Kreditná karta zďaleka nie je len o pôžičke

 

Zaostrite na kreditku inou optikou. Kreditnú kartu nemusíte mať iba doma v zásuvke pre prípady, keď sa niečo stane a vy nemáte k dispozícii vlastné peniaze. Môžete ju používať denne na bežné nákupy a pritom nezaplatiť nič navyše.
Čo vám poskytuje kreditná karta na rozdiel od debetnej karty či využitia hotovosti?

Keď niečo náhodou rozbijete

Keď rozbijete niečo nové, často to hnevá ešte o niečo viac. Napríklad sa vám pri vybaľovaní pošmykne nový televízor, spadne na zem a rozbije sa. Pre tieto situácie sme ku kreditnej karte Mastercard Standard a Gold pridali poistenie ochrany nákupu zadarmo.

Výhoda kreditnej karty ČSOB: Takmer akýkoľvek nový tovar nad 60 € zakúpený kreditnou kartou Standard alebo Gold je chránený po dobu jedného roka od jeho zakúpenia. Nielen pri náhodnom poškodení či zničení, ale aj v prípade odcudzenia.

Schopnosť predĺžiť život tovaru

Je vám známa veta: „Tie veci už dnes nič nevydržia“? Keď kupujete práčku alebo chladničku očakávate, že vám poslúži dlhšie ako 2 roky v záruke. Nie vždy to tak dopadne a preto sa rozširujú možnosti, ako sa chrániť. Často sa u obchodníkov s elektronikou stretávate s možnosťou priplatiť si za predĺženú záruku. S kreditnou kartou Mastercard Standard a Gold za predĺženú záruku neplatíte. Keď vybraný tovar nad 60 € zakúpite kreditkou, máte automaticky o 1 a pol roka dlhšiu záruku na zakúpený tovar.

Výhoda kreditnej karty ČSOB: Nemusíte platiť extra poistenie. Vďaka predĺženiu záruky tovaru ušetríte.

Možnosť nakúpiť teraz a platiť bezpečne až potom

Predstavte si že celý mesiac nakupujete, vaše vlastné peniaze vám neubúdajú a v ideálnom prípade sa zhodnocujú napr. na sporiacom účte. Svoje priebežné výdavky z kreditnej karty si môžete zobraziť kedykoľvek prehľadne v aplikácii ČSOB SmartBanking alebo online bankovníctve. Využívajte bezúročné obdobie vo svoj prospech a neplaťte naviac. Všetky platby z jedného mesiaca, bez ohľadu na deň platby, je potrebné vyplatiť do 25. dňa ďalšieho mesiaca. Výpis s konkrétnou sumou vám môže prísť v elektronickej alebo papierovej forme.

V čom je to výhodné? Svoje vlastné peniaze máte po celú dobu oddelené od nákupov a chránite ich tak pred nebezpečenstvom zneužitia.