Z bezpečnostných dôvodov budete čoskoro automaticky odhlásený.

Do odhlásenia zostáva minút a sekúnd.

Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Ak sa rozhodnete pokračovať v prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

Zatvoriť
#csrfToken()
EN

Vyberte sa za letnými dobrodružstvami autom

 

Dovolenkárov, ktorí toto leto uprednostňujú cestovanie autom do svojej obľúbenej destinácie, pribúda. Využívanie individuálnej dopravy sa stalo populárnym najmä kvôli aktuálnym bezpečnostným rizikám spojeným so šírením koronavírusu. Vďaka cestovaniu automobilom sa vyhnete miestam s vysokou koncentráciou ľudí, akými sú napríklad letiská alebo vlakové stanice.

Prinášame vám preto zopár praktických tipov, ako si užiť cestovanie so svojím štvorkolesovým spoločníkom a absolvovať tak pohodlnú a najmä bezpečnú jazdu. Pretože všetkých nás na cestách spája jedno - všetci chceme doraziť do cieľa bez akýchkoľvek prekážok.

Dovolenka vo vašej vlastnej réžii

Prispôsobovanie sa početnej skupine spolucestujúcich ide v tomto prípade bokom. Vy rozhodnete, kedy je ten správny čas vyraziť a kedy si dať pauzu. Taktiež je iba na vás, ktorú cestu zvolíte a môžete si tak vychutnať nezameniteľné scenérie krajín, ktorými prechádzate.

Ako si spríjemniť cestovanie autom?

Existuje viacero spôsobov, ako si posádka auta môže skrátiť dlhú chvíľu. Skúsili ste už niekedy audioknihy? Sú skvelým príkladom pre všetky vekové skupiny pasažierov a dokážu vytvoriť naozaj čarovnú atmosféru v aute, najmä ak ide o hovorené rozhlasové rozprávky.

Ďalším tipom sú streamovacie služby ako napríklad Netflix či HBO Go, v ktorých máte možnosť uložiť si film alebo seriál do offline knižnice a pozerať ich tak bez nutnosti pripojenia k internetu, nech už ste naozaj kdekoľvek.

Dbajte však na to, aby ste sa v aute venovali aktivitám, ktoré nevplývajú na pozornosť vodiča a nemôžu tým ohroziť bezpečnosť posádky.

Buďte chránený pred nečakanými situáciami

Bezpečnosti na cestách nie je nikdy dosť. Na čo však pri cestovaní autom rozhodne nezabudnúť? Dovolenkárom odporúčame k batožine pribaliť aspoň malú hotovosť v menách všetkých krajín, ktorými prechádzate. Hotovosť v cudzej mene je záchranným kolesom pre prípad nemožnosti platby kartou.

V neposlednom rade je to však najmä skupina poistení, ktoré by mali byť bezodkladnou súčasťou každej posádky auta, ktorá sa vydala na cesty. Patrí sem povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, úrazové poistenie vodiča a v prípade návštevy cudzej krajiny aj cestovné poistenie.

Každé z odporúčaných poistení je možné zriadiť rýchlo a pohodlne online, prostredníctvom internetbankingu Moja ČSOB alebo priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking. Teší nás, že môžeme byť vašim partnerom na cestách doma aj v zahraničí a prajeme vám ničím nerušenú dovolenku.