Vážený návštevník,

používate internetový prehliadač, ktorý z dôvodu bezpečnosti a používateľského komfortu už nepodporujeme. Pri prehliadaní s Vaším starým prehliadačom, stránky nebudú fungovať správne.

Pre plnohodnotný zážitok použite, prosím, novší a bezpečnejsí prehliadač (napríklad Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge).

exOTP - Elektronické bankovníctvo ČSOB | ČSOB

Pre klientov exOTP Banky

Elektronické bankovníctvo ČSOB

Získajte okamžitý prehľad o stave Vášho účtu a ďalších bankových či poistných produktoch odkiaľkoľvek. Poslúži Vám k tomu internetbanking Moja ČSOB a najlepšie hodnotená mobilná aplikácia ČSOB SmartBanking.

Existujúci klienti

Ak ste naším existujúcim klientom s prístupmi do elektronického bankovníctva, svoje nové účty uvidíte v internetbankingu. O presune účtov vás budeme informovať aj písomne.

Noví klienti

Do internetbankingu Moja ČSOB sa prihlásite prostredníctvom Identifikačného čísla (IPPID), PIN kódu a mobilnej aplikácie SmartToken, ktorá slúži na dvojfaktorové overenie.

IPPID je 8 miestne osobné identifikačné číslo, ktoré sa využíva na prihlásenie do internetbankingu Moja ČSOB. Je to Vaša elektronická identita, ktorú ste v OTP banke poznali pod názvom PID. V prípade, že ste v OTP banke mali zriadenú elektronickú identitu so službami elektronického bankovníctva, pre Váš komfort sme Vám pridelili rovnakú identitu aj pre prístup do internetbankingu Moja ČSOB. To znamená, že na prihlásenie môžete využiť rovnaký IPPID (PID), ktorý ste používali doposiaľ. V prípade, že ste vlastnili viac prístupov (PIDov) do elektronického bankovníctva, kontaktujte nás, prosím, na ČSOB Infolinke 0850 111 777.

Nastavenie PIN kódu

Pred prvým prihlásením do elektronického bankovníctva s Vaším novým IPPIDom je potrebné si nastaviť PIN kód na prihlasovacej stránke Moja ČSOB, kliknutím na „Zabudol som PIN/Generovať nový PIN". Pri nastavení nového PIN kódu je potrebné zadať IPPID, mobilné číslo a e-mailovú adresu, ktorú ste používali pre elektronické bankovníctvo. Ak si tieto údaje nepamätáte, radi Vám ochotne pomôžeme na ČSOB Infolinke 0850 111 777 alebo osobne v ktorejkoľvek ČSOB pobočke.

Prihlásenie do Moja ČSOB

SmartToken slúži na dvojfaktorové overenie

Po zadaní prihlasovacích údajov (IPPID a PIN) do internetbankingu Moja ČSOB budete vyzvaný na potvrdenie prihlásenia pomocou mobilnej aplikácie SmartToken. Tá slúži na bezpečné prihlásenie sa do internetbankingu, elektronický podpis platieb v ňom a taktiež na prvotnú aktiváciu mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking.

Viac informácií o aktivácii a používaní aplikácie SmartToken →

SmartToken

ČSOB SmartBanking máte vždy poruke

Najlepšie hodnotená banková aplikácia slúži na každodennú komfortnú správu financií prostredníctvom mobilného zariadenia a ponúka tiež možnosť online nákupu produktov.

Obe aplikácie nájdete v AppStore, Google Play a App Gallery. Inštruktážne videá k stiahnutiu a aktivácii aplikácií nájdete na stránkach k internetbankingu Moja ČSOB a k aplikácii ČSOB SmartBanking.

V portóliu služieb OTP banky bola v rámci elektronického bankovníctva aj služba Corporate Internetbanking. Klientom, ktorí využívali túto službu s funkciou „spoločné podpisovanie", sme sprístupnili internetbanking Moja ČSOB, avšak s pasívnym prístupom, teda bez možnosti zadávať platby.

Ak si želáte využívať internetbanking aktívne, prosím, navštívte nás osobne v ktorejkoľvek pobočke. O aktívne využívanie však musí požiadať majiteľ účtu, ku ktorému máte cez internetbanking prístup.

SmartBanking

Limity pre podpisovanie platieb (limity pre autentifikačné zariadenia)

Ak ste využívali internetbanking v OTP banke bez možnosti zadávania platieb, rovnaký typ prístupu máte aj v internetbankingu Moja ČSOB. Ak ste využívali aktívny prístup, naďalej môžete neobmedzene podpisovať aj platby v Moja ČSOB. Limit pre každú platbu podpisovanú SmartTokenom v internetbankingu Moja ČSOB je nastavený na 34 000 €. O zmenu limitu môže požiadať držiteľ IPPIDu v ktorejkoľvek pobočke. Limity pre platby zaslané prostredníctvom aplikácie ČSOB SmartBanking sú nemenné a nastavené na maximum 10 000 €/deň a 17 000 €/týždeň. Platby v aplikácii sú podpisované nastaveným PIN kódom.