovej sadzby na úroveň už od 3,9% p.a.
 • Pre ešte väčší pocit istoty akciové predĺženie fixácie úrokovej sadzby z 3 rokov až na 6 rokov v období medziúveru

Výsledkom je nízka mesačná splátka, ktorá umožní klientovi plniť si svoje sny bez zbytočného stresu a neprimeranej finančnej záťaže.

Príklad: Pri kompletnej rekonštrukcii 3-izbového bytu s nákladmi 20.000,-€ predstavuje výška mesačnej splátky prepočítanej na 15 rokov mesačný náklad 162,-€

Pre klientov, ktorí už našej stavebnej sporiteľni sporia, máme pripravenú akciu na úver pre verných, kedy vo fáze medziúveru je úroková sadzba od 3,0% p.a.


Ideálna ponuka pre vás osobne

Chcete rekonštruovať alebo modernizovať svoje bývanie? Nechajte nám na seba kontakt a my sa vám čo najskôr ozveme s nezáväznou ponukou. Navyše máte teraz k ideálnej ponuke financovania možnosť zapojiť sa aj do súťaže a vyhrať tak 30 € na nákup domácich potrieb. Stačí, ak ku plánovanej rekonštrukcii vyplníte svoje kontaktné údaje, prejavíte záujem o účasť v súťaži a odošlete formulár.
* Polia označené hviezdičkou sú povinné.

Mám záujem sa zúčastniť motivačnej súťaže „Vydajte sa na cestu ku krajšiemu bývaniu“ a zároveň udeľujem prevádzkovateľovi ČSOB stavebná sporiteľňa, a.s. súhlas so spracúvaním mojich osobných údajov poskytnutých prostredníctvom kontaktného formulára v rozsahu meno, priezvisko a kontaktné údaje pre účely účasti v súťaži a jej vyhodnotenia v súlade s Štatútom súťaže. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.

Osobné údaje spracúvané na základe tohto kontaktného formuláru spracúva prevádzkovateľ ČSOB Stavebná sporiteľňa, a.s. a sú spracúvané v rozsahu meno, priezvisko a kontaktné údaje len pre účely spätného kontaktovania po dobu 6 mesiacov. Informácie o spracúvaní osobných údajov a o právach dotknutých osôb je bližšie uvedená v Memorande ochrany osobných údajov na www.csob.sk.


Reprezentatívny príklad úveru bez založenia nehnuteľnosti

Úver vo výške 20 000 € bez predchádzajúceho sporenia s celkovou dobou splatnosti 15 rokov so 180 splátkami. Prvých 9 rokov (fáza medziúveru) je pri úrokovej sadzbe 3,9 % p. a. fixnej na 6 rokov s uzatvorením bežného účtu v ČSOB mesačná splátka 162,05 €. Nasledujúcich 6 rokov (fáza stavebného úveru) je pri úrokovej sadzbe 5 % p. a. fixnej počas celej fázy stavebného úveru mesačná splátka v rovnakej výške 162,05 €. RPMN vo fáze medziúveru je 4,11 % a RPMN vo fáze stavebného úveru je 5 %. Suma, ktorú sporiteľ celkovo zaplatí je 28 796,40 € a zahŕňa výšku úveru, celkové úrokové náklady a poplatok za správu účtu zmluvy stavebného sporenia 160 €. Výpočet je len informatívny.